Merih Forum Konu Dışı Dünyadan Last.fm Hacklendi

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Last.fm Hacklendi

 
#1

Sahip olduğu başarılı müzik önerme algoritması ile beğeni toplayan ve oldukça popüler olan Last.fm hacklendi. 43 milyon üyenin kişisel bilgileri internette satışa sunuldu.


[Resim: last-fm-poster.jpeg]


Artık neredeyse her gün yeni bir hack olayıyla uyanıyoruz. Bunun son örneği ise popüler çevrimiçi radyo sitesi Last.fm oldu!

Sahip olduğu başarılı müzik önerme algoritması ile 14 yıldır hayatımızda olan Last.fm'e ait 43 milyon kullanıcı adı ve şifre internette satışa sunuldu.
2012 yılında gerçekleşen saldırı sonucunda ele geçirildiği öne sürülen 43milyon kullanıcı adı ve şifrenin detayları ise oldukça ilgi çekici.


[Resim: hacked.jpg]


Last.fm tarafından kullanıcıların özel bilgilerinin güçlü bir şifrelenmeyle korunmadığını belirten hacker, şifrelerin %96'sını çözmek için 2 saatin yeterli olduğunu belirtti.

Ayrıca hacker, şifreler hakkında ise trajikomik bir detay verdi. 255 bini aşkın kullanıcının şifresinin '123456' olduğunu belirten hacker, yaklaşık 65 binkullanıcının ise şifresini 'password' olarak seçtiğini söyledi.
Last.fm tarafından resmi bir doğrulama veya konuyla alakalı açıklama gelmiş değil. Fakat eğer Last.fm üyeliğiniz var ise şifrenizi acilen değiştirmenizi öneriyoruz.Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Baz İstasyonları Hacklendi! biohazard 0 2,368 28-08-2016, Saat: 18:00
Son Mesaj: biohazard

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2023 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.