Merih Forum MMO /RPG Black Desert Duyuru Black Desert Valencia Tarihi

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Black Desert Valencia Tarihi

 
#1

Valencia, Nesser Kraliyet Ailesi

Uyanmış olan kişi ortaya çıkarak bir genci Kadim Taş Odası’na götürdü. Kapalı olan kapı açılınca herkesin diz çöküp taş odaya yöneldiği basamakları geçerek hazineyle dolu odaya ulaştı. Gencin her şeyden önce altın taca elini uzatarak aldığı bu an, Valencia’nın ilk kralının doğduğu andı. Kendisiyle birlikle felaket getiren Valencia’nın 4. Kralı, Imur Nesser'in yönetiminin sona ermesinin 50’nci yılı. Valencialılar o zamana ait tüm anıları hayatlarından sildiler. Büyük çölü kaplayan kara ölümü de Valencia tarihinin en zalim olayı olarak hafızalara kazınan Aakman Katliamını da…#1 Elion Takvimi Yıl 233Aakmanlar ile Nesser Kraliyet Ailesi arasındaki çatışma, beklenen olaylardan biriydi. Valencia’nın kuruluşundan önce var olagelen Aakmanlar kendilerini olarak adlandırarak hiçbir yere tabii olmadılar. Valencia Çölü’ndeki Taş Oda, Kadim Eser vb. yüzünden aralıksız olarak krallık ile çatıştılar. 4. Kral Imur Nesser ise Aakmanları tek çatı altında toplamayı kendisine amaç edinmişti.#2 Elion Takvimi Yıl 234

history_valencia01.jpg

Kral Imur’un sabrının iyi olmadığı bilinen bir gerçekti. Aakmanlara birkaç kez gönderilen barış teklifi geri çevrilince, kral öfkesine yenik düştü. Kralın ordusu Aakman bölgesine gönderildiğinde, sonuçları tek taraflı katliamdan farksızdı. Oraya buraya saçılmış cesetlere rağmen Aakmanlar teslim olmadı.
Aakmanların yok oluşuyla trajik bir felaket Batıyı kaplamaya başladı. Valencia Tüccarlar Birliğiyle başlayan kara ölüm, etlerin kapkara çürüdüğü bu korkunç manzara karşısında, Kral Imur çok sevdiği kraliçesini de kurban verdi. İnsanlar, Aakmanları katleden Kral Imur’un Tanrının öfkesini çektiğini fısıldıyorlardı. Diğer ülkelerde ise onu şeytan olarak tabir ederek Valencia’nın Kara Taşı kullanmasının felakete yol açtığı şeklinde onu suçluyorlardı. Calpheon’daki Elion rahipleri ise felaketi durdurmak için Kara Taşın gömülü olduğu çölü ele geçirmeleri gerektiği konusunda insanları kışkırttılar.


#3 Elion Takvimi Yıl 236

history_valencia02.jpg

Kendinden emin Calpheon Seferi ordusunun zorlukla aştığı çölün üzerinde, sanki önceden tasarlanmış gibi tam donanımlı Valencia ordusu beklemekteydi. Sadece kral için var olan Valencia ordusunun gücü, daha yeni bir araya getirilmiş birleşik kuvvetler ile kıyaslanamazdı bile. Calpheon kralı Guy Seric’in inadı yüzünden savaş 30 yıl boyunca devam etti ama, söylenene göre sonuçları her iki taraf içinde gerçekten acı oldu. Çöle saplanıp kalan Calpheon birleşik kuvvetleri ile devasa çöl fırtınasının yuttuğu Valencia ordusu, Valencia için de beklenmedik bir sonuçtu. Calpheon birçok sefer askerini kaybederek, bir daha çöle ayak basamadı. Böylece savaş doğanın önderliğinde son bulmuş oldu. Zaman içinde kumlar üzerine saçılan kan izleri ile savaşın zalimliği, sanki çöl tarafından temizlenmişçesine ortadan kayboldu. Kral Imur, kaybettiği askerlerini onurlandırmak için savaşın yapıldığı yere kızıl çöl adını verdi ve zafere ulaşmasına öncülük eden Tanrı Aal’a minnetlerini sundu. Ayrıca kralın söylediği sözler gelecekteki Valencia için kılavuz olacaktı. “Çöl Aal’ın alanıdır, Vaha Aal’ın merhameti. Kara Taş ise Aal’ın bereketi.” Kara Ölüm, uzun savaş ve zayıflayan iç yönetim yüzünden ortaya çıkan isyanlar da artık sıradanlaşmıştı. Yorgun düşen kralın sağlığının uyarı işaretleri verdiği sırada, Valencia Krallığı’nın simgesi olan Altın Anahtarı devralarak krallığa yükselen kişi, 5. Kral Torme Nesser oldu. Valencia tarihinde krallığı devralan en yaşlı kral olan Nesser’in üç oğlu ve bir kızı vardı.

#4 Elion Takvimi Yıl 270

Torme Nesser, bilge bir kraldı. Onun yönetiminde Valencia, astroloji, astronomi ve teoloji konusunda büyük bir ilerleme gösterdi ve büyük çölde dolup taşan Kara Kristal kaynakları sayesinde zenginleşti. Böylece Valencia, huzurlu bir yaşamın hüküm sürdüğü ve kimsenin göz dikmeye cesaret edemediği güçlü devasa bir krallık olarak yükseldi. Halk ise geçmiş tarihi arkada bırakıp, Tek Tanrı Aal’ın yolunda mutlu bir hayatı arayarak yaşamını sürdürmeye başladı.

#5 Elion Takvimi Yıl 282

history_valencia03.jpg

Hastalığın pençesine düşen Torme öldükten sonra, onun ilk oğlu olan Sahazad Nesser 6. Kral olarak tahta çıktı. Torme’nin vasiyetine uyarak, yabancı bir ülkenin kadınından doğma ikinci prens Barhan’ı ordunun başına getirip, üçüncü prens olan Manmehan’ı külliyat ve en küçük prenses olan Saya’yı Aal’ın Kutsal Kitabından sorumlu olarak tayin etti. Valencia halkının içi rahattı ve krallıklarıyla gurur duyuyorlardı.

#6 Elion Takvimi Yıl 282

Fakat bu barış ortamı uzun sürmedi. İkinci Prens Barhan, annesi aracılığıyla Kral Sahazad’ın Altın Anahtara sahip olmadığını öğrenmişti. Bin yıllık tarih boyunca kuşaktan kuşağa aktarılan Altın Anahtar, Valencia’nın 1. Kralının ortaya çıktığı yere yönelik bir araçtı. Kuşaktan kuşağa sadece Valencia kralının sahip olabileceği, kralın mutlaka sahip olması gereken, kısacası ona sahip olmayanın kral olarak kabul bile edilmeyeceği eşya. Soyunun kuruduğu düşünülen Aakmanların kendilerini göstermesi ile çölde gezinen Kadim Devlerin tekin olmayan hareketleri de sanki bu olayla ilgiliydi. Valencia Krallığı efsanesine örülmüş sırları taşıyan Altın Anahtar, şimdi tam aksine Valencia Krallığı’nın temellerinin sarsılmasına neden olmaktaydı.Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  BDO 3. Yıl Dönümü Black Desert Kutlaması Deli Profesör 0 279 02-12-2020, Saat: 02:18
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Deser PC X Mobile X Konsol Calphe:ON Şöleni] Gecikme Deli Profesör 0 221 02-12-2020, Saat: 00:33
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Drieghan Tarihi Deli Profesör 0 263 02-12-2020, Saat: 00:25
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Kamasylvia Tarihi Deli Profesör 0 370 02-12-2020, Saat: 00:21
Son Yorum: Deli Profesör
  Black Desert Mediah Tarihi Deli Profesör 0 252 02-12-2020, Saat: 00:16
Son Yorum: Deli Profesör

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.