Merih Forum Telefon / Tablet / PC PC , Laptop / donanım Elektronik yasağı genişletilebilir!

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektronik yasağı genişletilebilir!

 
#1

Elektronik yasağı hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda Amerika tarafından uygulanan bu elektronik yasağının kapsam alanı daha çok genişletilebilir! Peki, neden?

elektronik-yasagi-shiftdelete.jpg


Hatırlayacağımız üzere geçtiğimiz aylarda ABD ve İngiltere, geçtiğimiz aylarda Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu 8 ülkeden gelen uçaklarda elektronik cihazların taşınmasını yasaklamıştı.

Elektronik yasağının kapsam alanı genişletilecek!
Bu yasağa göre, akıllı telefondan büyük hiç bir elektronik cihaz uçak kabinine alınmayarak, bagaja gönderme zorunluluğuna tabi tutulmuştu.
Daha sonrasında yaşanan bu olay hakkında açıklamada bulunan yetkililer, yaşanacak her hangi bir sabotaj olayına karşı bir önlem almak için böyle bir yönteme başvurdukları açıklamışlardı. 
iPad ve diğer tabletlerin yasaklanması, gerçeğinden herhangi bir farkı olmayan ancak içi patlayıcı dolu sahte bir iPad'in bulunmasından sonra kararlaştırıldı. 
Yaşanacak olan her hangi bir can alıcı bir olayın önüne geçmek için önlem alan yetkililer elektronik cihaz yasağının kapsamını genişleteceklerini duyurdu.


elektronik-yasagi-shiftdelete-1496013741.jpg
Dünyanın dört bir yanından gelen istihbaratlar üzerine ciddi önlemler üzerine çalıştıklarını açıklayan John Kelly, terör olaylarına karşı tetikte olduklarını belirtti. Bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulunan John Kelly;
'' Diğer devletlerden gelen istihbaratları en doğru şekilde değerlendirerek, elimizden gelen tüm önlemleri almaya çalışıyoruz. Konulan bu elektronik yasağının barını yükselterek, Avrupa'dan gelen tüm uçuşları kapsamayı düşünüyoruz.''
Şimdilik ortakları ile konuşup bu konuyu detaylandırmayı planlayan Kelly, bu fikrini rafa kaldırdığını da belirtti.
Bakalım bu yasak ne kadar genişleyecek, ilerleyen günlerde daha net göreceğiz. Yaşanan gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz!
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  şuan elektronik alınır mı ? kelle_avcısı 3 3,275 29-08-2017, Saat: 18:59
Son Yorum: suleyman

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.