Konuyu Takip Et

Android nedir ?

• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Android nedir ? Android nedir ? Android nedir ? Android nedir ?

Bu konuya 6 cevap gönderildi
  • oyun delileri
  • Süper Moderatör Grubu
  • Yorum Sayısı:365
  • Konu Sayısı:165
Android, Google ve Open Handset Allience tarafından kodlanmış Linux İşletim Sistemi tabanlı bir mobil cihaz (PDA ve cep telefonları) için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir android

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için hali hazır da 250,000'den fazla uygulama bulunmaktadır. Android Market ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google'ın java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Allience, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. 2008'de piyasaya sürüldüğünde,
birçok Android İşletim Sistemi Apache free-software ve Açık Kaynak Kodu lisansıyla geliştirilmeye açık hale gelmiştir. Android, linux kernel üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir, bu sistemde ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API c diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, apache harmony üzerine kurulu java-uyumlu kütüphaneler ihtiva eden uygulama iskeleti üzerinden çalışır.
Android, derlenmiş java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (JIT) Dalvik sanal makinasını kullanır ve cihazların fonksiyonerliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı çevresine sahiptir.
  • Genç Atsız
  • *
  • Üye Grubu
  • Yorum Sayısı:26
  • Konu Sayısı:6
Dayı rootun zararı nedir ? Açıklar mısın ?
  • Yeni Üye Grubu
  • Yorum Sayısı:15
  • Konu Sayısı:1
Root un aslinda bir zarari yok cok fazla kurcalamadiktan sonra. Engineer Menu dedikleri seye benzer. Aslinda root dedigimiz olay butun her yere girip cikabilme yetkisidir. Telefonda degisiklik yapmak istiyorsan root yetkin elinde olmadan yapamaman gibi. Root acik oldugunda bilinmeyen kaynaklardan alt programciklar daha kolay sizar virus misali... ya da root yetkin varken sistemde yapacagin yanlis degisiklikler senin androidinin cokmesini saglar, ya da brick dedigimiz kerpic olayi olur ve cope atarsin. Gerci brick android de oyle ha dediginde karsilasabilecegin bi durum deildir ama genede cok asiri kurcalandiginda elin kolun bagli olarak mal gibi ekrana bakmana neden de olabiliyor. Big Grin Varsa bir sorun yazabilirsin Wink
  • Genç Atsız
  • *
  • Üye Grubu
Abi ben şimdi boom beach diye bir oyun oynuyorum. Onda para vermeden elmas almak sadece root da oluyor onun için soruyom ben Big Grin
  • Site Kurucusu
  • Admin Grubu
  • Yorum Sayısı:131
  • Konu Sayısı:47
aman diyim google botları sürekli girip çıkıyor siteye indexliyolar ne var ne yok illegal şeylere pek bulaşmayalım
  • Genç Atsız
  • *
  • Üye Grubu
Yok abi root işinden sıkıntı çıkmaz ki.
  • Yeni Üye Grubu
  • Yorum Sayısı:4
  • Konu Sayısı:1
Teşekkürler Smile
-Kemal Atatürk-
j31mJW.gif

[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Android 6.0 ve Yenilenen İzin İsteme comrate 0 639 17-09-2017, Saat: 16:28
Son Yorum: comrate
  Kod Enjeksiyonlu İlk Android Virüsü sempatik141 0 922 17-06-2017, Saat: 16:26
Son Yorum: sempatik141
  Android için Google Chrome'a önemli güncelleme selami 0 908 10-05-2017, Saat: 18:37
Son Yorum: selami
  Android Versiyonlar blueman 0 1,106 12-04-2017, Saat: 19:39
Son Yorum: blueman
  Android Xposed Framework Nedir? Nasıl Yüklenir? blueman 0 1,126 12-04-2017, Saat: 19:18
Son Yorum: blueman