Merih Forum MMO /RPG Black Desert Duyuru Black Desert Mediah Tarihi

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Black Desert Mediah Tarihi

 
#1

Düşüşe Geçen Mediah, BarBarların FethiGeride bir çok kurban bırakan Calpheon ile Valencia’nın savaşı. İkisinin arasında kalan kıta Mediah, ve Mediah’ın kralı II. Bareeds Mediah tarihindeki en yeteneksiz ve üstünkörü bir kraldı.

#1 Elion Takvimi Yıl 235

history_mediah01.jpg

Calpheon’un tahrikleri başlayınca, II. Bareeds öne çıkarak savaşma niyeti olmadığını belirtti. Calpheon’a Valencia’ya yönelen yolu açıp, Valencia’ya ise elinden bir şey gelmediğini ifade edermişçesine boyun eğdi. Pasif kalan kralın yerine durumu idrak eden kişikimyager ve aynı zamanda Mediah Tüccarlar Birliğini yöneten Naruda Shen’di. Naruda Shen, becerikli demircileri toplayarak Calpheon ile alışverişe başladı. Mediah Tüccarlar Birliğinin Calpheon birliğine malzeme tedarik etmesi karşılığında Calpheon, malzeme üretimi için gerekli Kara Kristali verecekti. Calpheon, Kara Kristalin değerini bilmediği için anlaşma sorunsuz uygulamaya geçti. Üstelik Shen Ticaret Birliği, Mediah Lav Mağarasının yapısından faydalanarak orayı doğal bir ocak olarak kullanmaktaydı. Mağaranın içindeki küçük ve düz krateri kullanarak Kara Kristali eritip, Calpheon’dan daha hızlı bir şekilde silah yaptılar. Böylece üretilen malzemeyi Calpheon’a gönderince, aynı miktarda Kara Kristal alındı. Calpheon, askeri seferler yüzünden parmaklarının arasından süzülen kum tanelerini göremiyordu. O sıralarda Valencia misyonunun gizlice Mediah’a gelip gittiğini sadece Mediah Tüccarlar Birliğinden birkaç kişi biliyordu. Mediah Tüccarlar Birliği, Calpheon’dan aldıklarının bir kısmını Valencia’ya vermiş, karşılığında Valencia da Mediah Tüccarlar Birliğine ticaret yapma hakkı ve koruma sözü vermişti. Calpheon, işleme tekniğinde biraz ilerleyince aldatıldığını doğal olarak anlamıştı. Fakat bu saatten sonra verdiği Kara Kristalleri geri isteyemezdi de. Bunun yerine kendi elleriyle verdikleri Kara Taşları satın almak istediler ama başarılı olamadılar. Din özgürlüğüne sahip olan Altınova’nın, Valencia Tanrısını kabul ederek Aal’ın hizmetkarı olmaya başlaması, gerçekte Valencia ile olan ilişkisini ifade etmek içindi.

#2 Elion Takvimi Yıl 266

Zor durumda kalan Mediah da doğal afetler karşısında teslim olmak zorunda kaldı. Üst üste gelen fırtına ve kıtlık, çayır bölgesi ve çölün ötesindeki köyde yaşayan vahşilerin ayak izlerini sıklaştırıp, bunlardan bir kısmı zararın daha az olduğu Mediah’a yerleşmeye başladılar. Çok geçmeden Mediah Lav Mağarası ile Demir Madeni üst üste gelen barbar saldırıları ile sonunda kapatıldı.

#3 Elion Takvimi Yıl 273

Mediah Tüccar Birliği, o sırada Calpheon ile Valencia arasında elde ettiği muazzam zenginliği, başkentin inşasında kullanmaya başladı. Adamakıllı bir merkeze sahip olmayan Mediah’ta Altınova’nın doğduğu andı. Altınova’nın duvarları kendini gösterince, farklı bölgelerden tüccarlar ve insanlar şehre akın etmeye başladı. Nedense Mediah’nın baş ağrısı olan barbarlardan pek bir hareket yoktu. Altınova’yı saymazsak diğer yerlerde neredeyse sükunet hissediliyordu.
Böylece Mediah’ın çevresinde oluşan bu gizemli hareketlerin… Mediah’ı yeniden geçmişteki kanunsuz bölge günlerine çevireceği kimsenin aklına gelmezdi.


#4 Elion Takvimi Yıl 268

history_mediah02.jpg

Bu korkunç felaketin başlangıcı Tarif’te ortaya çıktı. Mediah’nın batısındaki Junaid Nehri’ni saran küçük bir köy olan Tarif, Sahirelerin toplandığı yer olup dışarıdaki olaylara fazla ilgi göstermeyen kendi halinde bir yerdi. Yaklaşık 300 yıl önce, doğu topraklarından gelen Sahire Cartian, grubuna önderlik ederek Mediah’a yerleşti ve Tarif – Fedakarlık aracılığıyla yeni bir başlangıca imza attı. Tarif’in kuralları orasını kuran Cartian’ın ölmeden önce bıraktığı kitaba göre sürdürüldü. Bu büyülü kitapta bir Sahirenin uyması gereken kaideler ile Cartian’ın gücü belirtiliyordu. Fakat çok geçmeden Cartian’ın Kitabı baş edilemez bir güç olup çıktı. Çünkü yaşam alanını değiştiren Sahire gittikçe gücünü kaybediyordu.
Cartian’ın Kitabının bilgisini edinen kişiler sonuç olarak bunun sınırlarını kaldıramayıp, bedensel veya ruhsal olarak hasara maruz kalmaya başladılar. Sonuçta Cartian’ın Kitabı yeniden düzenlenip, gerçek anlamda mühürlendi. Ayrıca en güçlü sonraki liderlerin koruması altında mühür daha da artmaya başladı. Ne parçalanabilen ne de yakılabilen Cartian’ın Kitabının taşıdığı Sahirenin öfkesinin açığa çıkmasını engellemek içindi tüm bunlar.


#5 Elion Takvimi Yıl 273

Tarif’teki Ahon Kirus'tan sonraki lider olarak tabir edilen Illezra, kuralları çiğneyerek mühürlenmiş Cartian’ın Kitabını arzuladı. Bu yasaklanmış bir eylemdi. Kendi kendine zarar verme pahasına Cartian’ın Kitabına yazılan gücü elde eden Illezra, ölümcül bir yara aldı ama zar zor Tarif’ten kurtuldu. Tariften kaçan Illezra, yoldan çıkmış Tanrıya hizmet eden Elric takipçilerini kışkırtarak barbarlara saldırdı ve Mediah’ın kuzey ucuna bir kule inşa etti. Bu yüksek kule Mediah’a inşa edildiğinde, sonuç olarak patlama sesleriyle birlikte dumanlar tüm bölgeyi kapladı.

#6 Elion Takvimi Yıl 277

history_mediah03.jpg

Mediah Kalesi, Illezra’nın avuçlarında alevlere teslim olmuştu. Mediah, 4 gün boyunca kapkara bir gece geçirdi. Ne güneş ne de ay görünüyordu, karanlık içinde fener ışığına bel bağlayan halkın tek yapabildiği korkudan titremekti. Altınova’nın durumu da farksızdı. Bazı insanlar saldırganlaşıp, bazıları da panik içinde Altınova’nın dışına kaçıyorlardı. Onların gözlerine yansıyan tek ışık ise alev alev yanmakta olan Mediah Kalesi’ydi. Değersiz krallığın yıkılması öyle şaşılacak bir şey değildi. II. Bareeds’in ölümüne üzülen kişiler de vardı ama, Mediah’nın en küçük prensinin felaketten sağ çıkmasına sevinen kimse yoktu. Illezra, iz bırakmadan ortadan kayboldu ve onun akıbeti sadece söylentilerle dolu çeşitli hikayelerle yayılarak unutulup gitti.

#7 Elion Takvimi Yıl 280

Illezra’nın yeniden ortaya çıktığına dair haberler duyuldu. Illezra’nın adıyla Altınova’ya sızan bu kişiler, Terkedilmiş Demir Madeni civarından gelen barbarlardı. İnsan dilini konuşan kara pelerinli barbar sürüsü, Altınova’yı ele geçirmek için fırsat kolluyordu. Barbarların gelişiyle, Kuzeybatı Mediah ormanlarının şiddetli Sezec Avcıları da Altınova’ya yığılmaya başladı.


#8 Elion Takvimi Yıl 281

Uzun süredir düzenli bir şehir olan Altınova, göz açıp kapayıncaya kadar kaos içine düştü. Mediah Tüccarlar Birliği, ne gelenlerin karınlarını doyurma ne de onları geri gönderme kabiliyetine sahip değildi, bu gruplarla rahatsızlık verici bir birlikteliği kabul etmeye zorlanmıştı.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BDO 3. Yıl Dönümü Black Desert Kutlaması Deli Profesör 0 279 02-12-2020, Saat: 02:18
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Deser PC X Mobile X Konsol Calphe:ON Şöleni] Gecikme Deli Profesör 0 221 02-12-2020, Saat: 00:33
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Drieghan Tarihi Deli Profesör 0 263 02-12-2020, Saat: 00:25
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Kamasylvia Tarihi Deli Profesör 0 370 02-12-2020, Saat: 00:21
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Valencia Tarihi Deli Profesör 0 236 02-12-2020, Saat: 00:19
Son Yorum: Deli Profesör

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.