Merih Forum Programlama ve yazılım algoritmalar Genel Google AdSense’e 2 Yeni Özellik Geliyor!

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google AdSense’e 2 Yeni Özellik Geliyor!

 
#1

AdSense kullanıcıları Google ekibinin reklam ihlalleri söz konusu olduğunda ne kadar katı müdahalelerde bulunduğunu biliyor. Çelikten daha sert tavırlarına karşın Google AdSense’in haksız kazanç ve politika ihlalleri konusunda attığı adımlar yetersiz kalıyordu. Görünüşe bakılırsa Google sunacağı 2 yeni düzenlemeyle reklam ağını hiç olmadığı kadar şeffaf ve kontrollü hale getirecek.

Geçtiğimiz aylarda Google’ın YouTube reklamları üzerindeki kontrolsüzlüğü bir anda çığ gibi büyüyen boykot çalışmalarına dönüşmüştü. YouTube kanadında önemli adımlar atılsa da Web için AdSense açısından uzun zamandır ciddi değişiklikler göremiyorduk. Google, AdSense kullanıcılarına sunacağı 2 yeni özelliğiyle artık hem reklam ağını daha şeaffaf hale getirecek hem de reklam veren ve yayıncıların haklarını hiç olmadığı kadar iyi koruyacak.
Sayfa Seviyesinde Politika Eylemleri
adsense_sayfa_silme.jpg


Google’ın AdSense reklam ağına kazandırdığı ilk ve yeni özelliği sayfa seviyesinde politika eylemleri olacak. Yani, eski kara düzen yerin Google artık bir yayıncı politika ihlali yaptığında tüm sitedeki reklamları durdurmak yerine sorunlu sayfaları yayıncılara belirtecek ve bu sayfa için reklamların gösterimini durduracak.


adsense_politika_ihlali.jpg


Sitenin geri kalanındaki reklamlarsa sorunlu sayfadan bağımsız olarak gösterilmeye devam edecek. Google AdSense’in sunduğu düzenleme fırsatı dosdoğru şekilde kullanılmaması ve sayfalardaki politika ihlallerinin uyarıla rağmen giderilmemesi halindeyse Google AdSense yayıncıların hesaplarını sonlandırma yoluna başvuracak.


Yeni Politika Merkezi Yolda!
Google’ın yapacağı ikinci değişiklikse yeni bir Politika Merkezi’ni birçok dilde AdSense yayıncısı için sunmak olacak. Önümüzdeki haftalar içerisinde görücüye çıkacak yeni Politika Merkezi ile AdSense daha şeffaf bir hal alacak ve kullanıcılar sayfa seviyesinde politika kusurları işlediğinde tam olarak nerede hata yaptıklarını görebilecekler.
Tabii işin bir de müjdeli kısmı var; Google AdSense’ın yeni politika merkezi benzeri adımlarda politika sorunlarının nasıl çözüme kavuşturulacağı konusunda adım adım yol gösterebilecek. Bu da Google AdSense’a başvurup, politika nedenleriyle başvurusu reddedilen kullanıcılar için artık neyi yanlış yaptıklarını görme fırsatı demek.
Google AdSense’ın yayıncılara sunacağı her iki özellikte merakla beklenesi cinsten, siz Google AdSense’in şeffaflık hareketi hakkında ne düşünüyorsunuz?Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yeni Başlayanlar İçin Gideros xray 0 1,709 25-11-2017, Saat: 18:20
Son Yorum: xray
  Google, Android için Kotlin Yazılım Dilini Destekleyecek! selami 0 1,811 26-05-2017, Saat: 13:07
Son Yorum: selami
  Google Search Console mobil uyumluluk test aracı comrate 0 1,696 24-04-2017, Saat: 16:22
Son Yorum: comrate
  Google sayfa içi düzenleme tavsiyeleri comrate 0 1,477 24-04-2017, Saat: 16:18
Son Yorum: comrate
  Google PageSpeed filtre aktif etmek comrate 0 1,543 24-04-2017, Saat: 16:16
Son Yorum: comrate

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.