• 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
draven

 
#1

önerdiğiniz build var mıBul

 
#2

dota 2 oyuncusuyum ama nasıl birşey arıyorsun, şahsen ben kaçamak herolarla vur kaç taktiği en sevdiğimdir, görünmezlik itemleri kasmak zevklidir tavsiye ederim, moba oyunlarında iyi tutuyorBul

 
#3

Selamlar yeni başlayanlar yada başlamayı düşünecekler için çok çok faydalı olacağını düşündüğüm oyun ufkunuzu açacak ve sizi dahada ileriye taşıyıp yetenek seviyenizin tamamını oyuna yansıtabilecek bir kaç bir şeyden bahsedeceğim.

Bu oyun için çok yetenekli olduğunu harika olduğunu düşenebilirsin. Belkide ileride soloQ da karşılaşacağım bir oyuncuda olabilirsin. Ancak acele etme. Başlarda kötü oyunların olabilir. Temel olarak önce oyunu tanımalısın. Heroları bilmelisin, skillerini, yapabileceklerini ve potansiyellerini... 30 olana kadar bunları tanıman için bolca zamanın olacak.

Bu yolda sana tavsiyem üst koridor mainlemen olacaktır. Tabiki de bu benim tavsiyem, kendi oyun tarzına göre değiştirebilirsin ama top lane seni kendi yetenek seviyenden dahi 1-2 kademe üste atabilecek potansiyelde ki tek koridor. Bir çok lol oyuncusunun server farketmeksizin build farkındalığı yok. Çoğusu ezber build yapıyor. Ezber buildin düşmanı olabilecek tek lane de üst koridor diyebiliriz. Bu oyunun en güçlü heroları her zaman off-tank herolar olmuştur. Jax-Fiora-Camil-İrelia vb.

Neden üst koridor?
Çok basit. İşlevselliği olmayan mechanic bir hero oynadığımızı düşünelim. Mesela ZED. Kötü oynuyoruz. Dakika 45. 3-10 kda ile oynuyoruz. Takıma katkı olarak yapabileceğiniz pek bir şey olmadığınızın sanırım sizde farkında olacaksınızdır.
Aynı şekilde dakika 45 de 3-10 MALPHITE oynadığımızı düşünelim. Üzerimizde hasar tutup carrylerinizin ( mid-ad ) takım savaşında pozisyon almasını sağlayabilirsiniz. Ultinizle oyun kaderini değiştirebilirsiniz. Hasar tutma potansiyeli sayesinde karşı carryleri takım savaşı dışında tutabilirsiniz. Sanırım fazla basit ve çok açıklayıcı bir anlatım olduSmile
Bunlara + olarak kim karşı takımda 1 tane dahi ap yokken top lanede malphite irelia jax oynamak istemez ki?
Karşıda şu takımı düşünelim.
Top-> Jayce
Mid-> Yasuo
Jung-> Kha'zix
Adc-> Caitlyn
Sup-> Thresh
Bu takıma karşı malphite oynayıp 500 armor kastığınızda olabilecekleri düşünebiliyor musunuz?
Yada off tank bir jax? ki bu tür kompozisyonlar full ad yada 4 ap kompozisyonu inanılmaz çok kuruluyor. Sadece build ile oyun kazanabileceğiniz late de takıma liderlik edebileceğiniz bir koridor.

OYUN SİSTEMİNE GÖRE OYNAYIN
Oyun tamamen farm odaklı bir oyun. Her zaman önceliğiniz minyon biçmek olsun. Şu da aklınızda bulunsun 17 farm 1 kill'e tekabül ediyor Smile Bu düşünce ile farma daha çok odaklanabilirsiniz. Şunu da unutmayalım ne kadar çok farm o kadar deneyim ve altın demek. Tabiki de 30 dakika laneden çıkmayıp afk farm da yapmayın. Bu dengeyi oyunun gidişatına göre sağlayın ancak temelde farm odaklı oynayın.

LİDERLİK EDİN
Çok önemli bir konu. Gireceğiniz 10 oyunun 8 inde takıma liderlik edecek bir oyuncu büyük ihtimal ile olmayacaktır. Takımınızın lideri siz olun. Takımı siz yönlendirin. Oyundan düşen( tilt ) bir oyuncunuz var ise kazanabileceğinizi yapabileceklerinizi kısaca söyleyin. Bir çok takım, oyunu dakika 25 de kazanabilecekken sanki oyun dakika 35 in altında bitince sayılmıyormuşcasına oynuyor. Takımınızı ölçün. Kimi takımlara denk geleceksiniz ki dakika 15 de baron çıksa o dakika bile baron alabilecek potansiyeliniz olacak. Dakika 20 de çok çok rahat baron alabilecekken dakika 30-35 i bekleyip baron savaşı yapıp kaybeden çok takım gördüm. Takımı yönlendirin. Oyun zekanızı zorlayın. Yapıcı olun. Build önerisi verebilirsiniz. Arkadaşlar karşıda şunlar var şunu bunu erken çıkalım hasar potansiyelleri oldukça düşer gibi...

ÇOK YAPILAN YANLIŞLARI YAPMAYIN
- Kesinlikle ezber build yapmayın. Her zaman karşı takıma odaklı oynayın ve buildinizi ona göre yapın.
- Rakip ile aranızda 2 veya daha fazla level farkı varsa kesinlikle savaşmaktan kaçının. Farma yönelik oynayıp aranızdaki güç farkını kapatmaya çalışın
- Siz güçlüyken daha da güçlü olma düşüncesi ile rakibi kesip öleceğiniz (dive) bir durum var ise bundan kaçının. Bu onun işine daha çok yarayacaktır.
- Kulenizin altında oldukça minyon dalgası birikmişken o kadar deneyimi bırakıp asla rakip kovalamayın.
- Skillerinizi sürekli minyon biçmek için kullanıp mananızı bitirmeyin. Mümkün olduğunca sağ click( hit ) ile minyon almaya çalışın.
- Kesinlikle öleceğinize emin olduğunuz durumda, kaçış ihtimaliniz yok ise asla ve asla spell( flash-heal-barier ) harcamayın. ( BU EN ÇOK YAPILAN HATA )

Bu hataların farkında olup bunlardan kaçınmak; farkında dahi olmasanız sizi ileriye taşıyacaktır.Bul

 
#4

LoL cok fazla sıktı ergen veletler yuzundenBul

 
#5

dota 2 ye gelinBul

 
#6

Güzel oyun ama valorant daha iyi WinkBul

 
#7

Twitch de görüyorum bayan userlar artmış valo daBul

 
#8

napcen lolü dotaya gel 2 el atakBul


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.