Merih Forum Konu Dışı Genel Kapatıcı Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapatıcı Nedir? Nasıl Kullanılır?

 
#1

Kapatıcılar temel makyaj malzemelerindendir. Kapatıcıların işlevi yüzdeki sivilce, siyah nokta, cilt lekesi, morluk gibi cilt kusurlarının gizlenmesine yardımcı olmaktır. Kapatıcılar cilt sorunlarının gizlenmesinde fondötenden daha etkilidirler. Kapatıcı çok yoğun bir ürün olduğundan bütün yüze uygulanmamalıdır. Tüm yüze uygulanması durumunda hem maske gibi kötü bir görüntüye yol açar, hem de zamanla cildi kurutabilir. Kapatıcılar genelde göz altı morluklarını, sivilcileri ve ciltte küçük bir alandaki kusurları kapatma üzere üretilmiş makyaj malzemeleridir. Piyasada hem likit hem de katı formda kapatıcılar mevcuttur.

Kapatıcılar çoğu kişi için vazgeçilmez makyaj ürünleridir. Kapatıcının vazifesi göz altı morlukları, kızarıklıklar, lekeler, sivilceler, siyah noktalar gibi cilt kusurlarının görünmesini engellemektir. Ucuz makyaj malzemeleri listesine dahil edebileceğiniz bu kapatıcılarla artık istemediğiniz görüntülerden kurtulabilirsiniz.

Hepinizin dikkatini zaman zaman çeker, göz altı morluklarınızın, ya da onlar olmasa dahi, göz altı renginizin, cildinize göre daha koyu olduğunu fark eder, bunun nedenini merak edersiniz. Aslında çok büyük bir problem niteliği taşımayan bu durum, oldukça fazla kadında olan, göz altı renginin, cilt renginden bir ya da iki ton daha koyu olması durumudur. Kapatıcı ile, bu renk farkı kapatılır. Hatta göz altı rengi bir ton daha açık hale getirilebilir. Böylelikle, göz makyajınız daha güzel görünür. Koyu göz altı rengi dolayısı ile dışarıya yansıyan yorgunluk görüntüsü de ortadan kalkar.

Gözaltı gibi hassas bölgelerdeki kusurlar, krem kapatıcılarla en iyi kapatılabilir. Yanak ve alın gibi bölgeler için kuru kapatıcılar kullanabilirsiniz.
Beyaz, pembe ya da yeşil bazlı kapatıcıları kullanmayın çünkü rengi, cilt tonunuzla her zaman uyuşmayabilir ve bu, kusurları kapatmak yerine daha da öne çıkartabilir.

Kapatıcı kullanırken cildinizle iyice karıştığından emin olun, böylece kapatıcıyı uyguladığınız bölge ile uygulamadığınız bölge arasında fark edilir bir çizgi oluşmaz.

Kapatıcının sadece göz altı, ve göz üstünde kullanılması, kullanım öncesinde mutlaka nemlendirici uygulanması, ve bununla birlikte, kapatıcının içten dışa doğru sürülmesi, Uygulamanın fırça, ya da sünger ile gerçekleştirilerek, dağıtılması işleminden sonra ise fondöten, ve pudra kullanımı, kalıcılığı arttırma adına, kapatıcı sürmenin püf noktaları arasında yer almaktadır.

Size uygun en iyi kapatıcı modelini ararken yazımızdan faydalanmanız dileğiyle.Ara
Cevapla

 
#2

İyiymiş. Biz erkekler kullanmasak ta bayanlar için güzel bir paylaşım. Benzer güzel paylaşımlarınızı bekliyoruz. Sebeb çok basit bahsettiğiniz üzere yanlış makyaj yapan, yüzünü aşırı fazla uygulama ile fondeten ve benzeri kapatıcılarla kaplayan bilinçsiz makyaj yapanları çok görüyorum sokakta. Oysa makyaj doğal güzelliğin vurgulanması içindir. tabi u benim düşüncem herkes katılmayabilir elbette ama bahsetiğim şeye küçük bir örnek verecek olursam kendimce göze sürülen sürme yada modern göz makyajı malzemeleri doğal güzelliği vurgu için olmalı. abartıldığında nahoş görünümler ortaya çıkabilmekte. bu nedenle paylaşımınızı beğendim. sonuçta burada bilgi, tecrübe, yetenek ve becerilerimizi paylaşırsak biryerlere varabiliriz, faydamız olabilir toplumumuza. bu konuda bilgili olan sizin gibi paylaşımcıların faydası olacaktır.  Hatta fatih' e söyliyim bayanların bu tarz güzel paylaşımları için ayrı bölüm açalım.

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ya arkadaş bu nedir öss ghostwide 0 194 17-06-2019, Saat: 22:02
Son Yorum: ghostwide
  FOL: Folik asit nedir? Folik asit eksikliği ne anlama gelir? hazreti.google 0 511 01-01-2019, Saat: 22:51
Son Yorum: hazreti.google
  Altın yüzük nasıl anlaşılır kempat 0 1,063 29-08-2018, Saat: 00:08
Son Yorum: kempat
  hem nasıl ki hayat dalaylama 0 3,176 19-04-2018, Saat: 21:18
Son Yorum: dalaylama
  Sanal Gerçeklik Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir? biohazard 1 1,453 04-04-2018, Saat: 11:37
Son Yorum: xx1001

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.