• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VIVALDI TARAYICI

 
#1

Foruma baktım ve böyle bir ana konunun olmadığını gördüm. Vivaldi'yi kullananlar olarak bu başlıkta toplanabilir, görüşlerimizi ve kullanıcı deneyimlerimizi paylaşabiliriz diye düşündüm.

Nedir Vivaldi?

Eski Opera Software CEO'su Jon Stephenson von Tetzchner ve zamanında Opera'da çalışmış olan yazılım ekibi tarafından geliştirilen, Chromium tabanlı bir internet tarayıcısıdır. Bu tarayıcıyı diğer Chromium tabanlı (Opera, Google Chrome) tarayıcılardan ayıran en büyük özelliği; daha kişiselleştirilebilir ve daha detaylı özelliklere sahip olmasıdır. Öyle ki tarayıcının görünümünü bile kendi istediğiniz şekilde, temaları düzenleme özelliği sayesinde anında değişebiliyorsunuz. Chromium motorunu en iyi şekilde kullandığı söylenilen Opera'nın tahtına aday bir tarayıcı. Eğer Chrome'un ve diğer tarayıcıların banelliğinden sıkıldıysanız, Vivaldi'ye bir şans verin derim.


EKLENTİ DESTEĞİ

Eklenti konusunda sıkıntı yaşamıyorsunuz. Chromium alt tabanlı bir yapıya sahip olduğu ve muhtemelen geliştiricilerin tercihi olduğu için, direk Google Chrome'un eklenti kütüphanesiyle çalışıyor. Yani Chrome'da ne kullanabiliyorsanız, Vivaldi'de de o eklentileri kullanabiliyorsunuz.

YER İMLERİNİ İÇERİ VE DIŞARI AKTARMA

Tarayıcının sol üst köşesindeki menü logosunu (Vivaldi logosu) tıklayın Dosya > Yer İmlerini İçeri - Dışarı aktar seçeneklerinden, ilgili yerleri takip ederek, ister diğer tarayıcılardan, ister HTML dosyasından yer imlerinizi kolayca içeri ve dışarı aktarabilirsiniz.

NOT: Şu anlık tarayıcıda senkronizasyon ve internet üzerinden Vivaldi hesabınızla oturum açma özelliği bulunmuyor. Dolayısıyla yer imlerinizi, ayarlarınızı ve kişiselleştirmelerinizi yedekleyecek bir bulut hesabınız olmayacak.

Youtube'da Dr. X adlı kullanıcının Vivaldi incelemesi.
İNDİRMEK İÇİN: https://vivaldi.com/download/?Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.