• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100 MP kamera

 
#1

DJI ve Hasselblad havadan görüntüleme için resmen canavar bir platform oluşturdu. İşte, iki devin ortaklığındaki bu uçan kalenin açıklanan detayları.

dji-hasselblad-havadan-goruntuleme-001.jpg


DJI ve Hasselbladdünyanın ilk 100 megapiksel entegre havadan görüntüleme platformunu duyurdu. İşte, havadan görüntülemenin adeta uçan kalesi denilebilecek platformun detayları.


Havadan görüntülemede 100 megapiksel dönemi


Alanlarının güçlü isimleri DJI ve Hasselblad ortak yapımı platform; DJI M600 Pro DroneRonin-MX Gimbal ve Hasselblad H6D-100c Kameradan oluşuyor. Böyle bir duyurunun yapılması ise pek de şaşırtıcı olmadı diyebiliriz. Bunun sebebiyse DJI tarafından bu yılın başlarında Hasselblad’ın çoğunluk hissesinin elde edilmiş olması.
Ek olarak, bu havadan görüntüleme platformu aslında büyük yenilikler veya farklılıklar ortaya koymuyor. Maliyet kısmını hesaba katmazsak, isteyen herkes kurulumdaki her bir bileşeni ayrı ayrı satın alarak bir araya getirebilir ve bu platformu kendisi oluşturabilir. İki şirketin oluşturduğu bu platformun tek bir paket olarak satılacak olması ise, belki de daha az maliyet anlamına gelebilir ancak şimdilik herhangi bir fiyat bilgisi verilmiş değil.


dji-hasselblad-havadan-goruntuleme-002.jpg

Her bir bileşenin fiyatları ise ayrı ayrı el yakan cinsten. H6D-100c 33 bin dolar, M600 Pro 5 bin dolar, Ronin-MX ise bin 600 dolarlık fiyata sahip. Toplamdaysa yaklaşık 40 bin dolar yani 145 bin TL gibi uçuk bir fiyat ortaya çıkıyor.
Bu yılın üçüncü çeyreği içerisinde satışa sunulacak ve profesyonel fotoğrafçılar, endüstri, reklam ile bilimsel uygulamalarda kullanımı hedeflenen platform, bakalım beklediği ilgiyi görebilecek mi?
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.