Merih Forum Oyun Zula Bakmanızı tavsiye ettiğim hata ve komiklikler.

Anket Başlığı: zula sayalarının Size faydası oluyormu ?
Evet oluyor.
İdare der.
Önemsiz
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bakmanızı tavsiye ettiğim hata ve komiklikler.

 
#1

Adam harbiden iyi yakalamış anı.

EypAAZ.jpg


                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#2

zula hatalarından birisi de famas silahında vereceğim resimde ki  nişangah hatası.
Lazer doğrusu verilmiş düz çizgi şeklinde. ancak lazerin hedefe koyulan son noktası farklı yerde görünüyor doğrunun baktığı alan farklı, noktacık farklı doğrular üzerinde. sanırım parelel dir bunlar.Smile) zuhaha.  ( son cümle geyikti. )

pG9N20.jpg

Bahsettiğim olay şu. lazerin doğrusunu takip ederseniz noktayı bulamasınız. çünkü doğru karşıdaki dağı gösteriyor. oysa noktacık çöp tenekesinde.
EypA2A.jpg

Lazerin doğrusunu bir  kaç milim yanında uzattım. karşıdaki dağı gösteriyor. buda doğrunun ucunda bulunan benim çizdiğim dairenin üst teğet noktası demek. oysa noktacık dairenin tam ortasında. daha net görünmesi için başka bir resim daha vereceğim.

2E5oPq.jpg


 bu resme az önce yaptığım gibi lazere paralel bir doğru çizelim. 

By4bGg.jpgYeşil çizgi lazere paralel. yeşil çizginin bittiği yerde olması lazım noktanın. oysa görüldüğü gibi kırmızı nokta lazer noktassı alakasız bir alanda. farkında iseniz çöp tenekesi oldukça yakın. buna rağmen fark bariz ortada. eğer daha uzak bir hedefe nişan almış olsaydım göreceğiniz fark arada uçurum olduğu olacaktı. yarım metre kadar mesafede olan çöp tenekesinde 15 cm kadar farklı yerde lazer çizgisi ile nokta. buda dikkat etmezseniz sizi yanıltıyor. silah doğal olarak noktacığın olduğu yeri vuruyor. buda doğruya dikkat etmicez doğruyu yani lazerin oluşturduğu çizgiyi kaale almamamız gerektiğini gösteriyor. 

oysa olması gereken aşağıdaki resimdeki gibi olmalıydı.


o69Nym.jpg
madem lazerin önüne kıs bir çizgi atıyorsunuz. madem noktayı takip etmeyi kolaylaştırmak istiyorsunuz. çok güzel iyi hoş ama en azından çizgi bu resimdeki kırmızı çizgi gibi eğer aslında olmayan benim bu resimde ne anlatmaya çalıştığımı göstermek için çizdiğim yeşil çizgi ile uzatılsa sonunda noktaya ulaşmalı idi. arada mesafe değil dağlar olmamalıydı.

Siz siz olun zulada silahınıza lazer taktığınız da önce atış testi yapın. yada bakın en azından lazer in namludaki çizgisi ile noktacık aynı doğrultuda mı ?

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#3

bL80Vm.jpg


WG2PX4.jpg

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#4

grafikler biraz eskiAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.