Merih Forum Telefon / Tablet / PC PC , Laptop / donanım GÖRÜNTÜ SÜRÜCÜSÜ YANIT VERMEYI KESTI VE KURTULDU – HATASI ÇÖZÜMÜ

SURİYEDEKİ SAVAŞ

Kaç yıl geçmesine rağmen olaylar durulmuyor

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

YERLİ OTOMOBİL

YERLİ OTOMOBİL SERİ ÜRETİME BAŞLIYOR

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÖRÜNTÜ SÜRÜCÜSÜ YANIT VERMEYI KESTI VE KURTULDU – HATASI ÇÖZÜMÜ

 
#1

Arkadaşlar merhaba, 2 gündür uğraştığım bu hatayı hem yabancı forumlarda hem de Türkçe forumlarda araştırdım ve deneme yanılma yöntemiyle bu hatanın çözümüne ulaştım.
Hatanın Muhtemel Çözümleri;
1- Bios Güncelleme;
Sorunu Bios güncelleyerek çözdüklerini iddia eden arkadaşlar olmuş. Bu da bir ihtimal tabi ki Bios güncellemek için bir adet Usb bellek yeterlidir, anakart modelinizi Google’a yazın ve güncel bios driverini Usb belleğe çekip, Bios ekranından güncelleme yapabilirsiniz.
2- Windows Güncelleme;
Sorunu Windows sürümü güncelleyerek çözdüğünü iddia eden kullanıcılar da olmuş. Win 7 Win 8.1 Pro ve Win 10 tüm sürümleri denedim lakin herhangi bir çözüme ulaşamadım. Bu hatanın Windows sürümü ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
3- Ekran Kartı Driver Meselesi;
Sorun grafik kaynaklı bir hata gibi gözüktüğü için ekran kartı driverlarını güncellemek bu sorunu çözebilir. Yine bazı arkadaşlar tam tersi eski sürümleri yükleyerek bu sorunu çözmüşler. Bazı arkadaşlar da komple AMD veya İntel yazılımlarını kaldırıp, Ekran kartını manuel bir şekilde grafik programları olmadan güncellemişler. Ekran Kartı driver kaldırmak için Driver Sweeper adlı bir uygulama var ve bunu şiddetle tavsiye ederim.
4- Ram Değişimi;
Ben sorunu Ram değişerek çözdüm. Elimde 2 adet oyun bilgisayarı vardı, birisi oyunda hata vermezken diğeri oyunda sürekli hata vermekteydi ve oyun siyah ekrana düşmekteydi. Hata veren bilgisayarın Ekran Kartı, Anakartı ve Güç kaynağı sıfır alınmıştı. Bende hata vermeyen bilgisayarın Ramlerini hata veren bilgisayara taktım ve sorun ortadan kalktı. Her ne kadar sorun grafik kaynaklı gözükse de birbirlerine uyumsuz ramler de bu hatayı vermekte. Ramlerden birisini taktığınızda hata almazken iki Ram’i yan yana taktığınızda hatalar zinciri başlıyor. Bunun sebebi de yukarı da anlattığım Ram uyumsuzluğu.
İki Ram’de 4 GB ikisi de 1333 MHZ olabilir lakin birisi eski tip diğeri yeni tip olduğunda bu hatalar ve benzeri Mavi ekran hatalarını alırsınız. Bu yüzden yeni tip ramlerle yeni tip ramlari çalıştırmaya özen gösterin.
Ram.jpg
Yukarı da ki Ram’de 8 adet besleme ünitesi bulunmaktadır. Bazı Ramler de ise iki yüzde de 8 adet yani toplamda 16 Adet ünite bulunmaktadır. Ben bu sorunu tek yüzde 8 adet ünite bulunan Ramleri yan yana takarak ortadan kaldırdım. 16 Adet ünite bulunan eski tip ramleri de eski bilgisayarıma monte ettim ve o bilgisayarda ki sorun da ortadan kalktı.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.