Merih Forum MMO /RPG Black Desert Duyuru Black Desert Drieghan Tarihi

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Black Desert Drieghan Tarihi

 
#1

Ejderhalar Diyarı, Drieghan

Ejderha kanına bulanmanın bedeli büyüktü.
Ejderhayı öldürmenin laneti “Sherekhan”ı terketmeyecek, ve onlar ejderhanın boynunu bükmek için ebediyen dönüp dolaşacaklar.


#1 Elion Takvimi Yıl 185


[Resim: history_drieghan01.jpg]

Farkında olmadan ejderhanın kanına bulanan bir kabile, derileri ejderha derisi gibi sertleşip bedenleri büyüyen insanlar. Onlar kendilerine Sherekhan adını taktılar. İlk yerleştikleri yer olan Drieghan’ın doğusunda, bir takım azınlık kabileleri bir araya getiren Sherekhan’lı Akum ilk hükümdarları oldu. Fakat Sherekhan’ın Şanı, daha bir sene bile dolmadan acı bir şekilde son bulacaktı. Yerleştikleri bu toprakları amansız bir kıtlık esir aldı ve kupkuru topraklar üzerinde bir damla suya muhtaç bir şekilde ölüp gittiler.
Sherekhan savaşçıları tek tek ölümle yüzleşirken, kayıtları tutan bir kişi bu felaketin nedeninin ejderhanın kanına bulanmanın bir bedeli olduğunu ve Sherekhan’ın tarihini tek satırda sona erdireceğini tahmin etti. Ejderhayı doğrudan öldüren Sherekhan’ın sonuncu sağ kalan kişisi Akum, son nefesini vermeden önce varisine ejderhanın dişini vererek ağzından “Bunu toprağa gömerek yağmurun kutsadığı yere yerleşin” sözleri döküldü. Ejderhanın lanetiyle ölüp giden atasının sözlerine kulak veren varis, uzun bir yolculuğa başladı.#2 Elion Takvimi Yıl 226

[Resim: history_drieghan02.jpg]

En sonunda gökten yağmur damlaları düşüyordu. 40 yıl sonra yağan yağmur, kuruyup kalan Drieghan kanyonlarında kurumak bilmeyen seller ve göller oluşturarak, ejderhanın dişinin uykuya daldığı toprak olan Duvencrune’un doğuşunu müjdeliyordu. Uzun süren gezgin hayatından yorgun düşen Sherekhan’ın mirasçıları, rahata kavuşacakları toprakları bulmuşlardı ama bedenleri eskisine göre küçük ve zayıftı. Onların üzerine çöken felaket sadece kıtlık değildi. Devlerden de büyük bedenlere sahip Sherekhanlar iken, sonraki nesilleri giderek küçülerek güçlerini kaybettiler. Fakat buna rağmen, yerleşebilecekleri toprakları bulmanın verdiği mutluluğa kıyasla vücutlarının küçüklüğü onlar için sorun bile sayılmazd

#3 Elion Takvimi Yıl 235

Drieghan’ın mirasçıları her ne kadar ejderha ile örülmüş efsaneleri yüzünden uzun süre göçebe hayatı yaşamış olsalar da Drieghan bölgesinin ejderhalar diyarı olduğu fikri, çevre ülkelerce Drieghan’ın aşılamaz bir kale duvarı olarak görülmesini sağladı. Ayrıca uzun süren kıtlık yüzünden tek bir otun bile yetişmediği çorak topraklar olduğu söylentisi, müjdeleyici yağmur yağdıktan sonra bile yok olmadı. Başkent Duvencrune’un varlığının başka ülkelerce bilinmesi bile uzun bir süre sonra gerçekleşti. Drieghan topraklarını beş kısma bölen ejderhanın baş kısmında Sherekhan’ın Mezarı inşa edilmiştir. Sherekhan’ın Mezarı, onlar için sıradan bir harabe ya da mezardan daha büyük bir anlam ifade ediyordu. Gururlarını her şeyin üstünde tutan Sherekhan’ın iradesini takip eden sonraki nesiller, her yıl üç defa kısa da sürmüş olsa en şaşaalı zamanlar olan Sherekhan’ın Şanını onurlandırma günü düzenlediler.


#4 Elion Takvimi Yıl 276

[Resim: history_drieghan03.jpg]

Sakin sıradan bir gece, Drieghan sınırları yakınındaki küçük bir karakolda alevler yükseldi. Sessizliği bozan şey Kamasylvia’dan gelen Ahiblerdi. Kamasylvia’daki iç bölünmelerden kaçan Ahibler, Salun Ayısı topraklarına gidebilmek için Drieghan’ın sınırlarından geçiyorlardı. Ahibler ile Drieghan Korucularının çarpışması, bu sırada Ahibleri takip eden Kamasylvia askerlerince bölünmüştü. Fakat sayıları bir kaç taneyi geçmeyen koruculara bel bağlayan Drieghan, bu küçük tehdit karşısında bile büyük bir zayıflık hissetmişti. Bu olaydan sonra korucuların lideri olan Durgeff, Sherekhan’ın gururunu korumak için ordunun gerekli olduğunu Duvencrune askeri birimlerine bildirdi. Ama ihtiyar heyeti toplantısında sadece korucuları Duvencrune’un muhafızları olarak atama fikri öne sürülerek başka bir çözüm sunulmadı.

#5 Elion Takvimi Yıl 286

Bir avcı, gece avlanırken tuhaf bir manzaraya şahit olur. Tepenin üzerini kaplayan ejderhanın kanadı… Bu kesin ejderhaydı. “Ejderha ortaya çıktı!” Avcının bu çığlıkları, Gece Kargası Tepesi’nden Duvencrune’a kadar yankılandı. Fener ateşi yükselince şef olan Durgeff, ellerinin titremesine hakim olamadı. Ejderhayı dize getiren mirasçılar olarak nam salan Sherekhanlıydı, ama gerçekte ejderhayı ilk kez görüyordu. Daha da kötüsü onların küçücük ordusuyla ejderhaya karşı durmanın mümkün olmadığını bildiği için korkusu baskın çıkmıştı. Bitmek bilmeyen toplantılar sonunda Durgeff, karşı çıkmalara direnerek üstün bir Paralı Asker birliğinin gerekli olduğu kararını kabul ettirdi. Avcı, paralı asker, emekli asker ayırt etmeksizin “savaşabilen her kim olursa olsun mümkündür” sözlerinin yazılı olduğu ilanları her ülkeye göndererek Drieghan Tarihini yeniden yazıyordu.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  BDO 3. Yıl Dönümü Black Desert Kutlaması Deli Profesör 0 410 02-12-2020, Saat: 02:18
Son Mesaj: Deli Profesör
  Black Deser PC X Mobile X Konsol Calphe:ON Şöleni] Gecikme Deli Profesör 0 349 02-12-2020, Saat: 00:33
Son Mesaj: Deli Profesör
  Black Desert Kamasylvia Tarihi Deli Profesör 0 517 02-12-2020, Saat: 00:21
Son Mesaj: Deli Profesör
  Black Desert Valencia Tarihi Deli Profesör 0 368 02-12-2020, Saat: 00:19
Son Mesaj: Deli Profesör
  Black Desert Mediah Tarihi Deli Profesör 0 377 02-12-2020, Saat: 00:16
Son Mesaj: Deli Profesör

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.