• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
API Entegrasyonu

 
#1

Üretim Python web uygulamalarının çoğunluğu birkaç harici olarak barındırılan uygulama programlama arabirimlerine (API'ler) dayanıyor. API'lara yaygın olarak üçüncü taraf hizmetleri veya harici platformlar denir. Örnekler arasında Twilio mesajlaşma ve sesli hizmetleri için Çizgili ödeme işlemleri ve için Disqus gömülü web sayfası yorumlar için.
Uygun API tasarımı hakkında birçok makale var ancak API'ları entegre etmek için en iyi uygulamalar hakkında daha az yazılmış. Bununla birlikte, bu konu sürekli olarak önem kazanmaktadır, çünkü API'ler pek çok uygulama alanı boyunca kritik işlevsellik sağlamaktadır.
Barındırılan API test hizmetleri
 • Runscope , otomatik testler ve trafik denetimi ile geliştiricilere yardımcı olan API'ler için özel olarak tasarlanmış bir hizmettir.
 • Apiary , API'lar oluşturmak için bir kolaylık sağlar ve böylece daha kolay test edip temiz belgeler üretirler.
API Entegrasyon Kaynakları API entegrasyon öğrenme kontrol listesi
 1. Birinci sınıf belgeler için bilinen bir API seçin. Yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç noktası olan on API listesi .
 2. Seçtiğiniz API için API dokümantasyonunu okuyun. Bu API'yi kullanarak uygulamanızın nasıl geliştirilebileceğini gösteren basit bir kullanım örneğini bulun.
 3. Herhangi bir kod yazmaya başlamadan önce, API ile cURL ile komut satırı üzerinden veya Postacı ile tarayıcıda dolaşın . Bu alıştırma, API kimlik doğrulamasını ve istekler ve yanıtlar için gerekli verileri daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.
 4. Yardımcı kitaplığı kullanıp kullanmayacağınızı veya İsteklerle çalışıp çalışmayacağınızı değerlendirin . Yardımcı kitaplıkları, başlamaktan daha kolaydır, ancak İstekler HTTP çağrıları üzerinde daha fazla denetim sağlar.
 5. API çağrılarınızı bir görev sırasına taşıyın, böylece web uygulamanız için HTTP istek-yanıt döngüsü engellenmezler.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.