Merih Forum Oyun Zula biraz da diğer detaylara girelim.

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
biraz da diğer detaylara girelim.

 
#1

6y8vBl.jpg


Resimde en üzt kısım ortada kırmızı oklar ve dairelerde görüldüğü gibi odaya giridkten sonra odadaki oyuncuların isimleri ve oyuna başlamak için tıklamanız gereken onay kutucuğu görünüyor. özellik olarak onay kutucuğu tıklamak yerine 5 tuşuna da basabilirsiniz. ardından oyun başlayacaktır. 


alt sağ tarafta sarı daire yada elipste görülen kısımda odanın ayarları mevcut. tek tek açıklamaya gerek yok neyin ne olduğu belirli zaten.

hemen onun sağında turuncu elips ise mesajlaşma kısmı. elipsin üstündeki kısımdan oda içi veya klan üyelerine mesaj göndermek için seçim yapabilirsiniz. 

onunda sağında en alt en sağda yeşil daire içinde odadaki tüm oyuncuların listesi level sıralaması ile görünüz. çok oyuncu olduğunda sadece üst levellerin ismi görünür. leveli düşük oyuncuların ismi listenin altında devam eder.

şimdi gelelim bu konuyu farklı yere açmamın esas sebebi. üst en üst sağda iç içe daireler çizdim. beyaz, kırmızı karışık. bu kısımda oyunun menüleri mevcut. bu kısımı kullanarak markete, çantanıza ( silah deponuza ) , silah yükseltme kısmına, silahı kartlar ilave ederek özelleştirme, boyama kısımlarına, görev sekmesine , profil, ayarlar, klan kısımlarına girebilirsiniz.


bu bölmeyi soldan sağa incelersek. geri çıkma geri gelme butonu.
silahı özelleştirme kısmında silaha kartlarınızı, anahtarlık takma, silah deseni değiştirme, alev gizleyici, alev rebgi değiştirici, namlu ucuna ilaveler takma kısmı mevcut. ama bunları yada bunlardan herhangi birini yapabilmeniz için öncelikle marketten kart destesi almanız ve aldığnız destelerde silahınıza ait kart, anahtarlık desen gibi nesneleirn çıkması gerek. farklı silahlar için farklı eklentiler çıktığında o silah işinize yaramıyorsa o karttan çıkanlar çöp tür sizin için.

onunda sğında yükseltme kısmı mevcut. yeterli demir, krom ve titanyumunuz varsa silahınız yükseltmek için bu bölüme girmelisiniz. silah yükseltmenin başarı garantisi yok. gerekli demir, krom ve titanyum siz maç yaptıkça zamanla birikiyor yada marketten oyun parası ile yada zula altını ile alınabiliyor. bu resimde  çıkan XMB olan benim silahım şuan +1 e yükseltilmiş durumda mesela o yüzden silah ismini yanında XMB + 1 yazıyor.  Tabancamda zigana da ise +2 ye yükseltiğimden ötürü +2 yazıyor .

onun sağında market kısmı var. marketi ayrıca başka bir konuda anlatacağım.

sağında klan,

sağında görev sekmesi mevcut. günlük, haftalık, aylık görevlere yada özel görevlere bu kısımdan bakınız.

çanta da deponuzda olan silahları .çantanıza hangilerini  ne şekilde yerleştirileceğini belirliyorsunuz.

saha sağdakiler ise profil, ayar çıkış zaten açıklamaya gerek yok sanırım.Smile))

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla

 
#2

bir zamanlar cs 1.6 çok oynardım bunada vaktim olursa bakarımAra
Cevapla

 
#3

Konu üste taşındı

                                                  mizanpajustasi.com

Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.