• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASUS Maximus IX Apex

 
#1

ASUS ROG Maximus IX Apex inceleme videomuzda, overclock için özel olarak üretilen ve 8 dünya rekorunu elinde bulunduran anakartın tüm detaylarına yakından bakıyoruz.

[Resim: maximus-apex-iv-inceleme.jpg]

ASUS ROG Maximus IX Apex inceleme videomuzda, overclock tutkunları için özel olarak tasarlanmış ve 8 dünya rekorunu elinde bulunduran anakartın detaylarına yakından bakıyoruz.

ASUS ROG Maximus IX Apex özellikleri
İlk olarak tasarım detaylarından başlayacak olursak F-117 gizli savaş uçaklarından esinlenilerek tasarlanan anakart, Extended ATX kasalar için uygun.
Aura RGB aydınlatmasıyla uzay kasa veya pencereli kasalarda bir hayli güzel görünen ürün, ayrıca yazılım yardımıyla RGB aydınlatmaya tam kontrol imkânı sunuyor.
Ayrıca 3D yazıcıdan çıkartılacak ek parçalara uyum sağlayan yapı sayesinde, kendi tasarımlarınızı bastırıp anakartı özelleştirebilmek mümkün.
[Resim: maximus-apex-ix-inceleme-2.jpg]
LGA1151 soket tipine uyum sağlayan yapısıyla hem Intel'in 6.nesil Skylake hem de 7. nesil Kaby Lake işlemcileriyle kullanılabilen Maximus IX Apex, her noktasında yüksek performanslı ve dayanıklı bileşenleriyle öne çıkıyor.
Kutu içeriğinden çıkan DIMM 2 aparatı sayesinde iki adet M2 SSD imkânı sunuluyor ki, SATA sınırlarına takılmadan çok daha yüksek depolama performansı bu sayede alınabiliyor. Bellek tarafında performansı arttırmak amacıyla sadece 2 adet slot sunan kartta, DDR4 standartında maksimum 4266 MHz, minimum ise 2133 MHz bellekler kullanılabiliyor. Çift slot nedeniyle kapasite 32 GB'a kadar çıkartılabiliyor.
[Resim: maximus-apex-ix-inceleme-3.jpg]
Üç tanesi güçlendirilmiş toplamda dört PCI Express yuvası bulunan kartta ayrıca tabii ki SATA portları da unutulmamış. Giriş çıkış noktalarında ise altı adet USB 3.0, biri USB Type-C bir diğeri de Tip-A olmak üzere iki adet USB 3.1 portu, altın uçlu ses girişleri, ClearCMOS ve BIOS güncellemesi USB bellekten yapmamızı sağlayan BIOS tuşu, dahili GPU için DisplayPort ve HDMI bulunuyor. Ayrıca daha stabil performans için, PS2 klavye ve mouse girişleri de dikkat çeken bir diğer nokta.
Son olarak anakartın üzerinde SupremeFX 1220A ses çipinin bulunuğunu da belirtelim.
Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.