Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar programlama c# c++ C# mail gönderme hatası ve çözümü

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
C# mail gönderme hatası ve çözümü

 
#1

1495480565.png

Hata
İngilizcesi: The remote certificate is invalid according to the validation procedure.
Türkçesi: Uzaktan sertifika, doğrulama prosedürüne göre geçersiz.
Hatadan da anladığımız gibi bu bir sertifika hatasıdır. Çözümü içinde bir kodumuz var onu da paylaşayım.
C#
Kod:
ServicePointManager.ServerCertificateValidationCallback = delegate(object s, X509Certificate certificate, X509Chain chain, SslPolicyErrors sslPolicyErrors)
{
  return true;
};

Kodumuz bu arkadaşlar. Bu kod ile göndermek istediğimiz maile X509 sertifikasını da eklemiş oluyoruz.
Peki X509 Nedir ona da bakalım:
X.509 standardı IETF tarafından RFC 2459 olarak yayınlanan dünyaca kabul gören sertifika standardıdır.Bu sertifikalara her geçen gün yeni eklemeler yapılarak V1,V2,V3 olarak 3 yeni X.509 sertifika türü ortaya çıkmıştır.Bu türlerden en son olan ve diğer iki türde bulunan tüm özellikleri kapsayan V3 türüdür.
Dijital sertifikaları tanımlamak için yaygın olarak kullanılan bir standart. X.509 (versiyon 1) ilk olarak ITU X.500 Dizin Servisleri standartının bir parçası olarak 1988’de ortaya çıktı.1993’de tekrardan gözden geçirildiğinde, Versiyon 2 ile sonuçlanan iki tane daha alan eklendi. Bu ek iki alan dizin erişimi kontrolünü desteklemektedir. X.509 versiyon 3, sertifika sahibi ve sertifikanın ne amaçla kullanılacağına dair ek bilgileri saklamaya yarayan sertifika uzantıları için formatı belirler.
Toplu olarak, versiyon numarası belirtilmediği sürece X.509 terimi en son yayınlanmış versiyonu ima eder.
X.509, herkese açık anahtar sertifikaları ve sertifika geçerliliği için standart bir sertifika formatı tanımlayan ITU tavsiyesi ITU-T X.509(daha önceden CCITT X.509) ve ISO/IEC/ITU 9594-8 olarak yayınlanır.
Tarih ve başlıklardaki ufak farklılıklar ile, bu yayınlar, açık-anahtar ve nitelik sertifikalarının tanımlamalarında aynı metini(text) sağlar.
Sertifikanın içinde …
Bir X.509 sisteminin içinde, Sertifikasyon otoritesi, bir açık anahtar tutturulmuş sertifikayı X.500 geleneğinin içinde eşsiz olan bir isme veya alternatif bir DNS kayıdına veya Email adresine çıkarır. Bir sertifika veya sertifikasyon otoritesinin güvenirliği sırasıyla X.509 sertifikasyon zincir modelinin bir parçası olan kök sertifikasına bağlıdır. Kök sertifikaları tamamen güvenilirdir ve kök sertifikalarının önceden kurulu geldiği yazılımlar için en iyi örnek yaygın web browser’ların kendisidir.
X.509 sistemi aynı zamanda CRL(Certification Revocation List) uygulamaları(genellikle çoğu PKI sisteminde ihmal edilmiş) için yöntem de içerir.
Sertifika Yapısı
Bir X.509 versiyon3 dijital sertifikası 3 ana değişkene sahiptir; Sertifika, sertifika imzalama algoritması ve sertifika imzası. Sertifika, versiyon, algoritma ID, seri numarası, dağıtıcı, konu, geçerlilik, konu açık anahtar bilgisi, uzantılar ve konu ve dağıtıcı eşsiz tanımlayıcısı gibi diğer bazı seçenekler gibi nitelikler ile tarif edilir. Sertifikanın yaşam süresine karar veren geçerlilik niteliği, alt ve üst tarih limiti için daha fazla seçenekler ile gelirken, konu açık anahtar bilgisi niteliği, açık anahtar algoritması ve konu açık anahtarı ile daha fazla detaylandırılmıştır.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2018 Tüm hakları saklıdır.