Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar programlama python python da uygulama yaptık nasıl dağıtacağız ?

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

 • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
python da uygulama yaptık nasıl dağıtacağız ?

 
#1

Dağıtım, web uygulamanızın paketlenmesini ve uygulamanın çalışabileceği bir üretim ortamına yerleştirilmesini içerir.
Dağıtım neden gerekli?
Web uygulamanız, kendi masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdan başka bir yerde yaşamalıdır. Bir üretim ortamı, geçerli uygulamanızın ve ilişkili verilerin kanonik sürümüdür.
Dağıtım konuları haritası
Python web uygulaması dağıtımları, tek tek yapılandırılması gereken birçok parçadan oluşur. Her dağıtım konusunun birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu görsel olarak gösteren bir harita. Bir PDF sürümü oluşturmak için resmi tıklayın.
full-stack-python-map.png
Dağıtım barındırma seçenekleri
Bir web uygulamasını dağıtmak ve barındırmak için dört seçenek vardır:
 1. "Çıplak metal" sunucular
 2. Sanallaştırılmış sunucular
 3. Altyapı-as-a-service
 4. Platform-as-a-service
İlk üç seçenek benzerdir. Dağıtımcının bir Linux dağıtımıyla bir veya daha fazla sunucuyu hazırlaması gerekir. Daha sonra sistem paketleri, bir web sunucusu, WSGI sunucusu, veritabanı ve Python ortamı yüklenir. Son olarak, uygulama kaynaktan çekilebilir ve çevrede kurulabilir.
Python web uygulamasını sisteme özel paket yönetim sistemleri yoluyla kurmanın başka yolları olduğunu unutmayın. Gelişmiş dağıtım teknikleri olduğu için bu kılavuzdaki konuları kapsamayacağız.
Dağıtım kaynakları
 • Bir Python web uygulamasını dağıtmak için adım adım bir kılavuza ihtiyacınız varsa , tam olarak bu konu üzerinde tam bir yığın Python Deployments Kılavuzu adlı süper yararlı bulacaksınız bir kitap yazdım .
 • Python web uygulamalarını dağıtmak, oldukça geleneksel bir sanal özel sunucu olan Nginx ve Green Unicorn yığını temelinde web uygulamalarını dağıtmayı tartıştığım harika Talk Python to Me podcast dizisinin bir bölümünü oluşturuyor.
 • Web uygulaması dağıtımıyla ilgili düşünceler, kaynak denetimi, planlama, sürekli dağıtım ve sonuçların izlenmesi ile birlikte devreye alma aşamalarında yürür.
 • Yazılımı Dağıtma , yazılımı doğru bir şekilde nasıl dağıtacağınızı anlamak için uzun süre okunması gereken bir konudur.
 • Uygulamalı sürekli dağıtım , dağıtımı dağıtıma göre tanımlar ve sürekli bir dağıtım iş akışı aracılığıyla yürür.
 • 2017 yılında Python uygulaması dağıtmak için 5 yolu bir konuşma olduğunu PyCon ABD 2017 Andrew Baker başlarken dağıtır Flask üzerinde Ngrok, Heroku, Zappa kullanarak uygulamayı Sunucusuz AWS Lambda platformunda, Google Cloud ve üzerinde sanal makine Docker .
 • Instagram'da sürekli kurulum, dağıtım sürecinin büyük bir Kumaş betiğinden sürekli dağıtımlara kadar geçen zaman içinde nasıl geliştiğinin hikayesidir. Yol boyunca, kod incelemeleri, test arızaları, kanarya inşa etmeleri ve geri almalarıyla ilgili sorunlarla karşılaştılar. Python dağıtımlarının büyük ölçekte nasıl yapılabileceği üzerine biraz ışık tutan harika bir okumadır.
 • Stack Overflow'un dağıtım konusundaki kılavuzu, gitmeden dallara geçişten veritabanı geçişlerine kadar değişen konuları içeren kapsamlı bir derleme.
 • Gelen Neal Ford tarafından bu ücretsiz video , o sürekli teslimat için mühendislik uygulamaları bahsediyor. Sürekli entegrasyon , sürekli dağıtım ve sürekli dağıtım arasındaki farkı açıklıyor . Dağıtım konseptlerine genel bir bakış ve bu serideki konulardaki diğer videoların tanıtımı için önerilir.
 • Flask'ı kullanıyorsanız , Ubuntu'ya dağıtmakla ilgili bu ayrıntılı yazı , dağıtım sürecini tanımak için harika bir yoldur.
Dağıtım öğrenme kontrol listesi
 1. Tam zamanında çalışıyorsanız, hizmet için platform (PaaS) seçeneklerine bakın. Ücretsiz veya düşük maliyetli düşük trafiklı bir proje web uygulaması dağıtabilirsiniz. Geleneksel sunucu yoluna kıyasla işletim sistemi ve web sunucusu kurma konusunda endişelenmenize gerek olmayacaktır. Teorik olarak, PaaS barındırma ile başvurunuzu web'de daha yaşanabilir hale getirebilirsiniz.
 2. Geleneksel sunucu seçenekleri , tüm Python web yığınının nasıl çalıştığını öğrenmek için en iyi bahsinizdir. Genellikle, ölçek büyüdükçe, servise alışmanız yerine, sanal bir özel sunucu ile para kazandıracaksınız.
 3. Bir Python web uygulaması çalıştırmak için hangi bileşenlerin kurulması gerektiğini gösteren geniş bir resim elde etmek için sunucular, işletim sistemleri , web sunucuları ve WSGI sunucuları hakkında bilgi edinin .
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Metni Sese Çevirme Python dalaylama 0 150 17-04-2019, Saat: 00:00
Son Yorum: dalaylama
  python ile pdf oluşturma sent 1 360 19-01-2019, Saat: 22:25
Son Yorum: Admin
  Visual Studio'da Python desteğini yükleme tuğrul 0 503 14-11-2018, Saat: 23:44
Son Yorum: tuğrul
  Python ile Twitter Kullanmak - Tweepy Modülü (Twitter API) efsane 1 2,357 10-10-2018, Saat: 10:09
Son Yorum: adminn
  Python – Mechanize Modülü biohazard 0 1,102 06-04-2018, Saat: 19:14
Son Yorum: biohazard

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.