Merih Forum Android / IOS OYUN Goddess Primal Chaos Goddess Primal Chaos Mücevher ve Başarım Rehberi

SURİYEDEKİ SAVAŞ

Kaç yıl geçmesine rağmen olaylar durulmuyor

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

YERLİ OTOMOBİL

YERLİ OTOMOBİL SERİ ÜRETİME BAŞLIYOR

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Goddess Primal Chaos Mücevher ve Başarım Rehberi

 
#1

Goddess Primal Chaos oyununda belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra, iki özelliğin açıldığını fark edeceksiniz: Mücevherler ve Başarımlar (achievements). Bunların ikisi de birbiriyle ilintili özellikler ve karakterinizi daha da güçlendirmenizi sağlıyor. Ancak yeni başlayanlar için bu sistem biraz karmaşık gelebilir zira özellikle başarımların mücevherleri nasıl etkilediğini anlamak zor olabiliyor. Endişe etmeyin: Rehberimizi okuduktan sonra hem bu özelliklerin nasıl işlediğini, hem de onları en verimli şekilde nasıl kullanabileceğinizi öğreneceksiniz.
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-1.jpg 
Sihirli Mücevherler Nedir?
Karakterinize sahip olduğu özellikleri güçlendirmek için mücevherler takabiliyorsunuz. Bu sistem seviye 52’de aktif hale geliyor ve toplam 3 adet mücevher slotu sunuyor. Ancak başlangıçta bu slotların hepsi de kilitli, öncelikle onları açmak zorundasınız.
Slotları açmak için “Sihirli Mücevherler” kullanmanız gerekiyor. İlk slot 10, ikinci slot 30, son slot ise 50 Sihirli Mücevher karşılığında açılabiliyor. Sihirli Mücevherleri oyun içi mağazadan gerçek parayla satın alabilirsiniz. Ancak üzülmeyin: Başarımları kullanarak onları ücretsiz şekilde elde etmeniz mümkün ve aşağıda bunu nasıl yapabileceğinizi açıklayacağız.
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-2.jpg 
Slotların kilidini açtıktan sonra, artık karakterinize mücevher takmaya başlayabilirsiniz. Bunlar normal mücevherler olacak ve onları oyun içi aktivitelerden kazanmanız mümkün. Hatta Yaban görevlerinin verdiği ödüllerden biri de, bu mücevherler. Bu bağlamda, oyun içinde bazı oyuncuların size Mücevher veya Sihirli Mücevher satmaya çalıştığını görebilirsiniz: Kesinlikle bunlara inanmayın. Mücevherleri satın almanıza gerek yok zira zaten oyun içi aktiviteler ile kazanabiliyorsunuz. Sihirli Mücevherler ise yalnızca oyun içi mağazada satılıyor ve takas edilmeleri mümkün değil. Yani böyle bir “satıcı” ile karşılaşırsanız, hiçbir şekilde inanmayın.
 
Mücevherleri Birleştirmek
Bu sistemin biraz karmaşık görünmesinin nedeni, karakterinize takabileceğiniz mücevherleri “birleştirebiliyor” olmanız. Goddess Primal Chaos oyununun Türkçe çevirisi çok iyi olmadığından, bu sistemin nasıl işlediğini izah etmekte yetersiz kalıyor. Kısaca mücevherleri neden ve nasıl birleştirebileceğinizi açıklayalım:
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-3.jpg 
 • Karakterinize takabileceğiniz mücevherlerin de kendi seviyeleri var (düşük seviye/orta seviye/yüksek seviye)
 • Her mücevher, karakterinizin farklı bir özelliğini güçlendiriyor ve ne kadar güçlendireceği, mücevherin kendi seviyesine göre belirleniyor. Örneğin düşük seviye bir mücevher +30 sağlık puanı verirken, yüksek seviyeli bir mücevher +80 sağlık puanı verebiliyor.
 • Düşük seviyeli mücevherleri birleştirerek seviyelerini yükseltmeniz mümkün. Örneğin 31 adet düşük seviye mücevheri birleştirerek, 12 adet yüksek seviyeli mücevher yaratabilirsiniz.
 • Birleşme sonucu ortaya çıkan yüksek seviyeli mücevherin karakterinizin hangi özelliğini ne kadar artıracağını önceden bilmenin bir yolu yok, tamamen rastgele şekilde belirleniyor.
 • Düşük seviyeli mücevherleri kullanmak yerine biriktirin ve birleştirerek yüksek seviyeli yenilerini yaratın. Yani aynı karakterinizi gibi, mücevherleri de sürekli olarak güçlendirmeye devam etmeniz gerekiyor.
+6 seviyesi, mücevherler için elde edebileceğiniz en yüksek seviye. Eğer karakterinizin tüm slotlarını +6 mücevherler ile doldurursanız, ayrı bir kutsama (blessing) elde ediyorsunuz. Bu kutsamaların ne olduğunu aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:
Yön
Etki
Karakterinizin Sol Tarafına Takılan Mücevherler
+Saldırı gücü kutsaması, yüzdenin ne olacağı rastgele belirleniyor
Karakterinizin Sağ Tarafına Takılan Mücevherler
+Hasar Görmezlik (Immunity) gücü kutsaması, yüzdenin ne olacağı rastgele belirleniyor

 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-4.jpg 
Bazı mücevher türlerinin seviye 130’dan sonra kullanılabilir hale geldiğini ve doğrudan oyun içi mağazadan da satın alınabildiklerini belirtelim. Gerçeği söylemek gerekirse bunları satın almanızı tavsiye etmiyoruz: Bu özel kategorideki mücevherler sadece karakterini mümkün olan en iyi hale getirmek isteyen oyunculara hitap ediyor ve ciddiye alınabilecek bir avantaj sağlamıyor.
 
Başarım Sistemi
Goddess Primal Chaos oyunundaki başarım sistemi, seviye 46’dan itibaren aktif hale geliyor. Bu sistem iki kategoriye ayrılmış: Oyun İçi Aktiviteler ve Yükseltmeler. Başarımları size özel atanmış görevler olarak düşünebilirsiniz. Aynı isimli ekranda bunların ne olduğunu görmeniz mümkün: Örneğin bir PvP maçını kazanmak bir başarımı aktif hale getirmenizi sağlıyor. Oyunu uzun bir süreden bu yana oynuyorsanız, büyük ihtimalle birden çok başarımı zaten tamamlamışsınızdır. MMORPG oyunlarının da kullandığı bu sistem, oyuncuyu çeşitli aktiviteleri tamamlaması karşılığında ödüllendiriyor ve kendi özel hedeflerini belirlemesini sağlıyor. Ancak MMORPG oyunlarında başarım sisteminin gerçek bir ödülü yoktur: En fazla karakterinize özel bir unvan elde edersiniz.
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-5.jpg 
Goddess Primal Chaos başarımları ise, gerçek ödüller kazanmanızı sağlıyor. Oyundaki her başarımın üç adet “yıldızı” var. Yani o başarıma konu olan eylemi üç kez tamamlamanız gerekiyor. Yukarıdaki örneğe geri dönecek olursak, üç kez PvP maçı kazanırsanız buna dair başarım yıldızını tamamen doldurmuş olursunuz. Artık bir madalya sahibisiniz: Tamamen doldurulan başarımlar, oyunculara madalya hediye ediyor. Bu madalyaları ise oyun içindeki eşya ve ekipmanlara dönüştürmeniz mümkün. Kısa bir liste halinde bazı başarım madalyası ödüllerini gösterecek olursak:
Başarım Adı
Ödül
Fasulye Ağacı Savaşçısı
Sihirli Mücevherler
Ağır İşçi
Rünler
Rönesans
Oyun içi para birimi
Otokrat
Sihirli Mücevherler
Kralın Uyanışı
Oyun içi para birimi
Ejderha Gücü
Sihirli Mücevherler
Tanrısal Yetenek
Amber Taşları

 
Listeyi daha da uzatabiliriz ancak sistemin nasıl işlediğini anlamış olmalısınız: Örneğin Tanrısal Yetenek isimli başarımı üç kez tamamlarsanız (ki Tanrısal Silahınızın özel yeteneğini kullanarak tamamlanabiliyor) elde ettiğiniz madalyayı Amber Taşlarına dönüştürebilirsiniz. Bu listede dikkatini çeken bir şey daha olmalı: Sihirli Mücevherler! Kilitli mücevher slotlarını açmak için kullanılan ve normalde gerçek parayla oyun içi mağazadan satın alınan Sihirli Mücevherler, başarım sistemini akıllıca kullanarak ücretsiz şekilde elde edilebiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere, bu büyük bir avantaj: Gerçek para kullanmanıza gerek kalmadan mücevher slotlarının kilidini açabiliyorsunuz.
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-6.jpg 
Sihirli Mücevherleri Ücretsiz Kazanmak
Elbette bu o kadar kolay ve hızlı olmayacaktır: Goddess Primal Chaos oyununda yüzlerce başarım var ve sadece bazılarının madalyaları Sihirli Mücevherler ile takas edilebiliyor. Üstelik bazı başarımlar seviyelere bağlı: Örneğin PvP maçlarına giriş yapabilmek için önce karakterinizin belirli bir seviyeye ulaşması gerekiyor – ilgili başarımı da ancak bundan sonra tamamlayabiliyorsunuz. Diğer bir deyişle, başarım sistemini kullanırsanız Sihirli Mücevherleri dilediğiniz zaman elde edemezsiniz, dilediğiniz sıklıkta da kazanamazsınız, ancak her halükarda ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz! Özellikle bütçe problemi olan oyuncular, bu sistemle en azından ilk mücevher slotu kilidini bedava açmalarına yetecek kadar Sihirli Mücevher kazanabilir. Hangi başarım madalyalarının Sihirli Mücevherlere dönüştürülebileceğini öğrenmek için, oyundaki “Başarımlar” ekranına göz atabilirsiniz.
 
Goddess-Primal-Chaos-Gems-Guide-TR-7.jpg 
Ancak bu yöntemin bir sınırı olduğunu da unutmayın: Her gün, en fazla 5 adet başarım ödülü (ve madalyası) kazanabiliyorsunuz. Diğer bir deyişle, Sihirli Mücevherlere çevirebileceğiniz başarımların hepsini tek bir gün içinde yapmaya uğraşmayın. Oyunun belirlediği günlük limiti aşmadan ve normal seyrinde ilerleyerek başarımların çok büyük bir kısmını son seviyeye ulaşana dek zaten tamamlayabilirsiniz. Bazılarının da (başka kimsede olmayan) unvanlar hediye edeceğini unutmayın: Goddess Primal Chaos oyununda dikkat çekmek istiyorsanız, özel bir başarımı tamamlayarak değişik bir unvan elde edebilir, diğer oyuncuların ilgisine maruz kalabilirsiniz.
 
Mücevher ve başarım sistemi üzerine söyleyeceklerimiz bu kadar: Hazırladığımız diğer Goddes Primal Chaos rehberlerine göz atarak, bu oyun hakkında başka hiçbir yerde bulamayacağınız taktik ve ipuçlarını okumaya devam edebilirsiniz.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goddess Primal Chaos Rün Rehberi hazreti.google 0 396 13-01-2019, Saat: 01:11
Son Yorum: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Yaban Rehberi hazreti.google 0 360 13-01-2019, Saat: 01:10
Son Yorum: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Tanrısal Silah ve Ekipman Rehberi hazreti.google 0 506 13-01-2019, Saat: 01:09
Son Yorum: hazreti.google
  Yeni Başlayanlar İçin Goddess Primal Chaos Rehberi tuğrul 0 1,160 24-10-2018, Saat: 23:40
Son Yorum: tuğrul
  goddess : primal chaos tuğrul 0 579 24-10-2018, Saat: 23:32
Son Yorum: tuğrul

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.