Merih Forum Telefon / Tablet / PC Telefon Snapdragon 821 Detayları

ABD Münbiçi bırakır mı ?

ABD, Münbiçin yarısı sizde yarısı bizde kalsın dedi

SON 20 YILDA OSCAR KAZANAN KADINLAR

Son 20 yılda En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde Oscar kazanan oyuncuların listesi...

AFRİN HAREKATI

Zeytin Dalı Harekatında teröristlerden temizlenen bölge artıyor

Silkroad XIAN

Silkroad sevdalıları için bir server

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Snapdragon 821 Detayları

 
#1

Qualcomm geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Snapdragon 821 işlemcisine ait detaylara açıklık getirdi. Snapdragon 821, Snapdragon 820'ye göre ne kadar hızlı olacak?


snapdragon-821-feature.jpg


Qualcomm, Snapdragon 820’nin gelişmiş versiyonu diyebileceğimizSnapdragon 821 işlemcisine ait detaylara açıklık getirdi. İlk olarak Asus’un zenfone 3 Deluxe modeline güç veren ve bazı dönemlerde kriter testlerinde karşımıza çıkan Snapdragon 821, selefine göre daha yüksek performans ve verimlilik sunuyor.


Snapdragon 821, Daydream desteğiyle geliyor
Snapdragon 821, Google’ın bu yılki geliştiriciler konferansında duyurduğu yeni sanal gerçeklik platformu Daydream desteğine sahip geliyor. Android 7.0 işletim sistemini çalıştıran cihazlar tarafından desteklenen sanal gerçeklik platformu, Snapdragon 821 işlemcisiyle en iyi deneyimi sunmayı hedefleyecek.
Snapdragon 821 daha hızlı ve daha verimli
Snapdragon 821 işlemcisi, Snapdraogn 820’ye göre hem CPU hem de CPU tarafında daha yüksek frekans hızlarına erişebilecek. CPU tarafında özelleştirilmiş iki adet Kryo çekirdeği 2.34 GHz, diğer iki adet çekirdek ise2.19 GHz saat hızlarına erişebilecek. CPU tarafında %10’den fazla performans artışı yaşanacağını söylemek mümkün.


snapdragon-821.jpg


Snapdragon 820’de 624 MHz hızında çalışan Adreno 530 grafik birimi iseSnapdragon 821 işlemcisinde 653 MHz hızına yükseltiliyor.  CPU ve GPU frekans hızlarındaki artışa rağmen Snapdragon 821 selefine göre %5 daha verimli çalışıyor.

Kullanım deneyimi geliştirildi

ARMv8-A komut setine dayanan ve Samsung'un ikinci nesil 14nm FinFET LPP fabrikasyon sürecinde geliştirilen Snapdragon 821, Qualcomm’a göre uygulama önyükleme süresini %10 kısaltıyor.

Arayüz noktasında daha iyi optimize edilen işlemci, daha yumuşak kaydırma ve daha duyarlı bir kullanım deneyimi vaat ediyor.

Daha gelişmiş kamera desteği
Snapdragon 821 işlemcisiyle birlikte kamera tarafında da iyileştirmeler göze çarpıyor. Son dönem birçok akıllı telefonda karşımıza çıkan faz algılamalı odaklama (PDAF) özelliği Snapdragon 821’de Dual PDAFşeklinde yer alıyor. Dual PDAF desteği sayesinde otofokus hızında ciddi bir artış sağlanacak.


Snapdragon 821 ile lazer otofokus sistemi odak aralığı genişletilirken, 25 megapiksel olan kamera desteği 28 megapiksele yükseltildi.

Snapdragon 821 işlemcisinin yılın son çeyreğinde tanıtılacak bazı üst düzey akıllı telefonlarda yer alması bekleniyor. 
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2019 Tüm hakları saklıdır.