Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar programlama Bilgisayarın interneti cep telefonda kullanma

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayarın interneti cep telefonda kullanma

 
#1

Bilgisayar internet’e bağlanmak için kullandığı bağlantı tipi iki şekilde olmaktadır. Bunlardan ilki ethernet kablolu bağlantı tipi , diğeri kablosuz ağlar ( wi-fi ) şeklinde bağlanmaktadır. Bu konumuzda bilgisayar internetini paylaşma şeklinde gelişen bilgisayar interneti akıllı mobil cihazlarda yani telefon veya tabletlere nasıl paylaştırılır? Bununla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.
Kullandığınız bağlantı tipi kablosuz ağ ile bağlı ise saten buna gerek yok , Adsl Modemüzerinden direk olarak telefonu , tableti şifreyi girmek sureti ile dağıtabilirsiniz. Peki kablolu ethernet kablo ile bilgisayarınıza bağladınız ve bu interneti diğer akıllı telefonlara dağıtmak , paylaşmak istiyorsunuz o zaman araya üçüncü parti yazılım kullanarak bu gerçekleştirebilirsiniz.
Bilgisayar internetini paylaşmak için kullanacağımız Program MaryFi yazılımıdır. Bu program çalışma mantığı bilgisayarınızda kablosuz bağlantı kartı , yani wifi ağ kartı ile internet sinyalini dağıtmaktadır böylece diğer cihazlara kolaylıkla paylaştıra bilirsiniz.
bilgisayar-interneti-payla%C5%9Fma.jpg
Bu program internet üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu program hakkında kısaca bir ön bilgi vermek istiyorum , konu içinde dediğim gibi programın çalışması için Bilgisayarınızda bir kablosuz ağ kartı olması gerekiyor çünkü sinyali bu kart üzerinden dağıtmaktadır. 
Wi-Fi Name ; buraya bir kablosuz bağlantılarda görünecek bir isim giriniz , Password kısmına bir bağlantı şifresi oluşturun  bu şifreyi karışık kombinasyonlarda oluşturabilirsiniz. Ardından Start Hotspot basarak bağlantıyı çalıştırın kapatmak için ise Stop Hotspot butonu kullanabilirsiniz. 
bilgisayardaki interneti telefonda kullanmak için kullanacağınız en uygun program olarak bu yazılım işinize yarayacaktır. bilgisayardaki interneti wifi ile telefonda kullanmak amaçlı olarak kullanılan son derece faydalı bir yazılımdır. Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.