Merih Forum Konu Dışı Sosyal Medya FBI Müdürü: Web Kameranızı Bantlayın!

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FBI Müdürü: Web Kameranızı Bantlayın!

 
#1

Basın toplantısındaki soruya şaşırtıcı bir cevap veren FBI'ın başındaki isim James Comey, evindeki eşyaların gizliliği ve güvenliği konusunda titiz olduğunu söyledi.

fbi-webcam.jpg
Web kameranızı bant veya başka bir nesneyle kapatıyor musunuz? Kulağa garip gelse de, sosyal medya devi Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg (alt fotoğrafta görebileceğiniz gibi) bunu yapıyor ve muhtemelen de kendi çapında kötü niyetli kişilere karşı önlem alıyor. Şimdi ise FBI müdürü de modaya uydu ve aynı yöntemi kullandığını açıkladı.
FBI sorumlusundan beklenmedik cevap geldi!
Amerikan Federal Soruşturma Bürosu olarak bilinen FBI'ın müdürü James Comey, bugün Strateji ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi'nde bir konferansta konuşmacıydı ve kendisine 'Evinizdeki kameraları bantla kapatayor musunuz?' şeklinde bir soru yöneltildi.
mark-zuckerberg-webcam.jpg
Bu soruya olumlu yanıt veren FBI Müdürü James Comey, 'Aynı zamanda pek çok şey için benle alay ediliyor ama insanlar araba kapılarını kitlemeli, geceleri kapılarını kapatmalı. Bir alarm sistemim var. Eğer böyle bir olanağınız varsa, kullanmalısınız, ben öyle yapıyorum. FBI müdürünün kişisel güvenliğine önem vermesi anormal bir durum değil' şeklinde konuştu.
zuckerberg-facebook-hisselerini-satiyor-1.jpg

Comey'in bu konuşması sosyal medyada tartışmalara konu olurken, ünlü isim insanları kendi güvenliklerini kendilerinin sağlaması konusunda uyardı ve bunu başkalarından beklemek yerine, kendilerinin yapması gerektiğini dile getirdi.
Ayrıca webcam bantlama uygulamasının yaygın olduğunu belirten Comey, sadece FBI'da değil diğer devlet dairelerinde de pek çok kameranın kapatıldığını, bunun doğru bir davranış olduğunu söyledi.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.