Merih Forum Android / IOS Genel Dünyanın en önemli elmaslarını biliyor musunuz

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dünyanın en önemli elmaslarını biliyor musunuz

 
#1


Göz kamaştıran elmasın şerefine bir hatırlatma yapmak istedik. 2003 yılının Ağustos ayında Smithsonian Enstitüsü'nde ilk defa sergilenen dünyanın en önemli elmaslarını biliyor musunuz?. Bu muhteşem yediliye 'The Splendor of Diamonds' (Pırlantaların İhtişamı) ismi verilmişti. Dünyanın en nadide yedi pırlantasının ilk defa berbaber sergilendiği 'Pırlantaların İhtişamı'nın özelliği hem boyut hem de renk olarak çeşitlilik göstermesi idi. 5 carattan 203 carata, kırmızı, turuncu, sarı, pembe, mavi, mavi-yeşil ve renksiz pırlantadan oluşan yedi pırlantanın ortak özelliği hepsinin karbon atomundan dünyanın derinliklerinde oluşmuş ve dünya yüzeyine patlayıcı bir yolculukla çıkmış olmasıdır. Şimdilerde bunlara çok yakın pırlanta kolye ve pırlanta küpe çeşitleri bulunmaktadır.
'The Millennium Star': 158 milyon$'a sigortalı olan 203,04 carat pırlanta dünyanın ikinci büyük lekesiz damla kesim pırlantası, Ham elmas olarak 777 caratlık bir elmastan tıraşlanarak elde edilmiştir. 'The Steinmetz Diamond Group' tarafından üç senelik bir çalışma sonucunda son haline getirildi. Ekim 1999 yılında kamuoyuna gösterildi.
Bir diğer önemli elmas ise Titanik filminde Rose'un taktığı okyanusun kalbi isimli sonsuzluk elmasıdır. Masmavi ve görülmeye değerdir. 
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android için Google Chrome'a önemli güncelleme selami 0 1,914 10-05-2017, Saat: 18:37
Son Yorum: selami

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.