Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar programlama Firebase nedir? Avantajları nelerdir?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebase nedir? Avantajları nelerdir?

 
#1

Verilerinizin ve çapraz platform uygulamalarınızın yönetimi kolaylaşıyor.

firebase0001_0.png
Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle gelişen Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilme iddiasında ücretsiz kullanım da sunan bir platform. Herhangi bir platformda uygulama geliştirmeye bir sebeple başlayıp daha sonra bir kontrol paneli ve her durumda ulaşılabilir kullanıcı veri deposuna ihtiyacınız olduğunu hemen hissetmişsinizdir. Günümüzde uygulamalar platform farketmeksizin aynı veriye her cihazdan erişmek istiyor. Uygulaması, birçok kullanıcı tarafından yüklenen geliştiricilerin de kayıt - oturum bilgilerini tutma, uygulamaların kullanım verilerini analiz etme, yeni duyurular yapmak için aynı zamanda kullanıcıya bildirim gönderme, uygulamayı test etme gibi işlemleri rahatlıkla yönetebileceği bir yönetim paneli gerekiyor. İşte Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle sürekli kendini geliştiren Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilmek için uygulama geliştiricilerine ücretsizkullanım da sunan bir platformdur.
 
 
 
firebase0002.png
Uygulama yönetim, kullanım takip, veri depolama, bildirim gönderme gibi işlemleri, extra bir sunucuya ve sunucu taraflı kod yazmaya gerek kalmadan halleden Firebase, yeni geliştirici dostu arayüzünde Realtime Database, Notification, Remote Config gibi özelliklerle donatılmış her uygulama için ayrı ayrı ulaşım imkanı veriyor.
firebase0006.png
FCM - Firebase Cloud Messaging servisiyle de şimdiye kadar geliştiricilerin anlık bildirim - push notification göndermek için kullandığı GCM - Google Cloud Messaging’ in yerini alacak olan Firebase, bildiğimiz tablolar ve sql yerine verileri root-child şeklinde organize edilen json veri parçacıklarında saklıyor.

 
Firebase'in geliştiricilere sunduğu birçok avantaj ve argüman için Firebase dökümanlarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
Firebase dökümanlarını incelemek için tıklayın.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  cPHulk Nedir? dotacı 0 141 25-05-2020, Saat: 23:53
Son Yorum: dotacı
  Localhost nedir ? Nasıl kurulur ? kıllıbacak 0 513 03-02-2019, Saat: 18:34
Son Yorum: kıllıbacak
  Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Kripto Sanal Para kıllıbacak 0 551 27-01-2019, Saat: 18:43
Son Yorum: kıllıbacak
  Dle nedir Özellikleri Nelerdir (Script) kıllıbacak 0 449 27-01-2019, Saat: 18:24
Son Yorum: kıllıbacak
  AWS (Amazon Web Services) Nedir? – Nasıl Kullanılır, Terminoloji ve Kavramlar – Bölüm xray 0 1,844 01-12-2017, Saat: 22:17
Son Yorum: xray

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.