Merih Forum Android / IOS Genel Giyim Tarzınız Ne Anlatır

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giyim Tarzınız Ne Anlatır

 
#1

Gündelik yaşantımızda kullanmış olduğumuz elbiseler bizlerin hayata bakış açısını ve aynı zamanda dışarıya saçmış olduğumuz enerjiyi yansıtır pozitif veya negatif olarak bu sebepten dolayı giyim seçimi konusunda çok dikkatli davranmamız  gerekmektedir kişi kendisinin aynısıdır mantığıyla seçimlerimize karar vermeliyiz .Elbiseler, insanların psikolojilerini ele veren unsurlardır. Karakter özelliklerinin de gösterişli meydana geldiği giyinme unsurlarında, girişken mi, ürkek mi, aktif hareket eden mi, gergin bir şahsiyet mi, gibi vaziyetleri meydana çıkmaktadır. Elbiseler bizim yerimize konuşmakta, en saklı sırları meydana koymaktadır.
Elbiseler, insanların bizlere baktığında verdiği ilk yargıyı epeyce mühim derecede etkilemektedir. Bu biçimde görüntü bir ayna olarak açığa çıkmaktadır. İnsanlar, karşılarındaki insanların giyimleriyle karakterlerinin örtüştüğünü, veya kişi karakter ve zevklerine göre giyim kumaşına yön verdiğini düşünürler. Bu, reel bir hüküm olmamakla birlikte, meydana iştirak eden ve öğrenilen şartlanmalarla açığa çıkan yargılar meydana geldiği unutulmamalıdır. Bu vaziyetler biz insanları hata yönlendirmelere ve yargılara yönlendirebilirken, bir taraftan da süre zaman içgüdüsel olarak hak hissesi olabileceği vaziyetler olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.
Elbiseler, bir takım noktalarda kontak arabayı olarak kullanılır. Mesela, değerlerimiz ile ilgili yol gösterici bir öğe olabilir. Mesela, iş görüşmesine giden bir bayanın eteğinin boyuyla veya muhafazakar bir giyim tarzıyla, kişiler üstünde zihnimiz bir yargıya varmaktadır. Ek Olarak ardından, o bireyin hayattaki misyonu üstünde bir hüküm oluşturmamızı sağlamaktadır. Mesela, öğrenim gören mi, iş kadını mı, ev hanımı mı benzeri yargılar oluştururuz. Bunların sonucu olarak da, tekrardan zihnimiz, karşımızdaki insanın iş yaşamında ne türlü bir duruşu olduğuna ya da toplumsal açıdan ne türlü bir etrafata sahip olduğuna işaret eden bir izlenim oluşturmaktadır.

Her daim topuklu ayakkabılara sahip durumda olan ve saçları her süre yapılı bir bayanın, bazılarına göre epeyce bakımlı ve feminen bir yapısı meydana geldiği, bazılarına göre kasıntı ve her daim tetikte disiplin itinalı bir kadın meydana geldiği izlenimi yaratabilir. Buna takiben, at kuyruğu inşa edilmiş saçlara sahip bir kadın, rahatlığından ödün vermeyen bir kot, ayağında son derece huzurlu gözüken bir spor ayakkabı, mesela askılı bir tişört giymişse, rahatına düşkün, askılı giydiği amaçlı çok muhafazakar meydana gelmediği görüşüne varırız. Bununla birlikte, ya personel ama tatilde durumda olan bir kadın, ya öğrenim gören veya çalışmayan ev hanımı bir insan meydana geldiği kanısına varırız.Giyim tarzları özellikle ilk izlenim açısından karşı tarafa bu tarz mesajar verebilir.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Kış Giyim Modası Pınar Şimşek 0 1,842 30-11-2017, Saat: 10:47
Son Yorum: Pınar Şimşek

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.