Merih Forum Android / IOS yardım Intel HAXM installation error Çözümü-

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intel HAXM installation error Çözümü-

 
#1

Android Studio kurulumundan projenizi derlemek için emülatöre ihtiyaç duyuyoruz. Projenizi derlediğinizde emülatörün çalışmasını beklerken “ERROR: x86 emulation currently requires hardware acceleration! Please ensure Intel HAXM is properly installed and usable. CPU acceleration status: HAX kernel module is not installed!”  şeklinde bir mesaj ile karşılaştıysanız çözümü aşağıda.
Sorunun ortaya çıkmasının nedeni bilgisayarınızda Intel HAX modülü kurulu olmamasından kaynaklı olabilir. Bunun kontrolü için yapacağınız şey “Intel x86 Emulator Accelerator“ü Android SDK Manager’den bulup karşılığında installed yazılı olmalı. Eğer yazmıyorsa indirmeniz gerekmektedir. İnstalled yazısı mevcut ve sorun hala devam ediyor ise C:\Users\Kullanici_Adiniz\AppData\Local\Android\Extras\extras\intel\intelhaxm-android.exe yoluna giderek kurulum dosyasını manuel çalıştırmayı deneyelim.
Kurulum tamamlandı ise sorununuz çözüldü demektir. Ancak aşağıdaki görselde olduğu gibi bir uyarı ile karşılaştıysanız yapacağımız bir işlem daha var.
dsfgkjaf.png?resize=496%2C393
Çözüm için bilgisayarınızın BİOS ayarlarına girerek İntel Virtualization‘u enabled yaparak yükleme işlemini tekrar gerçekleştiriniz.
Sorunumu ben bu yöntemleri kullanarak çözdüm. Yararlı olması dileğiyle.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.