Merih Forum Konu Dışı Genel esneyebilir ekran

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
esneyebilir ekran

 
#1

Samsung Display yepyeni ekranlarını SID 2017 etkinliğinde göstermeye hazırlanıyor. En dikkat çekici yenilikse gerilebilir OLED ekran teknolojisi olacak!
22.05.2017 / 15:00
samsung-esnetilebilir-ekran-sdn-01.jpg
Samsung’un ekran üretiminden sorumlu alt kuruluşu Samsung Displaydünyanın ilk gerilebilir ekranını tanıtacaklarını duyurdu. Yeni ekranların tanıtım yeriyse bu hafta Los Angeles’ta gerçekleştirilecek olan Society for Information Display 2017 (SID 2017) etkinliği olacak.

Samsung Display’den yepyeni ekran Teknolojisi


Samsung, yeni gerilebilir OLED ekranların her iki yöne de bükülebilmesiyle tamamen eşsiz olduğunun altını çiziyor. Yani ekranlar daha önce tanıtılan ve sadece tek bir yöne bükülebilen esnetilebilir panellerden farklı.
Endüstri uzmanları, gerilebilir OLED ekranların pazardaki diğer ekran türlerine göre çok daha gelişmiş bir teknoloji olduğunu vurgularken, bu anlamda yeni ekranların esnetilebilir teknolojideki en iyi ürün olduğunu düşünüyor.
samsung-esnetilebilir-ekran-sdn-02.jpg
Samsung, baskı uygulandığında yüksek çözünürlük seviyesini kaybetmeden gerilebilen OLED ekranların, 12 milimetreye kadar gerilebileceğini belirtiyor. Ekranın tanıtılacak versiyonları ise 9.1 inç olacak. Bu teknolojinin pratik uygulamaları arasında Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlar olacak. Öte yandan bu uygulamaların ne zaman hazır olacağı konusunda henüz bir bilgi yok.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.