Merih Forum Telefon / Tablet / PC PC , Laptop / donanım En çok kullanılan işletim sistemi

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En çok kullanılan işletim sistemi

 
#1

Yazılım dünyasında, 4 önemli işletim sistemi popülerliğini sürdürüyor. Bunlar, iOSAndroid, Windows ve MacOS. Peki, en çok kullanılan işletim sistemi hangisi? İşletim sistemlerinin hangi sürümü daha fazla kullanılıyor? Bu soruların cevabı videomuzda!

En çok kullanılan işletim sistemi hangisi?


Bilgisayar ve mobil dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri olan Android, iOS, Windows ve MacOS, kendi içlerinde de belirli kullanım oranlarına sahip. Google’ın Android işletim sistemine baktığımızda, en çok kullanılan versiyonun Android Nougat olduğunu görüyoruz. %28.5 gibi bir orana sahip olan Nougat işletim sistemini, %28.1 ile Android 6 Marshmallow takip ediyor. Android Oreo sürümü ise sadece %1.1 kullanım oranına sahip.

iOS cephesine baktığımızda ise Apple’ın önemli bir başarısını görüyoruz zira iOS 11.2 sürümü %61.03 gibi çok büyük bir kullanım oranına sahip. Bu versiyonu ise iOS 10.2 takip ediyor. En çok kullanılan iOS sürümlerinde 3. sırada ise iOS 11.1 sürümü yer almakta.

Bilgisayar dünyasında ise Windows 10 üstünlüğü dikkat çekiyor. Microsoft’un en güncel işletim sistemi Windows 10, %43.54 kullanım oranına sahip. Bu oranın yükselmesinde ücretsiz yükseltme fırsatlarının payı oldukça büyük. İkinci sırada ise Windows 7 işletim sistemi yer alıyor.

MacOS ekosisteminde ise High Sierra versiyonu en çok kullanılan versiyon olarak karşımızda. High Sierra, %37.02 kullanım oranına, Sierra sürümü %23.49 kullanım dilimine ve El Capitan ise %18.62 gibi bir orana sahip.Linux.jpg?resize=750%2C424Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi hangisi?

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemi ise Android oldu. Android işletim sistemi dünya genelinde %40.24 kullanım oranıyla dikkat çekiyor. İkinci sırada ise Windows yer almakta. %36.58 kullanım oranıyla ikinci sırada yer alan Windows’un hemen arkasından ise %13.08 ile iOS geliyor. OSX işletim sistemleri ise %5.43 kullanım oranına sahip.

Türkiye’de en çok kullanılan işletim sistemi hangisi?
Türkiye’de ise dünya genelindeki sıralama farklı yüzdelik dilimlerle devam ediyor. Ülkemizde en çok kullanılan işletim sistemi Android olurken, ikinci sırada Windows geliyor. Üçüncü sırada iOS ve dördüncü sırada ise OSX sürümleri var. Android işletim sistemi %50.15, Windows %33.94, iOS %12.82, OSX %1.23 kullanım oranına sahip.Ara
Cevapla

 
#2

linuxun pengueni var ama kendisi neredeAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.