Merih Forum MMO /RPG Dota 2 Güncelleme Overwatch Dota'ya Geldi

  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Overwatch Dota'ya Geldi

 
#1

[img=0x0]http://cdn.dota2.com/apps/dota2/images/blogfiles/d2_ovw_blog_yhnfy.png[/img]
Bugünün güncellemesi, topluluğun kendi saflarındaki olumsuz davranışları düzenlemesine yardımcı olacak güçlü bir araç sunuyor - Overwatch.
TEMEL BİLGİLER
———
CS: GO'da olduğu gibi, Overwatch for Dota 2, topluluğun iyi durumda olan üyelerinin oyunlardaki yıkıcı eylemleri işaretleyen raporların geçerliliğini doğrulamasına izin veren bir sistem sağlar.

Bir oyuncu bir vakayı incelemeyi seçerse, belirli bir oyuncunun olası olumsuz davranışını gösteren önceden işaretlenmiş bölümleri olan bir tekrarı izleyecektir. Tekrarı gözden geçirdikten sonra, şunları seçebilirler: suçlu, suçsuz veya ikisi için yetersiz kanıt.
Uygun oyunculara zaman zaman profil resimlerinin altında bir vakayı gözden geçirme seçeneğine sahip oldukları bildirilir. Gözden geçirenler çabaları için bir doğruluk puanı kazanacak ve yanlış bir şekilde hüküm verenler daha düşük bir puan alacak ve sonunda Overwatch'a katılma yeteneğini tamamen kaybedecek. Güvenilir gözden geçirenlerden oluşan bir havuz oluşturmak için, önümüzdeki hafta ya da daha kısa bir süre içinde, daha fazla sayıda hesabın katılımı sağlayacak.
RAPORLAMA
———
Raporlar artık doğrudan skor tahtası aracılığıyla bir maçta veya bir oyuncu seçip kahraman portresindeki bayrağa tıklayarak yapılabilir. Maçta işaretçilerin yerleştirilmesi, gelecekteki hakemlere olumsuz davranışları nerede arayacaklarını gösterecektir ve aynı oyuncuyu gerektiği kadar çok kez rapor edebilirsiniz - bu, doğru olan ne kadar çok rapor verirseniz, hakemlerin bir durum.

Yeni sisteme uyum sağlamak için, oyuncular artık Overwatch için iletişim raporlarından ayrı ayrı bir rapor havuzuna sahip. Bir oyuncuyu Overwatch için rapor etmek, o oyuncuyu oyunda kaç kez rapor ettiğinizden bağımsız olarak bir Overwatch raporu tüketir. Daha önce olduğu gibi, iletişim raporları oyunun sonunda hala yayınlanıyor.
İLETİŞİM YASAKLARI
———
Yukarıda belirtildiği gibi, iletişim raporları Overwatch raporlarından farklıdır ve hala oyun sonrası ekranda yayınlanır. Ancak, bir maç sırasında kullanıcıların sesli sohbeti yazmasını veya kullanmasını engellemek yerine, iletişim yasakları artık varsayılan olarak hak eden oyuncuları sessize alacak. Sonuç olarak, diğer oyuncular sohbet tarafından yasaklanmış bir takım arkadaşının sesini açıp kapatmamayı kendileri seçebilirler. Sohbet yasaklı bir oyuncu maç sırasında iletişim kullandığında, sohbet penceresinde durumuyla ilgili bir hatırlatma alır.
Bul
Alıntı


Benzer Konular...
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Dota Plus Güncellemesi - Sonbahar 2021 dalaylama 2 384 10-12-2021, Saat: 00:51
Son Mesaj: dotacı
  Dota 2 - Nemestice Şelalesi ve Yeni Güçler Yükseliyor dotacı 0 350 25-06-2021, Saat: 01:05
Son Mesaj: dotacı
  Dota 2 - The International Yaklaşıyor: kelle_avcısı 1 442 28-05-2021, Saat: 23:09
Son Mesaj: dalaylama
  Dota 2 - Dota 2 Kısa Film Yarışması kelle_avcısı 1 438 28-05-2021, Saat: 23:08
Son Mesaj: dalaylama
  Dota 2 - Takım Profilleri kelle_avcısı 0 337 26-05-2021, Saat: 22:44
Son Mesaj: kelle_avcısı

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.