Merih Forum Android / IOS OYUN Goddess Primal Chaos Goddess Primal Chaos Rün Rehberi

  • 1 Oy - 3 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Goddess Primal Chaos Rün Rehberi

 
#1

Goddess Primal Chaos mobil ARPG oyununda kahramanınızı geliştirmenin birden fazla yolu var ve rünler de bunlardan biri – belki de en önemlisi. Doğru rün setlerini kullanarak kahramanınızı çok daha güçlü ve dayanıklı bir hale getirebilirsiniz. Bu bakımdan ilk öğrenmeniz gereken şey, tek ve sabit bir rün seti kullanmamanız gerektiği: Değişik amaçlar için değişik setler oluşturmalı ve oyunda ne yapmayı planlıyorsanız o seti kullanmalısınız. Goddes Primal Chaos rünleri hakkında daha detaylı bilgi almak için okumaya devam edin.
 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-1.jpg[/img] 
Rünler Nedir?
En basit şekliyle, rünleri “sihirli taşlar” olarak tarif edebiliriz. Rünler kahramanların özelliklerini yükseltmek veya onlara yeni yetenekler kazandırmak için kullanılabiliyor. Kahramanınız toplam 6 adet rünü aynı anda taşıyabiliyor ve bu miktardaki rünler bir “set” oluşturuyor. Yani birbirini tamamlayan ve destekleyen özellikler içeren 6 adet rünü bir araya getirerek, normalde olacağından daha fazla avantaj elde edebilirsiniz. Aynı şekilde, amacınız oyundaki tüm rünleri bulmak olmalı. Bu sayede, değişik amaçlar için farklı setler oluşturur ve yapacağınız işe göre kullanırsınız. Örneğin PvP için oluşturacağınız bir rün seti farklı, boss savaşları için oluşturacağınız rün seti ise daha farklı olmalıdır. Goddess Primal Chaos oyununu üst düzeyde oynamanın sırlarından biri de bu: Tek bir düzene bağlı kalmadan, kahramanınızı dinamik bir şekilde güçlendirmek ve kullanım amacınıza en uygun eşya ile ekipmanları seçmek.
 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-2.jpg[/img] 
Devam etmeden önce, rünlerin 113. seviyede kullanılabilir olduğunu belirtelim. Yani daha düşük bir seviyedeyseniz, bu özelliği kullanamazsınız. 113. seviye yaklaşık olarak oyunun ortalarına denk geliyor, dolayısıyla artık bir yeni başlayan değilsiniz ve oyunu nasıl oynamanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Rünler, sadece kahramanınızı daha da güçlendirmenizi sağlıyor.
 
Rün Çeşitleri
Öncelikle, Goddess Primal Chaos oyununda bulabileceğiniz rün türlerine bir göz atalım. Oyunda toplam 4 adet standart, 2 adet de özel rün türü bulunuyor. Bunların isimlerini ve sağladığı avantajları aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:
Rün Adı
Tipi
Etkisi
Azim
Standart
Savunma ve sağlık puanlarını artırır. Daha az hasar almanızı sağlar.
Çelik Zırh
Standart
Savunma puanlarını büyük ölçüde artırır. Özellikle yüksek seviyeli oyunculara karşı giriştiğiniz PvP maçlarında kullanışlıdır.
Keskin Kenar
Standart
Zırh ve sağlık puanlarınızdan ödün vermenize neden olur ancak saldırı gücünüzü kayda değer bir oranda yükseltir.
Demir Kalp
Standart
Belirli bir süreliğine hiçbir zarar almamanızı sağladığı için, boss savaşları ve PvP kapışmaları sırasında büyük bir avantaj verir.
Saldırı
Özel
Saldırı gücünüzü çok büyük oranda artırır. Üstelik sağlık ve zırh puanlarınızdan ödün vermeniz gerekmez.
Öfke
Özel
PvP gücünü artırmaya odaklanmış bir ründür.

 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-3.jpg[/img] 
Peki, bu rünleri nerede bulacaksınız? Standart rünleri oyundaki etkinlikleri (Yaban görevleri gibi) ve başarımları tamamlayarak kazanabilirsiniz. Özel rünler ise yalnızca Ejderha Madeni sandıklarından çıkıyor. (Bu sandıkların aktive olabilmesi için Birlik güçlerinin şehri ele geçirmesi gerektiğini unutmayın.)
 
Rünlerin Özellikleri
“6 adet rünü bulduğumda bu iş bitiyor” diye düşünmeyin çünkü bu iş o kadar kolay değil. Her rünün üç özelliği bulunuyor: Ana özellik, alt özellik ve ek özellikler. Bu özelliklerin hepsi de rastgele şekilde belirleniyor. Örneğin bir Azim rünü, şu özelliklere sahip olabilir:
  • Ana Özellik: +1800 Sağlık Puanı

  • Alt Özellik: +36 Savunma Puanı

  • Ek Özellikler: Sağlık %0.45 oranında artar, ekstra +1.500 sağlık puanı verir
Hoşunuza gitti değil mi? Sorun şu ki, her Azim rünü aynı şeyleri sunmuyor. Rünlerin sahip olduğu özellikler rastgele şekilde belirleniyor. Yani bulacağınız ikinci bir Azim rünü, +1800 Sağlık Puanı yerine +1.600 Savunma Puanı verebilir. Sunduğu diğer özellikler de tamamen farklı olacaktır. Dolayısıyla, rün arama maceranız hiç sona ermiyor: Daima daha yüksek özellikler sunan rünler bulmaya çalışıyorsunuz. Ancak rünlerin genel olarak hangi özelliklere ek puanlar verdiğini yukarıda tablodan öğrenebilirsiniz: Örneğin Keskin Kenar rünleri genel olarak saldırı gücünü artıran özelliklere sahipken, Çelik Zırh rünleri sağlık puanlarına odaklanıyor. Ancak her defasında elde edeceğiniz ekstra puanlar rastgele belirleniyor.
 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-4.jpg[/img] 
Rünleri Kullanmak
Rünlerin size neler sunduğunu öğrendiğinize göre, artık onları nasıl kullanabileceğiniz konusuna geçiş yapabiliriz. Yukarıda kahramanlarınızın 6 adet rün slotuna sahip olduğunu belirtmiştik. Bu slotlara farklı tipteki rünler takılabileceği gibi, hepsini aynı tipte rünlerle de doldurabilirsiniz. Örneğin saldırı gücünü artırmaya yoğunlaşmak istiyorsanız, tüm slotlara Keskin Kenar rünlerini takın: Her bir rün saldırı gücüne dair özellikler içerdiği için toplamda ciddi bir avantaj elde etmenizi sağlayacaktır. Veya dengeli bir dağılım yapmayı tercih edebilir ve örneğin üç slotta Keskin Kenar, iki slotta da Azim rünleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak oyunun aynı türde rünleri kullanmayı ödüllendirdiğini unutmayın. Aşağıdaki tabloya göz atarsanız, ne demek istediğimizi daha rahat anlayacaksınız:
Rün Adı
2 Tane Takarsanız
4 Tane Takarsanız
6 Tane Takarsanız
Azim
Ekstra Sağlık Puanı
Ekstra Zırh Puanı
Ekstra Sağlık Puanı
Çelik Zırh
Ekstra Hasar Puanı
Ekstra Zırh Puanı
Ekstra Hasar Puanı
Keskin Kenar
Ekstra Hasar Puanı
Ekstra PvP Hasar Puanı
Ekstra Hasar Puanı
Demir Kalp
Ekstra Zırh Puanı
1.5 Saniye Ölümsüzlük
Ekstra Zırh Puanı
Saldırı
Ekstra Saldırı Puanı
Ekstra Saldırı Puanı
Ekstra Saldırı Puanı
Öfke
Ekstra Saldırı Puanı
Ekstra PvP Saldırı Puanı
Ekstra Saldırı Puanı

 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-5.jpg[/img] 
Örneğin kahramanınıza 4 adet Demir Kalp ve 2 adet Azim rünü takarsanız, rünlerin sunduğu özelliklere ek olarak 1.5 saniye boyunca hiçbir saldırıdan hasar almama yeteneği ve ekstra sağlık puanları elde edersiniz. Bu bağlamda, kullanım amacınıza en uygun seti sizin oluşturmanız gerekiyor. Bir PvP savaşına girecekseniz, tüm slotlara Öfke rünleri takın. Boss savaşları için Çelik Zırh rün seti daha mantıklı bir seçim olacaktır. Karar sizin: Yukarıdaki tablolara bakarak oyun stiliniz için en uygun seti oluşturun. Bizim tavsiyemiz, genel olarak 4 + 2 dağılımını kullanmanız. Yani bir ründen 4 adet, bir başka ründen de 2 adet kullanın. Bu sayede çok daha dengeli ve verimli bir dağılım elde edebilirsiniz. Özel bir neden yoksa tüm rünlerin aynı türden olmamasına dikkat edin.
 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-6.jpg[/img] 
Rünleri Güçlendirmek
Son olarak, rünlerin sahip olduğu ek özellikleri güçlendirebileceğinizi belirtelim. Başlangıçta 3 Bronz Yıldız karşılığında rünlerin ek özelliklerini daha da artırabilir, örneğin %0.45 sağlık artışını %0.65’e yükseltebilirsiniz. Güçlendirme yapmaya devam ettiğiniz sürece bedeli de artacaktır, bu nedenle rün güçlendirmelerini kahramanınız son seviyeye ulaştığında ve para bakımından bir sıkıntı çekmeyecek hale geldiğinde yapın. Son seviyeye ulaşana dek rünlerin sahip olduğu varsayılan özellikler size yeterli gelecektir. Goddess Primal Chaos oyunu tüm ARPG’ler gibi son seviyeye ulaştıktan sonra dahi oynamaya devam etmeniz için tasarlanmış: Bu nedenle daha iyi rün ve eşya arayışınız hiçbir zaman sona ermeyecek.
 
[img=768x0]https://cdn-www.bluestacks.com/bs-images/Goddess-Primal-Chaos-Rune-Guide-TR-7.jpg[/img] 
Daima daha güçlü olanları bulup, daha fazla avantaj sunan bir set oluşturmaya çalışacaksınız. Eh, artık en azından nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Gerisi size kalmış: Yaratıkları öldürün, etkinlikleri tamamlayın, diğer oyuncularla kapışın ve kahramanınızı daha da geliştirmeye devam edin.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  goddess p. chaos karakterimiz hazreti.google 6 633 20-03-2022, Saat: 12:30
Son Mesaj: Deli Profesör
  Goddess Primal Chaos Mücevher ve Başarı Deli Profesör 0 480 29-10-2020, Saat: 21:40
Son Mesaj: Deli Profesör
  Goddess Primal Chaos Mücevher ve Başarım Rehberi hazreti.google 0 1,016 13-01-2019, Saat: 02:12
Son Mesaj: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Yaban Rehberi hazreti.google 0 895 13-01-2019, Saat: 02:10
Son Mesaj: hazreti.google
  Goddess Primal Chaos Tanrısal Silah ve Ekipman Rehberi hazreti.google 0 1,200 13-01-2019, Saat: 02:09
Son Mesaj: hazreti.google

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.