Merih Forum Android / IOS Genel Türk Kahvesinin Cilde Yararları..

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türk Kahvesinin Cilde Yararları..

 
#1


Kahve, Türk kültürünün önemli miraslarındandır. Türk kahvesi günün her saatinde ve önemli günlerde sıkça tercih edilir. Hatta gelenek haline dahi gelmiştir. Kahvenin kendisine has aroması ve kokusu, güzel sohbetlerin vazgeçilmez yoldaşıdır. Aynı zamanda vücut, saç ve cilt güzelliği için de önemi oldukça büyüktür. Türk kahvesinin içerisinde bulunan kafein, iltihap giderici etkisi vardır. Bu özelliği sayesinde ciltte oluşan hastalıkları tedavi etme etkisine sahiptir. Hatta cilt hastalıları için kafein içeren kremler kullanılıyor. Bunun yanında Türk kahvesi telvesi cildin temizlenmesi ve yatışmasını sağlar. Aynı zamanda bilimsel olarak kanıtlanan selülit tedavisinde de kullanıldığı bilinmektedir.Türk kahvesi cildi canlandırdığı ve yorgunluk etkilerini azalttığı düşünülüyor..Kahve telvesinin cilde faydalarını bahsedelim…

Özellikle makyaj yapan fondöten, pudra gibi bütün gün gözeneklerin nefes almasını etkileyen makyaj malzemeleri kullanan kadınlar, cildin nefes almasını ve canlanmasını istiyorlarsa en doğal yöntemlerden biri türk kahvesi..
Türk kahvesinin telvesi cilde en önemli faydası, sıkılaştırarak pürüzsüz hale getirmesidir. Cildinizin soluk göründüğünü düşünüyorsanız, 2 ya da 3 defa uygulayacağınız kahve maskesi ile canlı ve parlak bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz. Düzenli olarak kahve telvesi temizleyici olarak kullanıldığı takdirde, ciltte oluşan sivilce oluşumunu tetikleyen etkenleri yok ederek, ölü hücrelerden arındıracaktır.
Sonuç olarak; küçülen gözenekler, daha sıkı bir cilt, temiz, canlı ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkacak. Ancak sabırlı davranmak gerekir. Kısa süre içerisinde etkisini göreceksiniz. Cilt tipine göre hemen bile görebilirsiniz. İlk uygulamada cildinizin yumuşadığının farkına varacaksınız.Cildin ölü derisini soyduğu için peeling etkisi gösteren türk kahvesi aynı zamanda dudaklarınıza biraz sürüp ruj öncesi ovaladığınız zaman dudağınızıda daha pürüzsüz hale getirecektir.
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.