Merih Forum Bilgisayar /yardım windows Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her Açılışta disk taraması Scandisk İptal etme

 
#1

Bilgisayarınızın diskinde bad sektörlerin oluşması veya sistem dosyalarınızın bazılarının bozulması nedenleri ile bilgisayarınız her aşılışta Windows otomatik olarak dosyalarınızı tarar. Hata var ise rapor sunulur. Ancak bu istenmeyen bir durumdur. Bilgisayarınız her açılmasında, taramayı ilk saniyelerde iptal etmediğiniz halde uzun bir tarama yapar. Buda istenmeyen bir durumdur. Uzunca bir vakit kaybına neden olur. Bu durumdan nasıl kurtulacağınızı adım adım anlatacağız.

Başlat menüsünden Çalıştır’a tıklıyorsunuz. Açılan ekrana “regedit” yazıyorsunuz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır. Daha sonra aşağıdaki kayıt anahtarına ulaşıyorsunuz.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager
Burada “bootexecute” buluyorsunuz. Çıkabilecek bir aksiliğe karşı ilk önce yedekleme yapıyoruz. “Bootexecute” tıkladığınızda Dosya açılan menüden Ver tıklayarak masaüstünüze kaydediniz. Daha sonra “bootexecute” çit tıklayarak değer verisi kısmını siliyorsunuz. Tamam’a tıklayıp bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Olası bir hata durumunda masaüstüne aldığınız yedeğe çift tıklayarak geri eski haline getirebilirsiniz.


[Resim: Seagate-3-TB-HDD-Masa-st-Dahili-Sabit-di...M-SATA.jpg]Bul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.