Merih Forum MMO /RPG Dota 2 Underlords Dota 2 Mobil Underlords - 2019 rehberi

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dota 2 Mobil Underlords - 2019 rehberi

 
#1

[Resim: Dota-Underlords-Rehberi-640x363.jpg]


Dota Underlords, Valve ekibinin League of Legends ekibinin “Team Tactics” atağına yanıt verdiği ve ilk izlenim olarak oldukça başarılı bir auto chess oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Çıkış yaptığı ilk saatlerde şimdiden LoL ekibini geride bırakmayı başaran Dota Underlords, 20 Haziran 2019 tarihinde kapalı beta ile karşımıza çıkmıştı. Şu an ise kapalı beta sürecini bitiren Dota Underlords, açık betasıyla bütün Steam kullanıcıları tarafından rahat bir şekilde oynanabilen bir oyun olarak karşımıza çıkmakta.
Oyuncuların daha önceden aşina olduğu auto chess oyunlarından biraz daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkan Dota Underlords oyununda bir satranç tahtası üzerinde kendi oyun tarzımıza göre şampiyonları alıp onlarla bir ittifak oluşturarak diğer oyunculara karşı savaşıyoruz. Oyun içerisinde şampiyonlarımızı güçlendireceğimiz Neutral turlar da yer alıyor.
Dota Underlords nasıl indirilir?
Valve ekibinin bizlere tamamen ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu Dota Underlords oyununu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Hemen aşağıda karşınıza çıkacak olan widgette yer alan “Oyunu Yükle” butonuna tıklayarak oyunu direkt olarak Steam hesabınıza indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.valvesoftware.underlords

Oyunu yükledikten sonra ise ister botlarla isterseniz de gerçek insanlara karşı oyununuzu oynayabilirsiniz.
Lig Sistemi
Oyunun çıkışının üstünden fazla zaman geçmediği için şu an lig sistemi hakkında pek detaylı bir bilgiye sahip değiliz. Zira Valve ekibi, lig sisteminin açık beta sürecinden sonra daha net bir şekilde oturacağını da vurguluyor. Fakat Valve ekibinin şu an için planladığı lig sistemine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
[Resim: Dota-Underlords-Lig-Sistemi.jpg]
Dota Underlords Lig Sistemi

Dota Underlords Şampiyonlar
Oyun içerisinde yer alan şampiyonlar seviyelerine göre 5’e ayrılmış olarak karşımıza çıkıyor. 1-2-3-4-5 olarak seviyelere ayrılan bu şampiyonların altın değeri ise seviyelerine doğru orantılı olarak karşımıza çıkıyor. Örnek olarak 3. seviye şampiyonu almak için 3, 5. seviye şampiyonu satın almak için 5 altın ödememiz gerekiyor. Oyunun başlarında yüksek seviye şampiyonların satılmadığını da belirtmekte yarar var. İlerleyen roundlarda daha yüksek seviye şampiyonların satın alma havuzuna gelmesi daha kolay oluyor. Ek olarak seviyeniz ne kadar yüksek olursa o kadar çok yüksek seviyeli şampiyonları görme olasılığnız da artıyor.
Şampiyonların isimlerine ve seviyelerine aşağıdaki detaylı resimden ulaşabilirsiniz:
[Resim: Dota-Underlords-Sampiyon-Seviyeleri.jpg]
Dota Underlords Şampiyon Seviyeleri

Dota Underlords Irklar
Oyunda yer alan ırklar, çeşit ve sayısına göre sizlere farklı özellikler veriyor. Örnek olarak 2 adet vahşi şampiyonu savaş alanınıza koyduğunuzda o şampiyonlar için %10 ekstradan saldırı gücü kazanıyorsunuz. Yine savaş alanınıza 4 adet vahşi şampiyon koyduğunuzda ise bu sefer %25, 6 tane koyduğunuzda ise %45 saldırı gücü kazanıyorsunuz. Her bir şampiyonun 1 adet ırk ve 1 adet sınıf özelliği bulunduğundan bu karmayı doğru bir şekilde yapmak sizlere oyunu kazandıracaktır.
Oyunda yer alan ırklarla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki görsel aracılığı ile ulaşabilirsiniz:
[Resim: Dota-Underlords-irklar.jpg]
Dota Underlords Irklar

Dota Underlords Sınıflar
Oyunda yer alan sınıflar da aynı ırklar gibi oldukça çeşitlilik gösteriyor ve her bir sınıfın yan yana gelmesiyle birbirinden farklı avantajlar ve ekstra özellikler kazanıyorsunuz. Sınıfların yan yana gelmesiyle elde edeceğiniz kazanımları yine aşağıda yer alan görselden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
[Resim: Dota-Underlords-Siniflar.jpg]
Dota Underlords Sınıflar

Dota Underlords Eşyalar
Rehberimizin başında bahsettiğimiz neutral savaşlarının sonunda sizlere oyun tarafından kahramanlarınızda kullanabileceğiniz eşyalar sunuluyor. Eğer bilgisayara karşı olan neutral savaşını kazanırsanız oyun size 3 farklı eşya sunuyor ve bunlardan birini seçiyorsunuz, eğer neutral turunu kaybederseniz oyun ceza olarak seçebileceğiniz bir eşyayı eliyor ve 2 eşya arasından tercih yapıyorsunuz. Yine oyunda yer alan eşyaların da şampiyonlar gibi 5 farklı seviyeye ayrıldığını sizlere belirtelim. Eşyalar arasındaki en güçlü eşyalar 5. seviyedeki eşyalar olduğundan o eşyaları almanız sizler için büyük avantaj olacaktır. Her bir eşyanın farklı özellikleri bulunuyor ve bazı eşyalar bazı ırk ve sınıflara fazladan özellik veriyor. Oyunda yer alan eşyalara aşağıdaki görselden bakabilirsiniz.
[Resim: Dota-Underlords-Esyalar.jpg]
Dota Underlords Eşyalar

Dota Underlords Kazanma Taktikleri
Dota Underlords’da Dota 2’nin oyun modunda yer alan bazı şampiyonlar yok ve kalan şampiyonlar da pek bir değişikliğe uğramamış durumda. Şu an için oyun içerisinde şampiyonlar ve complar arasında tam bir denge söz konusu değil, bunu oyunun açık beta sürecinde olmasına bağlayabiliriz ve zamanla bunun düzeleceğini ifade edebiliriz.
Şu an için oyunda büyücülerin oyunun ortasından sonra fazlasıyla güçlendiğini göz önünde bulundurursak kazanmak isteyen oyuncuların büyücü ağırlıklı bir takım kurmasını tavsiye ederiz. Oyunun başında hakimeyeti sağlamak oyuncular Druid sınıfından karakterlere ağırlık verebilir.
Oyunun altın işleyiş sistemi oldukça önemli olduğundan altınlarınızı bol keseden harcamamanızı tavsiye ederiz. Oyunda yer alan sisteme göre sahip olduğunuz her 10 altın başına round bitimlerinde ekstradan 1 altın alabiliyorsunuz. Bu da üstümüzde fazladan altın taşımanın bizlere avantajı oluyor. Örnek olarak 20 altınla bir rounda girdiğimiz zaman fazladan 2 altın direkt olarak kasamıza gidiyor ve böylelikle ekonomizizi iyi tutabiliyoruz.
Yine sürekli olarak kaybedip kazanan oyuncular da Win streak ve Lose streak olarak adlandırılan sisteme girerek fazladan altın kazanabiliyorlar.
Dota Underlords Dizilim Taktikleri
  • Düz Çizgi Formasyonu
Bu dizilim oyun başlarında daha kuvvetli olmanızı sağlar. Eğer çok fazla yakın savaşçınız bulunuyorsa savaşçıların en hızlı bir şekilde savaşa girmesini sağlayacak olan dizilim tam olarak bu dizilimdir. Eğer bir karakteri diğerlerinden daha öne koyarsanız onun ultisinin daha önce açılmasını sağlarsınız. Yine bu şekilde bir dizilim yaptığınızda ise rakibinizin suikatçi şampiyonları direkt olarak ön sıralamanıza odaklanır ve bundan büyük bir avantaj elde edersiniz.
  • Dar Köşe Formasyonu
Yine bu dizilim oyun başlarında daha etkili bir dizilim olarak karşımıza çıkıyor. Bu dizilimde ordunuzu bir soğan gibi düşünün ve en zayıf şampiyonunuzu merkeze ve arkaya yakın en dayanıklı şampiyonlarınızı ise köşelere ve ön taraflara koyun. Bu taktik sayesinde öndeki güçlü şampiyonlar arkadaki şampiyonları korumaya odaklanacak.
  • Büyücüler Formasyonu
Bu dizilimde, dış tarafta bulunan şamoiyonlar daha dayanıklı, grupların ortasında bulunan karakterler ise daha dayanıksız veya ultileri güçlü olan şampiyonlar şeklinde dizilir. Bu şekildeki bir dizilimde büyücüleri gurubunuzun merkezine yakın koyarsanız ondan daha çok verim alırsınız.
  • Alan Saldırılarından Kaçma Formasyonu
Bu dizilim tamamen rakibinizin dizilimine göre yapılır. Oldukça değişken ve her rakibinize özel olarak yapılması gerektiğinden biraz zahmetli bir dizilimdir. Bu dizilimde karakterlerinizi ayrık olarak tutmanız sizleri rakiplerin yapacağı alan saldırılarından koruyacaktır.
Genel olarak Dota Underlords ile ilgili başlangıç rehberimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. İlerleyen günlerde oyunun güncelleme alması ve yapılacak yeni değişikliklerle karşınıza yeni ve daha kapsamlı rehberlerle çıkacağız. 


[Resim: dota2_mobil.png][Resim: steam%20underlord.png]ALINTIDIRBul
Alıntı

 
#2

biraz baktım da dota 2 auto chess ve dawn of war gibi, canlı savaş yok orası kötü olmuş,
bir mobil legends falan yanına yanaşamaz.Bul
Alıntı

 
#3

böyle bir konu açıldığını unutmuşum bende yeni konu açtım https://merihforum.com/konu-dota-2-mobil...64#pid5864Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dota 2 Underlords dalaylama 0 385 08-09-2021, Saat: 14:26
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.