Merih Forum

Tam Versiyon: Yeni Evlenenlere Liste
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
arkadaşlar herkese merhaba, yeni evlenecekler için bir liste oluşturmaya karar verdim. belki birilerine yardımı dokunur diye düşünüyorum. sizler de eksik gördükleriniz varsa ekleyebilirsiniz!
MUTFAK ALETLERİ

Teflon tencere takımı
Çelik tencere takımı
Termos
Makarna süzgeci
Kettle
Cezve takımı
Teflon tava
Ekmek kızartma makinesı
Narenciye sıkacağı
Fritöz
Tost makinesı
Ekmek kutusu
Ekmek tahtası
Mutfak makası
Mutfak tartısı
Çay / Kahve makinesi
Bıçak seti
Mikser / Mutfak robotu
Hamur açma makinesi
Microdalga fırın
Konserve açacağı
Tirbuşon Çay süzgeci
Sarımsak ezeceği
BEYAZ EŞYALAR
Buzdolabı
Çamaşı Makinası
Bulaşık Makinası
Tercih Edilirse Çamaşır Kurutma Makinası
Fırın
Aspiratör veya Davlunbaz
Şofben
Ütü
Klima
ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK EŞYALAR
Televizyon
Video
Kamera
Telefon
Saç Kurutma Makinası
Elektrikli Süpürge
Müzik Çalar
EV GEREÇLERİ
Takım Çantası
İlk Yardım Çantası
Ecza Dolabı
Ütü Masası
Bavul veya Valiz Seti
Mini Merdiven
Çamaşır Kurutmalığı
Ütü Masası
Çamasır Sepetleri
Çamaşır Kurutma Askılığı
Çamaşır İpi ve Mandalı
MUTFAK GEREÇLERİ
Güveç Kapları
Çaydanlık
Kek Kalıpları
Saklama Kapları
Erzak Kavanozları
Baharat Takımları
Sebze Sepetleri
Yumurta Çırbıcı
Yumurta Fırçası
Fırın Tutacağı
Yemek Önlüğü

Liste böylece uzayıp gidebilen bir liste.. ben ilk etapta alabileceklerinizi paylaşmak istedim. Esas satın almanız gerekenler tabik de temel ihtiyaçlar yani beyaz eşyalar, yatak odası takımı, oturma grubu vs dir... Peki bunlar nedir diye soracak olursanız, beyaz eşyaları zaten biliyorsunuz buzdolabı, bulaşık makinesi, çay makinesi, tost makinesi, ocak ve fırın... bunun yanı sıra yatak odasına gelirsek mobilyalara ek olarak alez modelleri arasından kaliteli ve kullanışlı bir tanesi, rahat yastıklar ve yorganlar öncelikli olanlar.. bir diğerleri ise battaniye pike ve çarşaflar.... peki sizce yeni evlenenler yorgan seçiimini nasıl yapmalıdır? sizin tercihiniz ne olurdu? kaz tüyü mü, yoksa klasik yünlü yorganlar mı, yoksa mikro elyaf yorgan modelleri mi? siz de bu posta lütfen yorum bırakın! yeni evlenenlerin liste hazırlamasında yardımcı olalım!
fırın tutacağı ilginç olmuş