• 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
2024 Sezon Güncellemesi

 
#1

İpek Yolunda dengeleri baştan yazacak, adeta taşları yerinden oynatacak bir güncelleme duyurusu ile karşınızdayız.

2024 Sezon Güncellemesi ismini verdiğimiz bu güncelleme paketi ile birlikte oyun içerisinde başta etkinlik ve oyun içi akademi sistemi olmak üzere birçok yenilik maceraya dahil oluyor.[Resim: gg_d375865b6ad57254c3.png]


Silkroad Online Türkiye’den herkese bu sefer farklı bir merhaba!  
Alışılagelmiş olduğunuz klasik güncelleme detaylarına nazaran çok daha interaktif bir güncelleme duyurusu ile karşınızdayız!
Hanımlar ve Beyler hazırsanız Silkroad Online Türkiye 2024 Sezon güncellemesi detaylarını gelin hep birlikte inceleyelim!
Kemerlerinizi bağlayın, uçuşa geçiyoruz!  

[Resim: gg_bcf7a65b6adcb321fd.png]

İçerisinde bulunduğumuz sezon boyunca sizlerden gelen tüm öneri ve istekler birer birer değerlendirmeye alındı, göndermiş olduğunuz on binlerce ticket, binlerce mail birer birer incelendi. Hatta ve hatta siz farkında olmadan saatlerce oyunda etkinlikler içerisinde yanı başınızda GM’ler sizleri bir oyuncu gözüyle gözetledi. (Dolyetyus’un kendini tutamayıp Tiger Girl’e lure yapmışlığı bile var. Şaka Şaka :p ). 
Oluşturulan bu raporlamalara istinaden, iş geliştirme ekiplerimiz ile birlikte oyun dinamiklerini de dikkatli bir şekilde analiz ederek daha keyifli bir oyun tecrübesini sizlere sunabilmek adına bu güncelleme paketini sizler için hazırlamaya karar verdik.  
Tüm sunucularımızı kapsayacak olan bu sezon güncellemesinde, temel amacımız oyun hikayemize biraz daha rekabet faktörü ve oyun dinamizmi entegre edebilmek. (ki bizce bunu fazlasıyla başardığımızı düşünüyoruz :p )

[Resim: gg_5b19065b6ac1d91c8f.png]


Bu güncelleme ile birlikte bu sezonda ki hedeflememiz daha aktif bir oyun ortamını sizlere sunmak.
Evet bizlerde sizler gibi bu oyunu çok seviyoruz lakin bazı eksiklerin olduğunu ve kimi zaman ekrana hiçbir şey yapmadan bakmanın ne kadar can sıkıcı olabileceğinin fazlası ile bilincindeyiz. Nitekim en başında da dediğimiz gibi bizler de sizlerden biriyiz ve Silkroad Online Türkiye’yi bu doğrultuda oluşturduk, aynı doğrultuda hedeflerimize yürüyoruz. (Bu aralar sıklıkla şapkamızı önümüze koyup kendimizi değerlendiriyoruz ve açıkçası bundan da mutluluk duyuyoruz. Çünkü bu yönde yaptığımız her hamlenin sizlerin beğenisini fazlası ile kazandığının da farkındayız.)


Aktifliğin yanı sıra rekabet bu sezonun mottosu olacak diyebiliriz. Haydi şimdi ilk güncelleme detayı ile başlayalım![Resim: gg_2557765b6ac7343ddb.png]

[Resim: gg_18ea765b6adf7d2ffb.png]

Oyun dinamikleri gereği zaman geçtikçe hikâyeden ayrılan ya da farklı sunuculara transfer olan oyuncularımız nedeni ile bazı sunucularımızda hedeflediğimiz aktiflik ortamının olmadığını değerlendirdik.


Sezon mottomuza yakışır şekilde güncel ve aktif bir sunucu ortamını oluşturabilmek adına Knidos ve Troya sunucumuz haricinde tüm sunucularımızda uygulanacak bir sunucu birleştirme düzenlemesi planı oluşturduk.
Bu sayede birbirinden farklı dinamiklere sahip sunucular birleşerek yeni bir heyecan ortamı oluşmuş olacaktır.
[Resim: gg_59a3165abf918d56dc.png]

Gerçekleştirilecek birleşim ile birlikte yepyeni bir heyecan sizleri bekliyor olacak. Sunucu birleşimi hakkındaki tüm detaylar rehber konumuzda ilan edilmiştir. Rehber konumuza erişmek için tıklayınız

 [Resim: gg_cc6f365b6ac977e926.png]


Oyuna sonradan dahil olan oyuncuların, hikayeye ne denli katkılarının olabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle eski sunucularımıza yeni başlangıç yapacak oyuncularımızı desteklemek istiyoruz. Yeni açılacak karakterlerin hızlı bir şekilde serüvene adapte olmasını kolaylaştırmak adına başlangıç eşyalarında değişikliğe gidilmiştir. 

[Resim: gg_33dd665b6acc143057.png]

[Resim: gg_0419b65b6aefdc7e04.png]

Aktifliğin arttırılmasını hedeflediğimiz bu sezonda tabi ki olmazsa olmaz oyun içi etkinlikleri pekiştirmek. 
Bu nedenle oyunda mevcut olan tüm etkinliklerin saatlerinde bazı iyileştirmeler ve sıklaştırmalar gerçekleştirdik. Bu sayede artık daha fazla etkinliğe katılabilir, ya da daha uygun bir saat diliminde etkinliğe katılabilirsiniz.

Bu düzenlemeyi gerçekleştirirken tüm oyuncu kitlemizi ortak paydada buluşturmaya gayret gösterdik. Sonuçta her saat diliminde etkinlik görmek isteyen oyuncularımızın olduğunun bilincindeyiz.


[Resim: gg_3f5c165ba4fcf82e1d.png]


[Resim: gg_3bee765ba4fc009243.png]

[Resim: gg_bba0c65b6af5c953e1.png]

Oyun dinamikleri arasında belki de en kritik seviyedeki temel oyun yapısı Akademi Sisteminin aslında hak ettiği değeri görmediğini, çok daha eğlenceli ve keyifli bir sisteme dönüşebileceğini düşünerek, akademi sistemini adeta baştan yazmaya karar verdik. (40 Seviyeye kadar bir çaylağa önderlik etmek çok keyifli bir şey sayılmıyor olsa gerek.)

Yenilenen akademi sisteminde, "Honor" puanlarını yalnızca oyun içi etkinliklerden, kervan sisteminden ve birçok farklı oyun dinamiğinden elde edebileceksiniz. (boş boş bekleyen çaylaklara elveda) Akademi sistemi ile ilgili tüm detaylar rehber konumuzda ilan edilmiştir. 
Bildiğiniz üzere yenilenen akademi sistemini ilk olarak Knidos sunucumuzda “Beta” süreci ile uygulamıştık. İlk olarak Knidos sunucumuzda da Beta süreci tamamlanarak 31 Ocak tarihinde akademi sıralaması aktif edilecektir. 


Aynı zamanda bu tarih itibari ile Knidos haricindeki tüm sunucularımızda Beta süreci başlayacak olup, 1 Ay süre ile beta süreci aktif olacaktır. Bu süre boyunca mevcut akademi süreci kapatılacak ve sıralama 1 Ay boyunca geçerli olacaktır. Yani Beta süreci boyunca sıralamadaki karakterlerin “Şeref Buff’ları” korunacaktır. Beta süreci tamamlandığında tüm akademi sıralaması sıfırlanacak ve yeni sistem ile başlangıç yapılacaktır. 


[Resim: gg_75d0965b6afd514978.png]

Oyun hikayesinin üzerine yazıldığı oyun etkinliği Kervan sisteminin, eksiklikleri nedeni ile oyuncularımız tarafından tam olarak benimsenemediğinin bilincindeyiz. Bu kapsamda meslek sisteminde bir dizi yenilik ile bu sisteme bambaşka bir heyecan katmaya karar verdik.

İlk olarak pilot uygulama kapsamında Knidos sunucumuzda hayata geçirdiğimiz ve oldukça fazla beğeni alan yenilenen meslek sistemini tüm sunucularımıza entegre ediyoruz.Yenilenen meslek sisteminde gerçekleştireceğiniz kervanlar ile oyun dinamiğine etkisi olan birçok özel eşyayı elde edebileceksiniz! 


 

Kervan heyecanını pekiştirmek adına ödül sistemi yalnızca Jangan - Hotan ve Donwhang - Hotan şehirleri arasında gerçekleştirilecek kervanlarda gerçekleştirilecektir. Diğer şehirler arasında kervan yolları kapatılmıştır. 

Jangan - Hotan ve Donwhang - Hotan şehirleri arasında başarı ile tamamlanan kervanlardan aşağıdaki ödülleri rastgele olarak kazanabileceksiniz. Bu ödüller zaman zaman değiştirilecektir. 

 
 • Berserker Regeneration Potion
 • Arena Coin
 • Lucky Stone - 11 DG
 • Steady Stone - 11 DG 
 • Reverse Return Scroll
 • Global Chatting
 • Super Scroll 
 • Sealed Magic Rune 
 • Sealed Reinforcement Rune
   Bu değişiklik ile birlikte rekabet faktörünü artırmak adına ‘’Specialty Goods Box” artık daha az sayıda düşecek. (Her box altın değerinde desek fayda var!)
 


Aynı zamanda sürekli olarak aktif bir kervan döngüsü hedeflediğimiz için bundan böyle kervan ile elde edilen bazı eşyaların oranlarını azalttık. Haliyle meslek kıyafeti hazırlayabilmek için sizleri daha çok yollarda göreceğiz. 

 

Meslek Sıralaması tüm sunucularımızda aktif ediliyor! 

 

Yine ilk olarak Knidos'ta faaliyete geçirdiğimiz meslek sıralamasını tüm sunucularımıza entegre ediyoruz. 

Düzenleyeceğiniz kervanlar ile elde edeceğiniz puanların karşılığında oluşturulacak “Meslek Sıralaması” ile sunucular bazında ayrı sıralamalar oluşturulacaktır. 

Bu sıralamaya istinaden değişkenlik gösterecek bir çok ödülün sahibi olabileceksiniz. 

Bundan sonra Kervan görevlerinde elde edilecek her “Ticket” ile oluşturulacak Meslek Rank Sıralaması diğer oyunculara oranla sıralamanızı görmenizi ve meslekteki aktifliğinizi değerlendirmenize olanak sağlayacak. 

Kazanılan Ticket karşılığında elde edeceğiniz puanlar ile oluşturulacak sıralama, her ay düzenli olarak sıfırlanarak sürekli olarak güncel kalacaktır.

Bu sayede maceraya sonradan dahil olan oyuncular da rekabete ortak olabilecektir. Sunucu içi dengelemeye göre belirlenecek ödüller belirli periyotlar ile değişebilecektir. Bu ödüller oyun içi eşya olabileceği gibi, oyun dışı hediyelik eşya da olabilecektir.

İlk ayın sıralama ödülleri! 

 1. VIP Dragon Flag (GDF +7Int, +7Str) + 3300 Silk
 2. 2200 Silk
 3. 1100 Silk

İlk ay ödülünü kaçırırsan üzülme! Sıralama her ay sıfırlanacağı için bir sonraki ayın ödülünü almaya hala şansın mevcut.

 

İlk olarak Knidos sunucusunda aktif edilen Meslek sunucusuna kısa bir süre içerisinde tüm sunucularımız entegre edilecektir. 

Meslek sıralaması ve ödüller için Tıklayınız

 


2024 Sezon Güncellemesi ismini verdiğimiz bu güncelleme ile birlikte başta Akademi ve Kervan sistemlerinde başlıca değişiklikler gerçekleştirildi. Bu değişiklikler geliştirmeye müsait bir yapıda tasarlanması nedeni ile oyunun ileriki safhalarında bir çok yeni görev ve etkinliğin oyun sistemine entegre edilmesi hedeflenmektedir. Bu sayede sürekli olarak dinamik bir oyun yapısını sizlere sunmayı hedefliyoruz. 


Sizler için her geçen gün daha rekabet dolu bir oyun hikayesini tasarlamaya devam ediyoruz.

 
Güncelleme 31 Ocak'ta oyunumuza entegre edilecektir. 
Oyuna sonradan dahil olan oyuncuların, hikayeye ne denli katkılarının olabileceğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle eski sunucularımıza yeni başlangıç yapacak oyuncularımızı desteklemek istiyoruz. Yeni açılacak karakterlerin hızlı bir şekilde serüvene adapte olmasını kolaylaştırmak adına başlangıç eşyalarında değişikliğe gidilmiştir. Bul
Alıntı

 
#2

akademiyi değiştirdiler ne kadar iyi oldu. işe yaramayan bütün bot çarları sv yi dolduramayacak, salak salak sağa solan bakan itemsiz spam çarlar olmicak, ara sırada olsa gamegami iyi şeyler yapıyor. phbot pyton la yazılım geliştirenlerin vurgun yapmasını engelliyorlar. guild yapısını değiştirmeleri kötü oldu. level atlamadığın sürece kale savaşına katılmadığın sürece guild level atlıyamıyorBul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Harf Toplama Etkinliği (20.03.2024 ~ 03.04.2024) wolf 0 31 21-03-2024, Saat: 20:56
Son Mesaj: wolf
  Sevgililer Günü Etkinliği (14.02.2024 ~ 28.02.2024) wolf 1 56 18-02-2024, Saat: 23:56
Son Mesaj: dalaylama
  Yeninelen akademi 2024 wolf 0 37 04-02-2024, Saat: 20:02
Son Mesaj: wolf
  Silkroad Türkiye 2024 Birleşme wolf 0 52 21-01-2024, Saat: 14:28
Son Mesaj: wolf
  Yıl Sonu Etkinliği (04.01.2024 ~ 06.01.2024) wolf 1 84 30-12-2023, Saat: 10:20
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.