Merih Forum Oyun Tarayıcı Tabanlı Ogame OGame Space War Online Uzay Oyunu

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OGame Space War Online Uzay Oyunu

 
#1

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere online web tabanlı bir oyunu anlatacağım. 

Oyunumuzun adı OGame bu oyun çok tanınmış bir oyundur. 

Tüm OGame evrenleri üç sınıflandırmadan oluşur bunlar galaksiler, sistemler ve gezegenlerdir. Tüm evrenler 9 galaksi, her galakside 400 güneş sistemi ve her güneş sisteminde 15 gezegen içerir. Farkı galaksilere filo göndermek mesafesine göre süreleri değişebilmektedir. Yani oyunumuz uzay çağı ile ilgili bir online web tabanlı oyundur. Her oyuncu rasgele bir gezegende başlar. Rasgele bir sistemde ve galaksi içinde 1 ile 15 yuvaları arasında koordine edilir. İlk olarak oyuncu kolonilerini inşa etmeyle başlar. Alan ne olursa olsun oyuncunun sisteminde yuvalardan oluşur. Oyuncu yuvasını en fazla 15 boş gezegenden birine imparatorluğunu kurar. Tüm inşaat, görevler ve araştırmalar yapılır. Binaları geliştirebilmek için maddelerden metal, kristal ve deuterium kullanılır. Aynı zamanda enerji ve karanlık madde de gerekli olabilmektedir. 

Ogame oyunu, hiçbir program yüklemenize gerek kalmadan güncel tüm browser yani tarayıcılarla oynanabilen ve multiuser diye bilinen çok kullanıcının aynı anda oynadığı gelişmiş bir strateji oyunudur. Ayrıca oyun o kadar zevkli ve eğlenceli ki oynayanlar bırakamıyor. Bu oyunu oynamak için diğer oyunlardakilerin aksine, bilgisayarınıza hiç bir program yüklemezsiniz. Bu sayede bilgisayarınıza hiç bir yük getirmez ve bilgisayar konfigürasyonunun çok iyi olmasına ihtiyaç duymaz. Klasik bir bilgisayar ve güncel bir tarayıcı OGame oyununu oynamanıza yeterli olacaktır. Ayrıca OGame oyununda arkadaşlarınızla oynayabilir ve birlikte bir ittifak kurabilirsiniz. İttifak kurarak arkadaşlarınızla beraber bir takım olup rakiplerinize saldırabilir ve savaşları kazanabilirsiniz. İttifaklar çoğunlukla dayanışma amaçlı kurulan oyuncu topluluğudur. İttifaklar kendi oyuncularını savaşlardan korumak için diğer gezegenlerle ticareti arttırmak için ve kişilerin daha çabuk gelişmesi için kurulur. İttifaklar arası savaş da mümkündür. Şimdilik bu kadar bahsetmek yeter ve ayrıca oyunun güzel olduğunun bir kanıtı şudur. OGame oyunu 2006 yılında bronz Superbrowsergame ödülünü almıştır. Artık gerisi sizin kararınız arkadaşlarınızla düşmanları devirebilir oyunun tadını çıkarabilirsiniz.Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ogame de artık tüccardan-dükkandan enerji güçlendirici alınıyor koray 0 44 26-04-2020, Saat: 05:09
Son Yorum: koray
  ogame yardımcı site koray 1 65 25-04-2020, Saat: 19:50
Son Yorum: KAY
  ogame sınıf seçimi koray 1 66 25-04-2020, Saat: 19:01
Son Yorum: selami
  OGame severleri bekliyoruz. Klasik OGame ragnar81 1 89 16-02-2020, Saat: 14:40
Son Yorum: hazreti.google
  Türkiye'nin En İyi OGame Oyununda Sizleri Bekliyoruz. ragnar81 0 109 18-12-2019, Saat: 01:32
Son Yorum: ragnar81

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.