Merih Forum MMO /RPG Silkroad Online Silkroad Resmi Türkiye Sunucusu Duyuru - Güncelleme Kral Yolu Etkinliği 2. Aşama İşleyişi ve Karşılaşma Kuralları

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kral Yolu Etkinliği 2. Aşama İşleyişi ve Karşılaşma Kuralları

 
#1

[Resim: gg_df6956446736a5ba2d.png]


Silkroad Online Türkiye’den herkese merhaba,

Kıyasıya devam eden Kral Yolu Etkinliğinin ilk aşamasının tamamlanmasına çok az bir süre kaldı!

Merakla beklenen etkinliğin ikinci aşamasının işleyişi ve karşılaşma kuralları rehber bölümünde ilan edilmiştir.

Detaylar

Event Sunucusunun 2. Etkinliği olma özelliğini taşıyacak olan Kral Yolu etkinliğini duyurmaktan mutluluk duyarız.

Oyun hikayesinden ayrı bir şekilde kaleme alınan ve normal sunucu düzenine göre farklılık gösteren bu macerada eğlence ve heyecanın ön planda olduğu, bireysel beceri ve performansların yarıştığı bir etkinliği sizler için hazırladık.

Tıpkı ilk etkinliğimiz olan “Lordun Yükselişi” etkinliğinde de olduğu gibi bu etkinlikte de tamamen bireysel olarak bir oyun örgüsü oluşturulmuştur. Dolayısı ile rakip oyuncuların yanı sıra mevcut sunucunuzdaki takım arkadaşlarınıza dahi meydan okumanın işte tam sırası!

Hanımlar, beyler hazırsanız Kral Yolu etkinliğinin detaylarını birlikte inceliyoruz!

Etkinliğe Genel Bakış


Hikaye gereği; Bu etkinlikte ilk olarak oyuncuların eşya seti hazırlama becerisi üzerine bir etkinlik etabı ile başlangıç yapacaktır. Daha sonrasında oluşturulacak karakter sıralaması ile en iyi karakter (eşya) puanına sahip olan ilk 32 kişi etkinliğin 2. Turuna yani oyuncular arası savaş (PvP) turnuva aşamasına geçmeye hak kazanacaktır. Düzenlenen birebir savaş turnuvası ile katılımcı oyuncular arasında kazananlardan oluşturulacak sıralamada, sıralamaya göre oyuncular birbirinden özel ödüllerin sahibi olacaktır.

Etkinlik İşleyişi

1. Tur : Serbest Zaman

Bu turun temel amacı, belirtilecek süre boyunca 2. Tur aşamasına yükselmeniz için ihtiyacınız olacak en ideal eşya dizilimini oluşturabilmeniz adına oluşturulan etkinlik sürecidir.

Bu tur boyunca serbestçe avlanabilir, özel yaratıklar avlayabilir ya da eşyalarınızı daha da muntazam hale getirmek için simya denemeleri yapabilirsiniz. Ancak unutmamakta fayda var, süreninde elbet bir sınırı var ve süreyi doğru kullanmak tamamen sizin insiyatifinizde!

Etkinliği 1. Turu olan Serbest zaman turu etkinliğin ilk başladığı günden itibaren 15 Gün süre boyunca devam edecektir.

Belirtilen süre sonunda en yüksek eşya puanına sahip ilk 31 oyuncu ile, etkinliğin 1. Turu boyunca en yüksek eşsiz yaratık avlama puanına sahip Unique Rank 1.’si oyuncu doğrudan 2. Tur aşamasına girmeye hak kazanacaktır.

2. Tur : Turnuva

Etkinliğin ilk aşamasında sıralamaya girerek 2. Tur aşamasına yükselen oyuncular kendi aralarında belirlenecek olan bireysel savaş sisteminde, turnuva tablosuna istinaden karşılıklı eşleşme ile PvP savaşı gerçekleştirecektir.

PvP Turnuvasında kazanan oyuncu bir sonraki tur aşamasına geçerek turnuva oyuncu sıralaması buna istinaden belirlenecektir.

Etkinliğin 2. Turu hakkında eşleşmeler, detaylı işleyiş ve etkinlik takvimi, 1. Tur aşamasının başlangıcından sonra ilan edilecektir.

Aynı zamanda tüm karşılaşmalar Twitch üzerinden seçili yayıncılar üzerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Seviye ve Karakter Yapılandırması

Bu etkinliğe özel olarak PvP Keyfini daha fazla yaşayabilmek, daha keyifli bir rekabet olgusu oluşturabilmek için etkinlik sunucusundaki tüm karakterler sadece Çin Irkı ile başlangıç yapacaktır. Aynı zamanda etkinlik süresini daha verimli kullanabilmeniz için tüm karakterler 90 Seviye olarak başlangıç yapacaktır.

Ayrıca hikayeye hızlı bir başlangıç yapmanızı istiyoruz, bu nedenle karakter oluşturma esnasında hangi kıyafet tipini seçerseniz; Karakterleriniz 90 Seviyeye uygun olarak hazırlanmış eşya seti ile hazır olarak başlangıç yapacaktır.

Etkinlik tamamlandığında ise oluşturulan tüm karakterler (kasada ve karakterdeki tüm eşyalar dahil) silinecektir. Bir sonraki etkinlikte yeni bir karakter ile maceraya başlayabilirsiniz!

Başlangıç Eşyaları

Zaman kısıtlı o halde daha hızlı bir başlangıç yapmanıza olanak sağlayacak bir çok özel eşyayı sizler için hazırladık.Yıldız Mührü +5  Eşya Seti
Nitelikli Pet
Return Scroll - 50 Adet
Reverse Return Scroll - 500 Adet
Inventory Expansion - 1 Adet
Storage Expansion - 2 Adet
Drug Of Typhoon - 10 Adet
HP Potion - 1.000 Adet
MP Potion - 1.000 Adet
Dress Set
10.000.000.000 Altın
3.000.000 Beceri Tecrübe Puanı (sp)

Başlangıç eşyaları karakter oluşturma esnasında seçilecek eşya ve cinsiyet seçimine göre otomatik olarak karaktere tanımlanacaktır. Oyuna başladığınızda eşyalarınız otomatik olarak çantanızda belirecektir.

Etkinlik Haritası


Etkinlik sunucusunun ruhuna yakışır şekilde sadece Çin şehirlerinde etkinlik açık konumda olacaktır. Yani Jangan, Donwhang, Hotan ve Roc Dağı maceraya ev sahipliği yapacaktır.

Parti ve Guild düzeni


Bireysel bir maceraya zemin hazırlamak istiyoruz. Bu nedenle event sunucusunda Parti kurulması, guild oluşturulması ve akademi düzeni pasif durumda olacaktır. Tüm oyuncularımızın bireysel hünerlerini görmek istiyoruz. Hodri meydan demenin işte tam da sırası!

PK serbest mi?


Etkinlik sunucusunda emek verenin galip geleceği bir düzen üzerine hikayeyi oluşturuyoruz. Dolayısı ile olası suistimallerin önüne geçebilmek için PK olmayı bu sunucu özelinde kapatıyoruz.

Bazı eşyalardaki takas durumu


Tüm oyuncularımızın bu savaşta eşit şartlarda savaşmasını istiyoruz. Bu nedenle olası kötüye kullanımları önlemek amacıyla aşağıda belirtilen eşyaların takası kapatılmıştır.

- Magic Stone of Astral
- Magic Stone of Immortal
- Magic Stone of Luck
- Intensifying Elixir (Weapon,Shield,Armor,Accessory)


Sunucu denge yapılandırması


Bu özel sunucuda vakit oldukça kısıtlı, bir an önce en ideal eşya yapılandırmasını düzenleyebilmenize yardımcı olmak amacıyla sunucudaki tüm oranlar Simya şans oranları (Alchemy Rate) ve eşya droplarının oranlarını yükselttik. Özellikle Mühürlü eşyaları bir hayli fazlası ile görebileceğiz.

Aynı zamanda 80 Seviye üzeri tüm yaratıklardan Simya için ihtiyacınız olabilecek Astral ve Immortal taşları düşebilmektedir.

Eşsiz Yaratıklar


Tüm eşsiz yaratıkları bu sunucu özelinde, özel eşyalar ile donattık. Karakter yapılandırmanıza ihtiyacınız olacak özel mühürlü eşyalar, Item Mall ürünleri ve daha fazlası eşsiz yaratıkların içerisinde olacak. Tabi bu rekabeti biraz daha arttırmak adına, etkinlik sunucusu genelindeki tüm eşsiz yaratıkların belirme hızını da arttırdık. Unique avcıları, işte bu haber tam size göre!

Etkinliğin 2. Tur aşamasına yükselecek ilk 32 Oyuncu belirlenirken, sunucudaki en iyi eşsiz yaratık avcısının belirleneceği unique rank 1.’si oyuncumuz, direkt olarak ilk 32’ye dahil olacaktır. Eğer bu oyuncu hali hazırda ilk 31 Oyuncu arasında yer alıyor ise, 32. sıradaki oyuncu turnuvaya dahil edilecektir.


Eşya Mağazası (Item Mall) açık mı?


Daha adil bir etkinlik ortamı oluşturabilmek adına bu sunucu özelinde oluşturacağınız karakterlere Silk transferi yapmanıza izin verilmeyecektir. Dolayısı ile Item Mall kullanımı kapalı durumda olacaktır. Ancak belirtmekte fayda var, eşya mağazasından ihtiyaç duyacağınız çoğu eşya eşsiz yaratıklardan ve serbest avlanma modundaki yaratıklardan düşürebilirsiniz! Yani bu özel sunucuda ihtiyaç duyabileceğiniz her şey ücretsiz.

Etkinliğe kayıt için seviye şartı var mı?Etkinlik sunucusunda hesap oluşturabilmek için Olympos sunucusunda 85 seviye ve üzeri karaktere ya da diğer sunucularda 100 seviye ve üzeri karaktere sahip olmanız gerekmektedir.


Event sunucusunda hesap oluşturma

Etkinlik sunucusuna katılım yapabilmeniz için ihtiyacınız olacak hesap eşleme sistemi hakkında hazırlanan detaylı rehbere erişim için TIKLAYIN.


Etkinlik ÖdülleriBu özel etkinlik için birbirinden değerli ödülleri sizler için özenle hazırladık.

1. Olan oyuncumuza : Monster Abra A5 V19.2 15.6” Oyun Bilgisayarı ve oyuncunun kendisinin tercih edeceği Silkroad Online özel koleksiyon Figürü

2. Olan oyuncumuza : Monster Aryond A32 Monitör ve oyuncunun kendisinin tercih edeceği Silkroad Online özel koleksiyon Figürü

3.Olan oyuncumuza : Monster Pusat 7.1 Kulaklık ve oyuncunun kendisinin tercih edeceği Silkroad Online özel koleksiyon Figürü

4.-5.-6.-7. ve 8. Olarak çeyrek final sürecine yükselen oyuncularımıza Silkroad Online Türkiye özel koleksiyon kutusu.

ve son olarak 2. Tur aşamasına geçen tüm oyuncularımıza 2.200 Silk ve özel olarak hazırlanmış Silkroad Online Türkiye Koleksiyon T-Shirt’ü hediye edilecektir. 


Turnuva Kuralları:

Kral Yolu Etkinliği 2. Aşama İşleyişi ve Karşılaşma Kuralları

Etkinliğimizin birinci turu sona erdiğinde, ikinci tura çıkmaya hak kazanan oyuncular ilan edilecek ve akabinde müsabaka eşleşmeleri yapılacaktır.

- Bütün müsabakalar [GM] ekibimizin komutları dahilinde ilerleyecektir. Komutlara karşı gelinmesi veya sabote edilmesi halinde üst tura çıkacak oyuncu yine [GM] ekibimizce belirlenecektir.

- Oyuncular ilan edilen karşılaşma tarih ve saatinde hazır şekilde sunucuda aktif bulunmalıdır, aksi halde hükmen eleme yoluna gidilecektir. Anlık olarak yaşanabilecek bağlantı kopması durumlarına karşı 5 dakika oyuncu beklenecektir, bu süre dahilinde yeniden aktif olunmazsa rakibi üst tura çıkmaya hak kazanacaktır. Müsabaka taraflarından her ikisi de aktif değilse, varsa yedek oyuncu etkinliğe dahil edilecek, yoksa bir üst turdaki muhtemel rakibi BAY geçecektir.

- Adaletli bir eleme sistemi için her bir eşleşme, 3 karşılaşmadan oluşacaktır. 2 karşılaşmayı kazanan taraf üst tura yükselecektir. Karşılamalar başlatıldıktan sonra bir taraf kaybetmeden mücadele durmayacaktır, şehre dönülmeye veya başka bir işleme izin verilmeyecektir. Bu sebeple karşılaşma tarih ve saatinde oyuncular her anlamda tam hazır olmalıdır.

- Karşılaşmaların fair-play çerçevesinde yapılması birinci önceliğimizdir. Bu sebeple mücadelenin sağlıklı ilerlemesini ve sonuçlanmasını engelleyebilecek yetenekler tarafların yapılandırmalarına göre karşılaşma öncesinde [GM] ekibimizin komutuyla kısıtlanabilecektir. İlk maddede belirtildiği üzere oyuncular komutları dikkatli bir şekilde takip etmelidir.

- Taraflardan ikisinin de uzun süre yenilmemesi halinde [GM] ekiplerimizin komutlarıyla ilerleyen sürelerde bir kazanan belirlemek adına oyun içerisinde yer alan ve size üstünlük sağlayabilecek her türlü takviye Scroll-Zerk vb. eşyanın kullanımına izin verilebileceği için yine çantanızda her şeyi hazır bulundurmanız büyük önem atfetmektedir.

- Karşılaşma esnasında oyuncu tarafından olası bir hatanın (bug) uygulandığı, [GM] ekiplerince tespit edilirse oyuncu uyarılmaksızın diskalifiye edilecektir. Gelen geri bildirimler ışığında karakter hızı için yetenek kullandırılmayacak, sadece %100 Drug of typoon eşyasının kullanımına izin verilecektir.

- Ana yapılandırması Blade-Sword olan oyuncuların devamlı Shield kullanımında bir sakınca bulunmamaktadır. Diğer yapılandırmaları kullanan oyuncularımızın da taktiksel olarak aktif yeteneklerinin ve silahlarının yanı sıra savunma için Shield kullanımına izin verilecektir. Ancak üst maddelerde belirtildiği üzere karşılaşmaların çok uzaması ve sonuçlanmaması halinde [GM] ekiplerimiz tarafından kısıtlamalar getirilebilir. Ayrıca etkinliğin ilk aşamasında Shield diğer yapılandırmalara göre fazladan bir eşya olacağı için karakter puanlamasına dahil edilmeyecektir.

- Bilindiği üzere etkinliğin ikinci aşaması karakter sıralaması göre belirlenecektir. Bu sebeple sadece sıralamaya girdiğiniz eşyaların (setlerin) kullanımına izin verilecektir. Harici bir set kullanımına izin verilmeyecektir.

- Karşılaşmalar esnasında öngörülemeyen problemler veya aksaklıklar olması halinde, sağlıklı ve adaletli bir şekilde karşılaşmayı sonuçlandırabilmek adına [GM] ekibi kural değişikliği yapma hakkına sahiptir.


Etkinlik Sonu


Etkinlik süresi sona erdiğinde turnuva sıralamasına göre ödüllendirme gerçekleştirilecektir. Etkinliğin sona ermesi ile birlikte hesaplarda bulunan tüm karakterler ve eşyalar silinecektir.
Ödül kazanan oyuncuların, yalnızca turnuvaya kayıt oldukları ID üzerinden ticket sistemi üzerinden başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Sevgililer Günü Etkinliği (14.02.2024 ~ 28.02.2024) wolf 1 13 18-02-2024, Saat: 23:56
Son Mesaj: dalaylama
  TR SRO 2023 Yılsonu Etkinliği Kazananlar Listesi wolf 1 30 21-01-2024, Saat: 16:37
Son Mesaj: dalaylama
  Yıl Sonu Etkinliği (04.01.2024 ~ 06.01.2024) wolf 1 49 30-12-2023, Saat: 10:20
Son Mesaj: dalaylama
  Kış Etkinliği (20.12.2023 ~ 17.01.2024) dalaylama 0 33 20-12-2023, Saat: 20:38
Son Mesaj: dalaylama
  Tecrübe Puanı Yükseltme Etkinliği (23.09.2023 ~ 24.09.2023) dalaylama 0 50 24-09-2023, Saat: 12:21
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.