Merih Forum Konu Dışı Genel Yeni bir iş kurmak...

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni bir iş kurmak...

 
#1

Herkese Merhaba,

Özel sektörde çalışan biri olarak kendi işimi kurmak istiyorum, uluslararası taşımacılık alanında tecrübelerim var.Tecrübe ve çevre olarak sıkıntım yok ancak şu an 35 yaşında olduğum için hata mı yapıyorum diye düşünüyorum.İnternette biraz araştırdım ve iş kurmadan önce kendinize sormanız gereken sorular olduğunu gördüm;
Yeni rutinim nasıl olacak?
Kendi işini kuran kişi için zaman planlaması yapmak son derece önemli. Zamanı yönetemeyen ve boşa geçiren kişilerin işlerin yürümesini beklemeleri mümkün değil. Bu noktada kişinin hayatının bu yeni döneminde iş gününün nasıl olacağını hayal etmesi ve bu özgür zaman dilimini yönetip yönetemeyeceğini kendisine sorması gerekiyor. Burada iş kuranların daha çok ve disiplinli çalışmaları gerektiğini unutmaması kritik.
Para konusunda sıkıntı yaşar mıyım?
Yeni bir girişim söz konusu olduğunda çözülmesi gereken en önemli sorunlardan birisi elbette para. Kişinin işinden istifa etmeden önce kendisini ve işi bir süre götürebilecek bir miktar parayı kenara koyması sürecin daha sıkıntısız geçmesi açısından önemli. Kişinin istifasını vermeden önce kendisine para konusunda dürüst olması kritik.
Öngörülemez masraflara hazır mıyım?
İş kurmak isteyen kişinin ileride karşısına çıkacak farklı masrafları da önceden hesaba katması önemli. Bu nedenle kişinin kuracağı işin ne zaman gelir getireceğini az çok tahmin edebilmesi, ekstra masraflar için fon ayırması ve her zaman bir B planına sahip olması gerekiyor. Aksi halde istifa sonrası süreç pişmanlığa neden olabilir.
Birden fazla sorumluluğa hazır mıyım?
Tam zamanlı işinde kendisine verilen sorumluluğu yerine getiren çalışan yeni bir iş kurduğunda ilk zamanlarda farklı sorumluluklarla birden karşı karşıya kalıyor. Ofisin hem sekreteri hem temizlikçisi hem de ofisboyu olmaya hazırlıklı olmak şart. Çok çalışmadan işleri büyütmek mümkün değil. İstifa sonrası süreçte eski işi mumla aramamak için bu soruya da dürüst cevap vermek gerekiyor.

Zayıf ve güçlü yönlerim neler? Destekçilerim var mı? B planım var mı? Bu tarz sorulara kendinize göre cevap vermeniz çok önemli.Makedonya nakliye alanında kurmayı düşündüğüm işimde internetten okuduğum bu tür tavsiyeler çok yararlı oldu...Umarım sizede katkı sağlar, herkese bol şans..Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2020 yılı yeni infaz yasası koray 0 98 11-04-2020, Saat: 16:18
Son Yorum: koray
  Hem yeni hem düşük fiyatlı kont 1 341 15-03-2019, Saat: 20:18
Son Yorum: kıllıbacak
  Yeni Corolla Aşkı kont 4 701 15-02-2019, Saat: 22:30
Son Yorum: dalaylama
  Cem Yılmaz yeni filmi Arif V 216 dalaylama 4 3,361 06-02-2019, Saat: 23:00
Son Yorum: kıllıbacak
  Yeni sezon bot trendleri Dilan Tahtacı 0 1,328 08-12-2017, Saat: 09:30
Son Yorum: Dilan Tahtacı

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.