Merih Forum Telefon / Tablet / PC Telefon Bataryanızı Hangi Uygulama Tüketiyor?

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bataryanızı Hangi Uygulama Tüketiyor?

 
#1

Android cihazlar için detaylı pil tüketimini öğrenebileceğiniz AccuBattery uygulamasını inceledik.


[Resim: accubattery-inceleme.jpg]


Akıllı telefonlar her geçen gün güçleniyor, yeni özelliklerle gelişiyor. Ancak pil ömrü konusu hâlâ istenilen seviyede değil. Eğer siz de telefonunuzun pil ömründen memnun değilseniz ya da detaylı bir pil tüketimi raporu görmek istiyorsanız AccuBattery uygulamasını denemenizde fayda var.

AccuBattery neler sunuyor?
Kullanıcılara pil tüketimiyle alakalı detaylı istatistikler sunan AccuBatteryuygulaması, Google Play Store'da ücretsiz bir şekilde yer almakta. 


[Resim: accubattery-inceleme-2.png]


Hem bildirim çubuğundan hem de uygulama içerisinden ekran açık olduğunda, ekran kapalı olduğunda veya ortalama genel kullanımda pilin ne kadar süre gideceğini görebilmek mümkün.

Bunun yanı sıra hangi uygulama kaç mA pil tüketmiş, bunun yüzdelik dilime oranı gibi istatistikleri de yine uygulama üzerinden görebiliyoruz. 

Uygulamada şarj olmapil tüketimisağlık ve tarih olmak üzere dört bölüm bulunuyor. Şarj olma bölümünde telefonunuzun toplam şarj olma süresi, ekran kapalıyken şarj olma oranı, kaç dakikadır şarj olduğu gibi bilgiler mevcut.

Tüketim bölümünde ise pil tüketen ekran, uygulamalar ve diğer durumların detaylı istatistikleri yer alıyor.


[Resim: accubattery-inceleme-3.png]


Sağlık kısmında bugüne kadar edilen şarjların pile etkisi, pilinizin ne kadar verimli olduğu gibi bilgiler yer alırken, son olarak tarih kısmında daha önceki tüketimlere ve şarj istatistiklerine ulaşabiliyoruz.Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.