Merih Forum Android / IOS OYUN Goddess Primal Chaos Yeni Başlayanlar İçin Goddess Primal Chaos Rehberi

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Başlayanlar İçin Goddess Primal Chaos Rehberi

 
#1

Eğer başında saatler geçirebileceğiniz mobil bir ARPG oyunu arıyorsanız, Goddess Primal Chaos en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Ancak bu türe yabancıysanız ve oynamakta zorluk çekiyor, ne yapmanız gerektiğini anlayamıyorsanız merak etmeyin: Yeni başlayanlar için hazırladığımız bu Goddess Primal Chaos rehberinde oyun mekaniklerini genel olarak izah edecek, diğer detaylı rehberlerimizle de sizi usta bir oyuncu haline getireceğiz. Daha fazla gecikmeden başlayalım: Fethetmemiz gereken kocaman bir dünya var.
 
522.jpg 
Mobil ARPG Oyunları Nedir?
Goddess Primal Chaos bir ARPG oyunu, bu terim “action role playing game” kısaltması olarak kullanılıyor. Bu türe verebileceğimiz en iyi örnek Blizzard tarafından geliştirilen Diablo serisi olacaktır. Hatta ARPG türünü başlatan oyun olduğunu söylesek abartmış olmayız. ARPG oyunları izometrik bir bakış açısından oynanan, belirli sınıftaki bir kahramanı kontrol ettiğiniz, bilgisayar tarafından kontrol edilen düşmanlara ve diğer gerçek oyunculara karşı mücadele edilen bir oyun türü. Oldukça dinamik bir oyun tarzına sahipler ve bol miktarda ganimet içeriyorlar: Yok ettiğiniz hemen her düşmandan kahramanınızı daha da güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir ganimet (zırh, silah, vs.) düşüyor. Bu tip oyunların eğlenceli olmasının bir nedeni de bu: Sürekli yeni ve daha güçlü ganimetler peşinde koşuyor, hatta bu amaçla aynı görevleri defalarca tamamlıyorsunuz.
 
717.jpg 
Goddess Primal Chaos da bu kategoriye giren bir oyun. Üç kahraman sınıfından (Savaşçı, Elçi, Nesil) birini seçiyorsunuz ve devasa bir fantezi dünyasında mücadele etmeye başlıyorsunuz. 2016 yılında yayımlanan oyunun basit bir de hikâyesi var: Bir Tiran tarafından kontrol edilen karanlık bir dünyadasınız ve öldürdüğünüz her düşmanla bu dünyayı biraz daha özgür hale getiriyorsunuz. Hepsi bu kadar değil: Zamanda yolculuk yapıp Tiran öncesi dönemlere, hatta uzaya bile gidebilirsiniz! Amacınız, karakterinize seviye atlatıp onu güçlendirerek en nihayetinde Tiranın karşısına çıkmak. Bu oldukça uzun, zorlu, ancak bir o kadar da eğlenceli bir serüven olacak.
 
Kahramanınızı Yaratın
 
88.jpg 
Oyuna ilk kez başladığınızda, üç sınıftan birini seçmeniz ve kendi özel kahramanınızı yaratmanız istenecek. Kahramanlara onlar hakkında hazırladığımız rehberde detaylı olarak değineceğiz, ancak şimdilik üç sınıf olduğunu belirtmekle yetinelim:
  • Savaşçı: Yakın mesafeden savaşan, eli kılıçlı dövüşçümüz. Hem saldırı, hem de savunma amaçlı kullanılabilen bir sınıf. Tek bir hedefe oldukça ağır hasar verebiliyor ancak grup halindeki hedeflere karşı o kadar iyi değil. Sürekli sağlık puanlarınızı kontrol etmek ve yeteneklerinizi bir kombinasyon oluşturacak şekilde kullanmanız gerektiği için yeni başlayanlara uygun bir kahraman sınıfı değil. Doğru ellerde çok can yakabilir ancak önce biraz tecrübe kazanmanız gerekiyor.
 
  • Nesil: Eğer gizli bir şekilde dolaşıp saldırmaktan ve yüksek kritik vuruşların keyfini çıkarmak istiyorsanız, Nesil sınıfı en iyi seçim olacaktır. RPG oyunlarında “rogue” olarak geçen bu kahraman sınıfının her iki elinde de bir hançer var. Tek bir hedefe çok ağır hasar vermek için tasarlanmış – öyle ki, pek çoğunu tek vuruşta öldürebiliyor. Bunu yapabilmesinin nedeni, normal hasar puanlarının kritik bir seviyeye çıkabilmesi: Örneğin normalde 10 puan veren bir yetenek, kritik özelliği sayesinde 100 puan vurabiliyor. Ancak Nesil sınıfının zırh puanları çok düşük ve hedeflerini hızlı bir şekilde indiremezlerse, çok çabuk bir şekilde ölüyorlar. Yeni başlayanlar için uygun bir sınıf değil.
 
  • Elçi: Yeni başlamışsanız, tavsiye ettiğimiz kahraman sınıfı bu. Elçiler uzak mesafeden saldırıyor ve son derece mobiller: Gerektiği zaman kaçıp, gerektiği zaman atağa geçebiliyorlar. Yanlarına çağırdıkları yardımcılar zaten onlar yerine savaşabiliyor. Unutmamanız gereken iki şey var: Zırh puanlarınız çok düşük ve düşmanlarla kesinlikle yüz yüze savaşmamalısınız. Aradaki mesafeyi daima koruyun ve yardımcılarınızın sizin yerine savaşmasına izin verin. İkinci husus da hasar puanlarınızın o denli yüksek olmadığı. Bir Nesil veya Savaşçı kadar hasar veremezsiniz ancak oyunu çok daha kolay ve rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.
 
1213.jpg 
Tüm bu kahramanları belirli bir seviyeye ulaştığınız zaman bir Tanrı ya da Tanrıçaya çevirebileceğinizi de belirtelim. Yani Goddess Primal Chaos oyununda kahraman gelişimi hiç durmuyor ve neredeyse her seviyede yeni bir özellik/yetenek açılıyor.
 
Hangi Seviyede Ne Yapabilirsiniz?
Goddess Primal Chaos oyununa ilk defa başladığınızda, oyundaki tüm özelliklerin açık olmadığını göreceksiniz. Endişe etmeyin, onları kahramanınıza seviye atlatarak açabilirsiniz. Örneğin bineklere erişim elde etmeniz için önce 11. seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Aşağıdaki tabloda, oyundaki temel özelliklere hangi seviyede erişiminiz olacağını görebilirsiniz:
Eylem/Özellik
Gerekli Seviye
2v2 Maçlar
10
Tanrıçalar
16
Arena (PvP)
17
Kahraman Seviyeleri
26
Günlük Görevler
27
Binek Geliştirmeleri
34
Başarımlar
46
Rünler
113
Kutsal Silahlar
123

 
176.jpg 
Liste bunlardan ibaret değil: Neredeyse her seviyede kullanabileceğiniz farklı bir özellik açılıyor. Bu bağlamda, son seviyeye ulaşana dek sıkılmayacağınızı garanti ederiz zira kahramanınızın giderek geliştiğini görebiliyorsunuz. Oyundaki son seviye 200’ün üzerinde ve acele etmemenizi tavsiye ederiz: Çoğu oyuncu, belirli bir alanda sürekli aynı düşmanlar karşı savaşarak seviye atlamayı tercih eder ancak bu doğru bir tarz değil. Zira oyundaki haritaları, düşmanları ve size sunulan her şeyi ancak birebir tecrübe ederek öğrenebilirsiniz. Bu nedenle acele etmeyin, oyunun sizi yönlendirmesine izin verin ve son seviyeye doğal bir şekilde ulaşın. Bu şekilde Goddess Primal Chaos oyunundan daha fazla keyif alabileceğinizden emin olabilirsiniz.
 
Evlenmenizde Fayda Var
Gerçek hayatta ne yapacağınız size kalmış ancak Goddess Primal Chaos oyununda bir an evvel evlenmenizde fayda var. Zira evlenen oyuncular, karşılıklı olarak pek çok avantaj elde ediyor. Örneğin hasar puanlarınız evlendiğiniz kişi de oyundaysa %10, değilse %5 oranında artıyor. Ayrıca ekstra PvP gücü elde ediyor ve çeşitli unvanların kilidini açıyorsunuz. Evlenmek için önce dört farklı yüzükten birini satın almalı, sonra da üç farklı nikâh töreninden birini seçmelisiniz. Her bir yüzük ve tören için farklı miktarda bir ödeme yapmanız gerekiyor.  Ancak emin olun yaptığınız masrafa değiyor: Tören sırasında çeşitli hediyeler elde ediyorsunuz ve %10 hasar puanı artışı da azımsanacak bir oran değil.
 
195.jpg 
Yaban Görevleri ve Meydan Okumalar
Belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra, yine belirli periyotlarda özel görev çağrıları alacaksınız. Örneğin “Yaban” isimli haritada mümkün olan en kısa süre içinde belli bir miktarda yaratık öldürmeniz istenecek. Bu görevleri tek başınıza yapabilirsiniz ancak bunu tavsiye etmiyoruz. Bir grup kurar ve Yaban haritalarına bu şekilde giriş yaparsanız, hem görevi daha kısa sürede tamamlar ve hem de daha çok deneyim puanı kazanırsınız. Goddess Primal Chaos oyununda hemen her an bir grup çağrısı görebilmeniz mümkün: Diğer oyuncular sohbet ekranını kullanarak grup aradıklarını ilan ediyor ve üye topluyorlar. Gerekli seviyeye ulaştıktan sonra bir gruba katılmanızı ve Yaban görevlerini günlük olarak tamamlamanızı tavsiye ederiz.
 
203.jpg 
Başlangıç için bu kadarı yeterli: Artık en azından ne yapmanız ve nelere odaklanmanız gerektiğini biliyorsunuz. Daha fazlasını öğrenmek ve gerçek bir profesyonel haline gelmek için diğer rehberlerimizi okuyun: Goddess Primal Chaos oyunun tüm özelliklerini detaylı bir şekilde inceliyor, oyundan aldığınız keyfi daha da artırmanızı sağlıyoruz.

alıntıdırAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Goddess Primal Chaos Mücevher ve Başarım Rehberi hazreti.google 0 120 13-01-2019, Saat: 01:12
Son Yorum: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Rün Rehberi hazreti.google 0 113 13-01-2019, Saat: 01:11
Son Yorum: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Yaban Rehberi hazreti.google 0 113 13-01-2019, Saat: 01:10
Son Yorum: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Tanrısal Silah ve Ekipman Rehberi hazreti.google 0 115 13-01-2019, Saat: 01:09
Son Yorum: hazreti.google
  goddess : primal chaos tuğrul 0 297 24-10-2018, Saat: 23:32
Son Yorum: tuğrul

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.