Merih Forum Oyun Tarayıcı Tabanlı Ogame Ogame Güncelleme Ödül Sistemi Etkinliği - PTS

  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogame Güncelleme Ödül Sistemi Etkinliği - PTS

 
#1

Merhaba OGameTR ailesi,

Yeni Ödül Sistemi, test sunucularında 23 Kasım günü aktif olacaktır.

Etkinlik 23 Kasım Pazartesi sunucu saatine göre 11:00 ' de başlayacak ve 30 Kasım sunucu saati ile saat 16:00' da sona erecektir.

Sözlüğümüze yeni bir kelime daha ekliyoruz. "Tritium"

Etkinlik 5 seviyeden oluşacaktır.
Bir sonraki seviyeye atlamak için 1000 trityuma ihtiyacınız olacak, yani seviye 1'i tamamlamak için 1000, seviye 2'yi tamamlamak için 2000, seviye 3'ü tamamlamak için 3000'e ihtiyacınız olacak vb.

Peki etkinlik nasıl işliyor?

Etkinlik aktif olduğu süre içerisinde başlangıç-bitiş saatlerine dikkat etmek gerekiyor. Verilen görevleri yapmanız gerekiyor. Bu olay oyunda bulunan "Eğitim Dökümü" nde ki görevlere benziyor.
- Etkinlik aktif olduğu zaman, etkinliğe ait özel bir menü görünecektir.
- Sol menüde etkinlik ile ilgili bir buton görünecektir.
- Görevler ile ilgili ipuçlarını "?" - ufak soru işaretlerine tıklayarak görebileceksiniz.
- Etkinlik başladıktan sonra 24 saat süre ile yeni görevler oluşacaktır.
- Görevler, ödül olarak ne kadar Trityum verdiklerine bağlı olarak gruplandırılacaktır.
- Bir görevi tamamlamak, size belirli görev için gösterilen Trityum miktarını verecektir.
- Her görev, yalnızca bir kez tamamlanabilir.
- Tamamlanan bir görevin bir onay işareti olacaktır.
- Bir görevi tamamlarken aktif TÜM komutan personeliniz varsa, ek olarak% 20 Tritium kazanacaksınız.
- Seviyelere ulaşmak için Trityum gereklidir. Seviyelere, etkinlik menüsü üzerinden düğmelerine tıklayarak erişilebilir.
- Gerekli Tirityum miktarına ulaştığınızda bir sonraki görev için gerekli olan seviyenin kilidini açabilirsiniz.
- Tirityum satın alamazsınız. Görev yaptıkça kazanırsınız ve seviye açmak için kullanabilirsiniz. 5. seviye için 5k biriktirmeniz yeterli olacaktır. Seviyeler açarken trityumunuz azalmaz.
- Seviyelerin kilitleri otomatik olarak açılacaktır.
- Bir seviyeyi tamamladığınızda size sunulan ödüllerden birini alabileceksiniz.
- Açtığınız seviye başına sadece bir ödül alabileceksiniz.
- Komuta heyetiniz varsa, seviye ödülü alırken ekstra ödülde almanıza olanak sağlayabilir.
- Komuta heyetiniz oyunda hediye olarak verildiyse seviye ödüllerindeki +%20 yi etkilemez. Ayrıca seviye açtığınızda da komuta heyetiniz aktif olmalıdır.
- Seviye açtığınızda gelen ödülleri hemen almak zorunda değilsiniz. Etkinlik bitmediği sürece ödüllerinizi istediğiniz bir zaman alabilirsiniz.
- Örneğin bir koloni gemisi ile sizden görev isteniyor ama koloni geminiz açık değil. Ozaman bu görevi göremeyeceksiniz.
- Aynı görev 24 saat sonra tekrar aktif olabilir.
- İtem ile transfer yaparsanız kazandığınız trityumları taşıyamazsınız.
- Görevlerin vereceği ödüller her oyuncu için aynı olacaktır.
- Ödüller, teslim aldığınız andaki ay veya gezegene gönderilecektir.
- Ödül olarak bir paletli kazandınız ve bunu ayınıza teslim almak istediniz. Bu durumda bir hata mesajı alacaksınız. Çünkü ayda paletli kullanılmıyor.
- Komuta heyetinin bir avantajı da bekleme süresi olmadan ödülleri anında alırsınız. Yani genel olarak bu ödül sisteminde komuta heyetinin avantajı bulunmaktadır.
- Ödül olarak bina veya araştırma kademesi +1 kazanırsanız ve devam eden üretiminiz varsa, örneğin tersane kademe +1 aldınız ama gemi üretiyorsunuz. Bu durumda da hata mesajı alacaksınız.
- Bu gibi hata mesajlarında bir başka gezegende ödülü alabilir veya ödülü alırken yaşadığınız sorunu çözmeye odaklanabilirsiniz.
- Kaynak ödüllerinde durum biraz farklı. Depo kapasiteniz dolu olsa bile kaynakları alabileceksiniz.

Görevler için ek notlar:
- Sizden bir araştırma kademesi istendi. Sizin devam eden araştırmanız var. İstenilen araştırmayı inşa sırasına eklerseniz görevi yapmış kabul edilmezsiniz. O nedenle istenilen göreve başlamak ve bitirmek zorundasınız.
- Görevlerden birinde sizden bir item satın alınması istenirse bunu dükkandan almanız gerekecektir.
- Enkaz alanı toplama görevinde enkazı toplayamaz iseniz, görev içeriğine göre görevi yapmış sayılabilirsiniz. Bu konu ile ilgili oyun içi mesaj alacaksınız.
- Düşmana saldırma görevleri olabilir ama bu sonda ile saldırmak anlamına gelmez.
- Keşif görevlerinde sizden 3 saatlik keşif istenebilir. Ayrı ayrı 1 saatlik 3 adet keşifte gönderebilirsiniz veya tek seferde 3 saatlik keşif gönderebilirsiniz.
- Görevleri sizden istenildiği gibi yaparsanız tamamlayabilirsiniz.
- Bazı görevleri tek seferde yapmak zorunda değilsiniz. Örneğin sizden 1Milyar deut yağması istenebilir. Bunu birden fazla seferde yaparak toplam sayıya ulaşabilirsiniz ve 500 saat keşif atılması istenebilir. Aynı şekilde birden fazla keşif ile bu rakama ulaşabilirsiniz.

Yeni öğeler:
- İki adet yeni öğle ile karşılaşacağız. Bu iki öğenin birisi ekstra filo slotu, diğeri de ekstra keşif slotudur. Bunları dükkandan alamazsınız.
- Bu öğeler sürelidir. 7-30-90 günlük olacaktır.
- Genel bakış ekranında aktif olan öğenizi görebileceksiniz.
- Filo slotunuzun sayısından daha fazla keşif slotunuz olmayacaktır.
- Öğeleri kullanmaya başladığınızda süreleri çalışır. İsterseniz kullanmazsınız. Dilerseniz aynı anda birden fazla öğeyi kullanabilirsiniz.

Görevler hakkında detaylı bilgi:
- Radar görevi; sizden radar ile 100 adet filo bulmanızı isteyebilir. 100 adet radarlama değil, 100 adet uçan filo bulmalısınız.
- İnaktif yağması veya ay yok etme görevi; bu görev için hedefe ulaşmanız yeterli olacaktır.
- Harabe toplama görevi, harabeye ulaştığınızda görev sayılacaktır. Bu görev keşif harabeleri içinde geçerlidir. 20 harabe topla ile, 100 milyon harabe topla aynı değildir. O nedenle görev içeriğine dikkat edin.
- Casusluk görevi, raporu açamayabilirsiniz ama buradaki amaç oyuncu sondalamaktır.
- Keşif görevi, keşif saatini doldurmanız gerekiyor. 10 saat keşif yapmanız gereken görevde tek bir seferde 10 saatlik filo gönderebilirsiniz. Ama bu filo geri dönmez ise 10 saatlik keşif sayılmaz. Yani giden filonun keşif yapıp geri gelmesi gerekiyor.
- Bekleme görevi, sizden bir uçuş süresi istenebilir. 10 saatlik uçuş görevi gelirse 10 saat boyunca o görevi beklemeniz gerekiyor. Geri çekerseniz sayılmaz.
- Saldırı görevleri, bu görevde sizden 100.000.000.000.000 ünite filo yok etmeniz istenebilir. Bunu bir ay yok ederek yaparsanız sayılmaz. Keşifteki savaşlarda sayılmıyor. Filoların çarpışması gerekiyor.
- İttifak görevleri, ittifakta en az 3 üyenin olması gerekiyor ve 3 üyenin de aynı anda online olup oyunda işlem yapması gerekiyor. Şuan için bir zaman sınırı var mı bilmiyoruz fakat 3 üyenin de aynı anda online olması yeterli olacaktır.
- Teknoloji ağacı görevleri, sizden herhangi bir birimin teknoloji ağacına bakmanızı isteyebilir.
- İtem satın al görevleri, dükkandan bir şeyler almanız gerekebilir. Daha önce aldıklarınız sayılmaz. Bu işlemi yaparken genel bakıştan değil, dükkana girerek satın alma yapmanız gerekiyor.
- Oyuna giriş yapma görevi, her ne kadar görevler içinde en zoru bu olsa da, bu görevi oyundan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak tamamlayabilirsiniz.
- Envanter kontrol görevi, bu görev için envanterinizi kontrol etmeniz yeterli olacaktır.
- Filo gönder, mesaj gönder, kaynak gönder gibi çok daha zor görevlerde olacaktır. Bu görevleri oyun içinde defalarca yapmaktasınız.

Gereksinimleri olan görevler:
- Yukardaki açıklamada görevleri görebilmeniz için öncelikle içeriğe sahip olmanız gerektiğini yazmıştım. Radar görevini görebilmeniz ve yapabilmeniz için bir ayınızın olması şart. Aynı zamanda bu ayda radar istasyonu olmalı. Radar istasyonunuz yoksa bu görevi göremezsiniz. Özellikle yeni başlangıç yapan hesaplar bu görevi göremeyebilir.
- Sizden bir koloni almanız istenirse, işte ozaman işler biraz zorlaşabilir çünkü 2 kademe astro basabilirsiniz. Mevcut sömürgeyi silip yenisini alabilirsiniz. Görev için değer mi ? Bu da sizin tercihiniz.
- Kendinize nakliye yapmanız istenirse 2. bir gezegen şart, aynı şekilde GAR veya sondalama gibi durumlarda da bina ve araştırmalarınız yeterli olması gerekiyor.

Arkadaşlar,
Yeni bir görev-ödül sistemi oyuna ekleniyor. Yukarıdaki açıklamalar test evreni için geçerli olacak. Duyurudan 1 saat sonra sistem aktif edilecek. Lütfen giriş yapıp test edin. https://lobby-pioneers.ogame.gameforge.com/
Görev içerikleri, oyun içerisindeki menüde net olarak yazacaktır. Görevi sizden istenildiği şekilde yapmaya dikkat edin. Bu sistem "Eğitim Dökümü" gibi işleyecek ama görevleri sıra ile açacaksınız. İstediğiniz görevi yapamayacaksınız.
Yani ilk görevde sizden X miktarda maden yağması istenirken ve karşılığında 1 komuta gemisi ödül verilirken, 2. görev için oyuna giriş çıkış yapın denilebilir ve karşılığında 500 rip verilebilir. Sayıları test evreninde daha net göreceğiz.
Sunucularımıza gelene kadar sayılar ve içerikler değişebilir.

Hepimiz için hayırlı olsun.aG7RY7.pngSeviye 1 görevlerinden bazıları,gN9Ru2.pngSeviye 2 ödülleri,jW4Sqa.pngSeviye 5 ödülleri,
Yukarıdaki resimler test evreninden alınmıştır. Sizlerde girip yeni sistemi test edebilirsiniz.Ara
Cevapla

 
#2

tırtAra
Cevapla

 
#3

neden tırtAra
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ogame de beceriksiz yöneticiler dalaylama 1 70 09-01-2022, Saat: 19:56
Son Yorum: fuumaster
  ogame de opeeratörler nasıl hesap çalar. fuumaster 7 10,575 14-11-2021, Saat: 18:53
Son Yorum: fuumaster
  OGame de istedikleri gibi arkadaşlarını ayırıp, istedikleri gibi at koşturuyorlar ! fuumaster 8 10,951 14-11-2021, Saat: 18:16
Son Yorum: Deli Profesör
  Ogame de Ay yapılandırılması ve kullanımı. fuumaster 11 394 11-11-2021, Saat: 20:52
Son Yorum: kelle_avcısı
  Ogame taktikleri ve öneriler.. Araştırmalar fuumaster 6 318 08-11-2021, Saat: 00:30
Son Yorum: kelle_avcısı

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.