Merih Forum MMO /RPG Dota 2 Güncelleme 2022 The International Büyük Şampiyonları

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2022 The International Büyük Şampiyonları

 
#1

[Resim: d20ecdc24cb719aba0ed6fcd4c19c6da2673f510.jpg]
Şampiyonların Kalkanı'na Giden Yol
The International 2022'nin şampiyonları Tundra Esports'u tebrik ediyoruz. Ana Aşama'da sadece bir maç kaybedip, büyük finalde 3-0 olarak galip çıkarak oldukça baskın bir performansla Şampiyonların Kalkanı'nı kazandılar.

Tundra, Grup Aşaması'nda 14-4'lük etkileyici bir performans sergiledikten sonra Ana Aşama'da oyun kalitelerini daha da üst seviyeye taşıdı. Üst Grup'ta ilk olarak OG ile karşıya karşıya geldiler. İki defa TI şampiyonu olan OG'yi iki oyunda alt ettiler. Bu maçtan sonra da Tundra, tek bir maç dışında, tüm maçlarını bu şekilde kazandı. Bir sonraki rakipleri, bir önceki maçlarından 2-0 galibiyetle çıkmış Team Aster idi. Ancak bu durum Tundra'nın tecrübeli oyuncularını etkilemedi. Ve bu seriyi de arka arkaya iki oyun galibiyetiyle kazandılar.

Tundra'nın Üst Grup Finalleri'ndeki rakibi ise Team Secret oldu. İlk oyun 67 dakika sürdü ve oldukça zorluydu. Secret oyunun başlarında amansız bir şekilde saldırdı fakat oyun ilerledikçe her şey tersine döndü ve bu sefer saldıran taraf Tundra oldu. Hem de Secret'tan çok daha sert bir şekilde. Oyunun son 20 dakikasında Secret üslerini savunmak zorunda kaldı fakat amansız gelen hücumlara karşı duramadı. İkinci oyun Tundra'nın finallerde tek kaybettiği oyun oldu. Oyunun öne çıkan kısmı Tundra'nın Resolut1on'ın güçlü Dawnbreaker'ı karşısında duramamasıydı ancak üçüncü oyunda Tundra tekrar baskın bir performans sergiledi. Tundra 15. dakikada karşı takımdaki herkesi öldürdü. Secret, önemli yetenekleri bekleme süresinde olmasına rağmen Tundra'ya karşı hücumda bulundu ve Tundra yine buradan da galip çıkarak oyun ortasında büyük bir avantaj elde etmiş oldu. Secret bu seferki hücum karşısında daha da hızlı kaybederek Alt Grup Finalleri'ne düşerken, aldıkları bu baskın galibiyetle Tundra büyük finale çıktı.

Secret, 2-1'lik yakın bir seri kazanarak tekrar Tundra'nın karşısına çıktı. İki takım, 5 oyunun en çoğunu kazananın Şampiyonların Kalkanı'nı alacağı büyük finalde mücadele etmeye başladılar. Tundra, final serisini 3-0 kazanarak Secret'ı tamamen domine etmiş oldu. Tundra ilk oyunda skiter'ın korkutucu Naga Siren'ını sahaya sürerek farkla liderliği ele geçirdi. İkinci oyunda bir ilk yaşandı: Tundra, Nine için Arc Warden'ı seçti. Daha önce bir TI finalinde Arc Warden hiç seçilmemişti. Secret başlangıçta oldukça güçlü görünüyordu ancak Tundra'nın taşıyıcı oyuncuları kendilerini göstermeye başladıktan sonra tek bir kışlayı bile kaybetmeden oyunu kazanmış oldular.

Tundra üçüncü oyunda da bir tarih yazma şansı yakaladı ve Tundra oyuncuları bu şansı gerçeğe dönüştürmek için ellerinden geleni yaptılar. "skiter" hiç beklenmeyen bir şekilde Medusa'yı seçerek seyircilerde bir şok etkisine neden oldu ancak Tundra'nın baskın bir şekilde kazanmasına neden olan şey sadece bu değil tüm takımın gösterdiği üstün performanstı. Bu seçimin yanı sıra, 33'ün Beastmaster'ı ve Saksa'nın başarılı bir şekilde oynadığı Tiny'si tarafından desteklenen Nine'ın Pangolier'i, ayrıca Sneyking'in Mirana'sı sayesinde Tundra, Secret'ın saldırılarına karşı göğüs gerebildi. Oyunu ve dolayısıyla seriyi kazanmak için karşı takımın neredeyse tüm üyelerini öldürdükleri bir takım savaşına girip Kadim'e kadar hücum ederek hem Şampiyonların Kalkanı'nı kazandılar hem de adlarını tarihe altın harflerle yazdırmış oldular.

Zaferin nihai sembolünü kazanan Tundra Esports'un takım üyelerinin adları sonsuza kadar Şampiyonların Kalkanı'nın üzerinde yer alacak:

2022 - Tundra Esports
Oliver "skiter" Lepko
Leon "Nine" Kirilin
Neta "33" Shapira
Martin "Saksa" Sazdov
Wu "Sneyking" JingjunTurnuvaya Genel Bakış
Turnuvanın kaçırdığınız kısımları olduysa veya inanılmaz anları ve taktikleri tekrar izlemek istiyorsanız Dota 2 YouTube kanalına giderek oyunlar arasındaki yayın içerikleri de dâhil olmak üzere turnuvanın tamamının tekrarlarını bulabilirsiniz. Ayrıca, Dota 2 Instagram ve Dota 2 flickr üzerinden etkinliğe ait çeşitli fotoğrafları bulabilirsiniz.

Bu kutlamayı yeniden düzenlememize yardımcı oldukları için tüm oyunculara, katkıda bulunanlara ve Dota topluluğunun tüm üyelerine tekrar teşekkür ederiz. The International, rekabetçi sezonun en önemli etkinliğidir ve bu etkinliği herkesin desteği olmadan yapmamız mümkün olamazdı. Bu seneki turnuvadan en az bizim kadar keyif almış olduğunuzu umuyoruz.

Şampiyonların Anısına
Özel şampiyon sürümü çıkartmalar şimdi Tundra Esports ve takım üyeleri skiter, Nine, 33, Saksa ve Sneyking için de mevcut. Bunları çıkartma mağazasından satın alabilirsiniz.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  The International 2023 Kutlama Güncellemesi wolf 0 85 30-09-2023, Saat: 22:34
Son Mesaj: wolf
  2022 - Ölümcül Bir Hayalet Aramızda kelle_avcısı 0 235 05-11-2022, Saat: 14:47
Son Mesaj: kelle_avcısı
  2022 Mücadele Bileti: 2. Bölüm — Diretide kelle_avcısı 0 192 05-11-2022, Saat: 14:42
Son Mesaj: kelle_avcısı
  The International 2021 Bilet Satışları dalaylama 1 619 13-09-2021, Saat: 00:49
Son Mesaj: kelle_avcısı
  Dota 2 - The International Yaklaşıyor: kelle_avcısı 1 751 28-05-2021, Saat: 23:09
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.