Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar php Php neden ?> kullanmıyoruz ?

Dota 2. MMR sıralamada Türkler

Tr bayraklı Neqroman sadece listeye 163. sıradan girebildi

ABD'nin terörist sevgisi

ABD'nin, terör örgütü PYD/PKK’ya DEAŞ ile mücadele adı altında askeri sevkiyatları sürüyor.

DOTA2 - 2017 THE INTERNATIONAL CHAMPIONSHIP

2017 yazında düzenlenen turnuvada Team Liquid şampiyon oldu

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Php neden ?> kullanmıyoruz ?

 
#1

Bildiğiniz üzere php betiklerimizi kapatırken ?> kapatma etiketi kullanılır. Ancak bir çok PHP scriptinde ve editörlerde kapatma etiketinin (?>) kullanılmadığını görmüşsünüzdür. Peki neden ?> kullanmıyoruz ? Bunun bize avantajı ve dezavantajı nedir ? Merak eden arkadaşlar için hemen açıklayalım.

Kapatma etiketini kullanmamanın bize her hangi bir dezavantajı yoktur. Eğer kullanırsak ?> etiketinden sonra yeni satırlar ve boşluk gibi karakterler kalabiliyor. Bu karakterlerde php derleyicisi tarafından çıktı olarak algılanmaktadır. Bu durumda ise “Headers already sent” hatası, sessionların oluşturulamaması, header kodlarının yönlendirme yapamaması gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Muhtemelen her şeyi doğru yaptığınız halde bu hatalarla karşılaşmışsınızdır. Bunun tek sebebinin kapatma etiketi olduğunu söylemek tabii ki doğru değildir. Ancak kapatma etiketinin bu hatalara sebep olduğu da bir gerçektir. Projenizi kodlarken ?> kapatma etiketi kullanmamak size yarar sağlar ve kod standartlarına uygundur.
Aynı durumu açılış etiketi <?php yerine <? etiketini kullanmak için kesinlikle önermiyorum. Hatta asla kullanmamalısınız. Çünkü bu etiket çoğu sunucularda kapalı durumdadır. Bu ufak sorun yüzünden ileride hiç olmadık yerde boşuna zaman kaybedebilirsiniz. Zaten <?php yerine <? kullanmanın bize sağladığı hiç bir avantajda bulunmuyor 1f642.svg
Ancak kısa ekrana yazdırma etiketi olarak kullanabilirsiniz. Örneğin $a değişkeninin değerini ekrana yazdırmak istiyorsunuz bu durumda echo $a yazmak yerine <?=$a?> şeklinde kullanabilirsiniz. Bu kullanımda kapatma etiketi kullanmamak gibi kodlama standartlarına uygundur.

57-0-73cc1f3060c8360ffa227ff68964d4f1.jpgAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Neden Opencart Tercih Edilmeli ? sempatik141 0 275 09-07-2017, Saat: 10:34
Son Yorum: sempatik141

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2017 Tüm hakları saklıdır.