Merih Forum Oyun Tarayıcı Tabanlı Ogame Ogame yaşam formu güncelleme - 04.12.2023

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogame yaşam formu güncelleme - 04.12.2023

 
#1

Geçen yıl boyunca oyuncuları discord ve forumlarda takip etmekten ve Yaşam Formu kurulumları hakkında nasıl tartıştıklarını izlemekten heyecan duyduk. Düzenli olarak kontrol ettiğimiz bu tartışmalar ve toplanan veriler Yaşam Formu güncellemesini daha da geliştirmemize yardımcı oldu. Birçoğunuzun zaten fark ettiği gibi, son birkaç hafta içinde Yaşam Formları için sessiz birkaç yaşam kalitesi değişikliği ekledik. Yaşam formu içerik güncellememiz için yaklaşan küresel sürümle birlikte, bazı Yaşam formlarının binalarına ve teknolojilerine, onları diğer seçenekler ve seçimlerle biraz daha uyumlu hale getirmek için bazı küçük değer değişiklikleri getirmek istiyoruz.

Aşağıdaki genel bakışta farklı değişiklikleri gözden geçireceğiz ve ayrıca Yaşam Formları için gelecekteki potansiyel değişikliklere küçük bir bakış atacağız. Doğrudan değişikliklere geçelim:İnsan :

Bina:

Gezegen Kalkanı
Bina baz bonusu %1,5'ten %3'e yükseltildi
Bina bonusu maksimum %80'den %90'a çıkarıldı
Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1.2'den 1.15'e düşürüldü
Yaşam formlarınızı korumak zaten ne kadar uygun bir durum olsa da, bu yönde ilerlemeye karar verenler için daha güçlü bir seçeneğe sahip olmak istedik. Koruyabileceğiniz toplam maksimum değer %90'a yükseltildi ve bina bonusu iki katına çıkarıldı, bu da oyuncuların yeni maksimum değere daha kolay ulaşmasını sağlayacak.

Teknolojiler:

Yörünge Sığınağı
Teknoloji maliyet artış faktörü 1,4'ten 1,3'e düşürüldü
PTS dengeleme dalgalarımızdan biri Yörünge Sığınağı için maliyet faktörünü artırdı. Ancak, bazı verileri topladıktan sonra, Yörünge Sığınağı'nın orijinal maliyet faktörü ile üretimden ziyade koruma için iyi bir değiş tokuş olduğunu düşünüyoruz. Yörünge Sığınağı, nispeten güçlü seçeneklerle bir teknoloji yuvasını paylaşıyor; bu nedenle, eski gücünü geri vermek ve bu yuvadaki diğer teknolojilerle biraz daha uyumlu hale getirmek için daha düşük değere geri dönmek istiyoruz.Süper Bilgisayar
Teknoloji bonus değeri %0,1'den %0,3'e yükseltildi
Teknoloji maliyeti artış faktörü 1,3'ten 1,2'ye düşürüldü
Süper Bilgisayar, insanların 18. kademe teknolojisidir ve diğer Yaşam Formlarının 18. kademe teknolojileriyle rekabet etmek zorundadır. Genel olarak Süper Bilgisayar nispeten zayıf bir noktadadır çünkü Astrofizik'e yapılan indirim, diğer yuvaların araştırma azaltma teknolojileriyle maksimum bir sınırı paylaşmaktadır. İlk adımda teknolojiyi genel olarak daha güçlü ve daha ucuz hale getirmek istiyoruz. Bu değer değişikliklerine ek olarak, gelecekteki bir güncelleme için mevcut hedef, gelecekte Süper Bilgisayarı diğer araştırma azaltma seçeneklerinden ayırmak ve Astrofizikte daha fazla azaltmaya izin verecek bağımsız bir seçenek haline getirmek olacaktır.


Rock´tal :

Mevcut halleriyle Rock´tal en sık seçilen Yaşam Formu. Bu nedenle, şimdilik mevcut haliyle değişmeden kalmasını istiyoruz.


Meka :

Teknoloji:

Seri Çip Üretimi
Bina temel bonusu %0,3'ten %0,4'e yükseltildi
Şimdilik Meka'ya sadece teknoloji binalarından birine bonus vermek istiyoruz. Bununla birlikte, Meka için gelecekteki potansiyel değişikliklerden biri, bu Yaşam Formunun, aktif Yaşam Formu olarak Meka'ya sahip olanlar için 2. bir tersane kuyruğu ekleyen bir bina bonusu alacağı yönündedir. Bu, Meka'lara gezegenlerinizde aktif olmaları için benzersiz bir teşvik vermelidir, bu nedenle bu değişikliği uygulayıp genel etkinin nasıl olduğunu görene kadar değerleri değiştirerek gücü daha fazla zorlamayacağız.Kaelesh :

Binalar:

Antimadde Kondansatörü
Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1.21'den 1.20'ye düşürüldü
Antimadde Yoğunlaştırıcıda yapılan değişiklik, Kaelesh'in son teknoloji yuvası için gerekli nüfus miktarına ulaşma maliyetini diğer tüm Yaşam Formlarıyla aynı seviyeye getirecektir. Bu ve diğer bina değişiklikleri ile Kaelesh, Meka ile birlikte "18. kademe teknoloji yuvasını açmak için en ucuz Yaşam Formu" sıralamasında üst sıralara yükselecek.

Klonlama Laboratuvarı
Temel döteryum inşa maliyeti 20.000'den 5.000'e düşürüldü
Klonlama Laboratuvarı'nın kaynak maliyetlerinde sadece küçük bir değişiklik yapıldı. Bu Yaşam Formu için planlarımızdan biri, bu binaya Kaelesh'e özgü teknolojilerin bonusunu artıracak yeni bir etki eklemektir. Genel olarak, yeni bina bonusu İnsan ve Meka'daki teknoloji binaları gibi çalışacak ancak yalnızca Kaelesh teknolojisine özel olacak. Bu yeni eklenti ile Kaelesh, İnsanlar gibi kaynak üretimini artıran binalara sahip olmadıkları için keşif teknolojilerini daha da artırabilmelidir.Girdap Dairesi
Temel kristal yapım maliyeti 20.000'den 15.000'e düşürüldü
Temel döteryum inşa maliyeti 30.000'den 15.000'e düşürüldü


Psi Modülatörü
Bina maliyeti ölçeklendirmesi 1,5'ten 1,4'e düşürüldü
Bina temel bonusu %1'den %2'ye yükseltildi
Bina bonusu maksimum %25'ten %30'a yükseltildi
Bu bina bonusu değişikliği, Antimadde Kondansatöründeki değişiklikle birlikte Kaelesh'in toplam maliyetini düşürmek için el ele çalışmalıdır.

Son Sözler :

Oyuncuların Yaşam Formlarını nasıl inşa ettikleri ve hangi stratejileri izlemeyi sevdikleri konusundaki tüm tartışmaları izlemek ve okumak gerçekten bir zevkti. Yaşam Formun'un genel amacı, ilerleme açısından en iyi şekilde olmasa bile, oyuncuların kişisel OGame deneyimlerini istedikleri gibi inşa etme seçeneğine sahip oldukları bu çeşitli deneyimi yaratmaktı. Yukarıdaki değişikliklerin bu deneyime katkıda bulunmasını ve Yaşam Formun'un gelecekteki güncellemelerinin daha da çeşitli bir deneyim yaratmasını umuyoruz.

Görüşlerinizi, fikirlerinizi ve geri bildirimlerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen forumlarımıza veya discord'umuza katılmaktan çekinmeyin. Oyuncu geri bildirimleri, oyunu ve genel deneyimi daha da geliştirmemize yardımcı olacak en önemli kaynaklardan biridir.kaynakBul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  ogame casus sondası 6/24 saldırı ogameci 0 2 11 saat önce
Son Mesaj: ogameci
  ogame versiyonlar ogameci 2 90 11-02-2024, Saat: 12:47
Son Mesaj: wolf
  OGame Türkiye Evrenleri Soy Ağacı Birleşmeler ogameci 2 47 11-02-2024, Saat: 12:46
Son Mesaj: wolf
  ogame 1422 eser dalaylama 2 45 28-01-2024, Saat: 16:59
Son Mesaj: dalaylama
  ogame yardımcı site koray 3 3,059 23-12-2023, Saat: 14:50
Son Mesaj: dalaylama

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.