Merih Forum Konu Dışı Dünyadan Li - Fi teknolojisi inernette çığır açıcak.

Anket Başlığı: Düşünceleriniz.
Bu tür haberleri ve teknolojiyi seviyorum.
Faydalı bir paylaşım
Hiç ilgimi çekmiyor
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Li - Fi teknolojisi inernette çığır açıcak.

 
#1

wi-fiye-rakip-li-fi-teknolojisi-geliyor.jpg


internet-baglantisinda-yeni-donem-li-fi1.jpgKısaca değinecek olursam durumun özeti şu.Wİ _ Fi yi unutun. 100 kat daha hızlı bağlantı sağlayan ve çok daha ucuza mal olan Li _ Fi geliyor. Tabi kısaca değinirsek Li _ Fi nin diğer bir avantajıda hacker lardan çalışma sistmeinde ki farklar nedeni ile koruma sağlaması. Bu da çok basit. sahip olduğunuz Wi _ Fi yi şifreliyorsunuz. çekim alnaında ki diğer bilgisayar ve benzeri cihazlar şifrenizi kırıp sizin netinizi, kotanızı kullanabiliyor yada sizi bu yoldan hackleyebiliyor. Li _ fi de buda imkansız. Haberimizi , konuyu bütünü ile okursanız sebebini göreceksiniz.


lifi-nedir.jpg?v=1351720Li _ Fi nin çalışma prensimi şu. Led lambalara ektra işlemler uygulanıp teknolojisi azcık değiştirilerek internete giriş ve ağ bağlantısı yayını yapması sağlanıyor. bu led ler hem ışık kaynağı hem inernet yayını yapma görevi yürütüyor. Hem odanızı aydınlatıcaksınız hemde aynı led ile Li _ Fi üzerinden inernete gireceksiniz.
li-fi-teknolojisi.jpgAAEAAQAAAAAAAAOuAAAAJDk5NmY5MGYxLTY1Zjgt...NWVhNw.jpg

Led olduklarından dolayı hem ışık enerjisi  açısındana tasarruf sağlıyorlar hem internet ulaşım hızı çok daha yüksek. tek yapmanız gereken piyasaya sürüldüğünde bu lambalardan almak.


lifi-nedir.jpg


li-fi-teknolojisi-li-fi-nasil-calisir.jpg

Kullanımı çok basit odanıza yerleştirdiğiniz veya ofisinize  taktığınız Li _ Fi yayını yapan led lambanın sağladığı ışık alanı içinde olmak. hangi oda yada ofisi bu led ler ile aydınlatırsanız o ortamda Li _ Fi hizmeti almış olacaksınız. eğer evinizde tüm odalarda istiyorsanız tüm oadalara bu lambalardan takmanız gerekiyor. Bu size külfiyet gibi gelmesin. çünkü ledler ucuz ve uzun ömürlü olmasını yanıda enerji tasarrufu ilede ön plandalar zaten. üstelik hem aydınlatma hizmeitni hemde internetinizi aynı lmaba üzeirndne almış olacaksınız.Konu başında bahsetmiştim. Hacker lardan da koruma sağlıyor. Komşunun yaramaz veleti yada yan binadaki hacker sizi rahatsız edemiyecek. çünkü evinize taktığınız ledlerden faydalanıp sizin Li _ Fi nizi kullanamayacak. Kullanabilmesi için sizin led inizin yaydığı ışığın altında olması, sizin led inizin görüş alanında olması gerekiyor. Perdeleriniz kapalı ise ve arada ışığı engelleyen duvar veya benzeri engeller varsa sizin Li _ Fi nizi kimse hackleyemez , kimse kullanamaz ve kotanızı dolduramaz. Diğer yönden oturduğunuz odada o an olduğunuz odada ışık açık olacağından sadece o odada bulunduğunuz ortamda Li _ Fi yayını olacak. Kontrosüz bir şekilde kimse şifrenizi çalamayacağı gibi hatta şifreye bile gerek kalmayacak.

Teklonolinin uygulamaya pilot bölgelerde 2019 da girmesi bekleniyor.

Kaynak.

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#2

ütopik geliyor. olur mu olurAra
Cevapla

 
#3

(23-09-2017, Saat: 21:30)Adamantin Nickli Kullanıcıdan Alıntı: ütopik geliyor. olur mu olur

La olurmu'su mu var. tanıdıklarım içinde bu konuyla araştırama ve geliştirmede çalışan birebir tanıdığı olan var. Kesin doğru bilgi. ama değişse değişse piyasaya sürme tarihi değişir. anlatığım temel kısmı değişmez.

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#4

anladığım kadarı ile süper avantajları var. Aylık ne kadar olur acaba.Ara
Cevapla

 
#5

bilmirıhAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.