Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar programlama Firebase nedir? Avantajları nelerdir?

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firebase nedir? Avantajları nelerdir?

 
#1

Verilerinizin ve çapraz platform uygulamalarınızın yönetimi kolaylaşıyor.

[Resim: firebase0001_0.png]
Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle gelişen Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilme iddiasında ücretsiz kullanım da sunan bir platform. Herhangi bir platformda uygulama geliştirmeye bir sebeple başlayıp daha sonra bir kontrol paneli ve her durumda ulaşılabilir kullanıcı veri deposuna ihtiyacınız olduğunu hemen hissetmişsinizdir. Günümüzde uygulamalar platform farketmeksizin aynı veriye her cihazdan erişmek istiyor. Uygulaması, birçok kullanıcı tarafından yüklenen geliştiricilerin de kayıt - oturum bilgilerini tutma, uygulamaların kullanım verilerini analiz etme, yeni duyurular yapmak için aynı zamanda kullanıcıya bildirim gönderme, uygulamayı test etme gibi işlemleri rahatlıkla yönetebileceği bir yönetim paneli gerekiyor. İşte Google tarafından yeni özelliklerin eklenmesiyle sürekli kendini geliştiren Firebase, bütün bu ihtiyaçları karşılayabilmek için uygulama geliştiricilerine ücretsizkullanım da sunan bir platformdur.
 
 
 
[Resim: firebase0002.png]
Uygulama yönetim, kullanım takip, veri depolama, bildirim gönderme gibi işlemleri, extra bir sunucuya ve sunucu taraflı kod yazmaya gerek kalmadan halleden Firebase, yeni geliştirici dostu arayüzünde Realtime Database, Notification, Remote Config gibi özelliklerle donatılmış her uygulama için ayrı ayrı ulaşım imkanı veriyor.
[Resim: firebase0006.png]
FCM - Firebase Cloud Messaging servisiyle de şimdiye kadar geliştiricilerin anlık bildirim - push notification göndermek için kullandığı GCM - Google Cloud Messaging’ in yerini alacak olan Firebase, bildiğimiz tablolar ve sql yerine verileri root-child şeklinde organize edilen json veri parçacıklarında saklıyor.

 
Firebase'in geliştiricilere sunduğu birçok avantaj ve argüman için Firebase dökümanlarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz.
Firebase dökümanlarını incelemek için tıklayın.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  AWS (Amazon Web Services) Nedir? – Nasıl Kullanılır, Terminoloji ve Kavramlar – Bölüm xray 32 8,785 29-04-2022, Saat: 02:29
Son Mesaj: DavidPaype
  cPHulk Nedir? dotacı 0 654 26-05-2020, Saat: 00:53
Son Mesaj: dotacı
  Localhost nedir ? Nasıl kurulur ? kıllıbacak 0 1,079 03-02-2019, Saat: 19:34
Son Mesaj: kıllıbacak
  Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Kripto Sanal Para kıllıbacak 0 965 27-01-2019, Saat: 19:43
Son Mesaj: kıllıbacak
  Dle nedir Özellikleri Nelerdir (Script) kıllıbacak 0 782 27-01-2019, Saat: 19:24
Son Mesaj: kıllıbacak

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.