Merih Forum Konu Dışı Dünyadan Marsta canlı hayat olduğuna dair kanıtlar mı bulundu? yoksa aldatmaca mı ?

Anket Başlığı: Düşünceleriniz.
Bence hepsi gerçek.
Sanmıyorum düşük bir ihtimal gerçek olmaları.
Keisnlikle yalan , uydurma hepsi.
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsta canlı hayat olduğuna dair kanıtlar mı bulundu? yoksa aldatmaca mı ?

 
#1

Bilirsiniz amerikanın uzaya ilk giden astronutu ve uzaydan ay yüzeyinden alınan ilk resimler olduğu nasa tarafından iddia edilen resimler yıllar sonra paylaşılmıştı. işin enteresan tarafı bu resimlerin aslında aldatmaca olduğu, gerçek te ay yüzeyi resimleri olmadığı çok tartışma konusu olmuştu. Işık kaynağı ve gölgelerin ters yönlerde olması gibi. Nasa yeni bombayı patlattı. Marsta olduğu iddia edilen ve marstan sürekli resim gönderen uzay aracı resimlerinde ilginç ayrıntılar ve islahlı asker olduğu iddia edilen görüntüler mevcut.

Yapılan açıklamada Mars'tan sık sık Dünya'ya görüntü gönderen Curiosity aracının geçtiği görüntülerden biri de 'uzaylı savaşçı' oldu. Gerçi ben bunların hiçbirinin doruluğuna inanmıyorum. Sebebleri çok basit. bu güne kadar yapılmış uzay yolculuklarının tümü dünyanı atmosferinin üst katmanlarında idi. yeterli dayanma gücüne sahip olmayan araçlar atmosfer dışında ki meteor yağmurları tarafından kalbura çevrilir durumda. büyüklükleri mercimek tanesinden , futbol topuna , yada bu toptan kıyaslanamıyacak kadar büyük boylarda meteorlar uzayda sürekli dolaşmakta. bu dolaşım tümü ile kontrolsüz gibi görünse de her birinin bir yörüngesi bir hareket tarzı var. Bu meteor yağmurlarını kontrol etmek yada mercimek  büyüklüğünde olanları yada daha küçük olanları önceden tespit etmekse neredeyse imkansız. bu meteorlar binlerce kilometre hızla kendi kendine salınmakta, hareket etmekte uzay boşluğunda. göndereceğiniz herhangi bir uzay aracını atmosfer dışında delik deşil olma ihtimali % de milyon uzun sürecek yolculuklarda. kaldı ki burada marstan bahsediyoruz. oldukça uzun bir mesafe. burda tam olarak 55.000.000 km mesafeden bahsediyoruz. buda marsın iki yılda bir dünyaya en yakın yörüngede olduğu an için geçerli bir mesafe. normalde bu mesafe misli mili artıyor aslında. bu mesafeyi çok iyi şartlarda bir mekik 300 ünde alabilir deniyor. ancak meteor parçalarından mekigin bu kadar uzun süre korunması bana mantıksız geliyor. uzayda ki milyonlar değil katrilyonlarca belki sonsuz sayıdaki meteorların yörüngesinden geçmeden onlarla çarpışmadan bu yolculuk çok aşırı zor bence. kal dıki her çarpma aracınızı delip geçebileceği gibi delmesede yörüngenizde rotanızda sapmalara neden olacaktır. buda sürekli rota güncellemesi, sürekli yakıt harcaması aşırı maliyet demek zaten. Bence düşürülmüş bütcesi ile nasa bunları çok iyi montaj ve kurgu uzmanlığı ile bir çizgi film gibi önümüze seriyor. gelelim habere. aşağıdaki resimde marsta olduğu iddia edilen Curiosity aracının geçtiği görüntülerden biri de 'uzaylı savaşçı' oldu. Uzaktan bakıldığında ne olduğu belli olmayan cisme biraz daha yakınlaştırıldığında ilginç bir görüntü ortaya çıkıyor.

voVJE_1484892950_6549.jpg


CLSlA_1484892992_3463.jpg

Bence bu montoaj, photoshop tan ibaret yüzü maskeli bir insan. Hangi salak mars'a insan resmi koyar ki !  eli , ayağı, oturuşu herşeyi ile hemde.buda yetmez miş gibi alın size birde kaşık resmi çıkıyor ortaya.


3EATS_1484893035_6822.jpg


bu resimler marstan gelmiş. bende yedim. Aya ilk giden amerikalı astronotun resimleri gibi bunların tümü kurgu bence. bu güne kadar ki uzaylı figürlerinden çok daha farklı birebir maskeli insan resmi eli ayağı, oturuşu ile. bizim teknolojiimiz ve bizim kullanımımız şekili ile bir kaşık. Zuhahha. bula bula bunlarımı buldunuz. bula bula bu montajlarımı yaptınız.birde yıkık duvar kalıntıları var işin için de.Smile)


beLO1_1484893061_3192.jpg


bu kadın görünümlü resimden hiç bahsetmiyorum bile.


yp2rg_1484893165_83.jpgyada bu bukalemun tarzı sürüngen görüntüsüne hiç değinmeyeceğim bile.

N6NAU_1484893196_04.jpg


p8mx7_1484893203_6547.jpg   Birileri tüm dünyayı kekliyor ve acayip tiye alıyor bence. konu hakkında ki düşünceleriniz paylaşmayı unutmayınız. Haberin aslına bakarsanız çok daha ileri gidip bu resimleirn versiyonu bir sürü ontaj görebilrisiniz. Tabi birde iyi haberim var bu sefer montajlar daha düzgün ve ışık kaynakları ile gölgeler ters yönde değil.Smile))


Haber yarıntıları için linki tıklayabilirsiniz.

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  koronavirüs canlı yayın youtube takip koray 0 62 11-04-2020, Saat: 23:05
Son Yorum: koray
  Hiç canlı köprüden geçtiniz mi? Dilan Tahtacı 1 1,888 14-11-2017, Saat: 22:40
Son Yorum: turkishslayer5
  Deniz Tabanında Süpernova Fosili Bulundu dotacı 0 1,987 24-08-2016, Saat: 20:10
Son Yorum: dotacı

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.