Merih Forum Telefon / Tablet / PC Telefon SolidEnergy Pil Ömrünü 2 Kat Artıracak!

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SolidEnergy Pil Ömrünü 2 Kat Artıracak!

 
#1

Massachusetts Institute of Technology MIT araştırmacıları tarafından kurulan SolidEnergy, yeni pil teknolojilerine sahip yeni ürünlerini 2017'de duyuracak.


li-ion-battery.jpeg


Dünyadaki bilim ve teknolojinin ilerleme hızından çok daha düşük bir ivmeye sahip olan batarya teknolojileri, teknolojinin gelişmesindeki en büyük engel.


Elektrikli otomobillerden tutun drone'lara, akıllı telefonlardan aklınıza gelebilecek depolanan elektrikle çalışan pek çok cihazın kullanımı etkileyen düşük pil ömrü, SolidEnergy ile sona erebilir.
Massachusetts Institute of Technology MIT araştırmacıları tarafından kurulan SolidEnergy, yeni pil teknolojisini 2017 yılında Dronelar üzerinde ilk defa kullanmaya başlayacak.
Yeni pil teknolojisi neler getiriyor?
Tweaktown'ın haberine göre yeni pillerde, eski pillerde gördüğümüz Lityum Metal tekrar kullanılacak. Fakat buradaki gelişim bu lityum metal folyoların çok ince şekilde yerleştirilmesinde.
Daha ince ve küçük olan folyo, normal hücrelerden daha fazla iyon saklayabiliyor.

solidenergy.png


Li-Metal eski piller hem büyük yer kaplıyorken, hem de tehlikelere açıktı. Li-ion pillerle beraber anot kısmında kullanılan grafitine göre daha az yer kaplayan ve güvenlikli olan yeni pil teknolojisi, benzer boyuttaki bir Li-ion pile göre iki kat enerji sunabiliyor.

Güvenlik testlerinden geçen ve özellikle drone ile otomobillerde kullanılabilecek olan bu pahalı pil teknolojisinin hacimli üretimi şimdilik kesin değil.

12 milyon dolar bağış toplayan SolidEnergy, dünyanın büyük pil üreticileriyle anlaşarak bu pil teknolojisini hayata geçirebilir. Tabii üreticiler de bunu isterse. Gerçekçi düşünmek gerekirse, üretimi epey masraflı olan bu yeni pillerin üretimi için 12 milyon dolar az bir rakam.

ARM'ın işlemci lisansını alarak işlemci üreten firmalar gibi, gelecekte belki SolidEnergy'nin pil teknolojisini lisanslayacak büyük üreticiler görebiliriz.
Eğer yeni piller yoğun bir şekilde üretilir ve hayatımıza girerse, iPhone'da kullanılan 1.8 Ah'lik pilden çok daha ufak boyutlara, 2 Ah'lik bataryalar ya da aynı büyüklükte 2.6 Ah seviyesinde bataryalar görebiliriz.


solidenergy-2.png


Hiç şüphesiz ki bu yeni teknoloji özellikle elektrikli otomobillerin geleceği için de oldukça önemli. Bakalım pil teknolojilerinde önümüzdeki dönemlerde bu etkileri görebilecek miyiz?Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.