• 0 Oy - 0 Ortalama
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ph bot ayar

 
#1

Silkroad Online Türkiye Phbot Detaylı Anlatım (Güncel Rehber 2021)

[Resim: OneK6t.png]GameGami, Silkroad Online Türkiye'yi eski günlerine geri döndürmeyi amaçlarken tabii ki Silkroad Online'ın ilk zor olduğu zamanlara götürmek istedi. Bu yüzden 90 level sınırı olan bu Silkroad'da 90 seviyeye ulaşmak hiç de kolay olmayacak. Oyuncuların bilgisayar başında olmadığı zaman bile level kasmasını sağlayaması sadece Silkroad Online Türkiye Botları sayesinde olabilir. Bu botlardan birisi de Phbot'tur. Şimdi sizlere Phbot'un resimli ve detaylı olarak anlatımını ve incelemesini yapıcaz.

Phbot'a Nasıl Kayıt Olunur?

Phbot'un bir forum sitesi bir de ana sitesi var. İlk başta kayıt olmak için forum sitesine girmemiz gerekiyor. Forum sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz: https://forum.projecthax.com/

Ardından sitenin sağ üst tarafında Sign Up (Kayıt Ol) tuşuna tıklıyoruz. Açılan ekranda sırasıyla e-posta adresimizi, kullanıcı adımızı, istersek ismimizi istemezsek de boş bırakabiliyoruz ve en son da en az 10 karakterli şifremizi girip Create New Account diyoruz. Sonra e-posta adresimize gelen postayla hesabımızı doğruluyoruz. 


[Resim: PYXZQm.png]

Fakat bazı arkadaşlar e-posta problemi yaşayabiliyor bunun da çözümünü anlatayım.

Phbot E-posta Doğrulama Sorunu

Phbot E-posta doğrulama maili gelmedi diyenler e-mail adresinde posta göremeyenler oluyor. Araştırmalarımıza göre hotmail uzantısına posta ulaşmıyor, gmail denediğimizde ulaştığını gördük. Diğer e-posta sağlayıcılarında bir sorun var mı bilmiyorum fakat e-mail yerine Gmail girerseniz sorun olmayacaktır.

Phbot Nasıl İndirilir?

Phbot üyeliğimizi açıktan sonra yine sağ üst taraftan Login diyerek üyeliğimize giriş yapıyoruz. Ardından Phbot'un ana sayfası olan bu linke giriyoruz: https://phbot.org/

Siteye giriş yapmamızın ardından üst taraftaki Download yazısına tıklayıp botumuzu kolayca indiriyoruz.


[Resim: Yibm9T.png]

Phbot Satın Al | Phbot Nasıl Satın Alınır?

Hemen ardından Phbot'un ana sayfasındaki Buy kısmına tıklayarak Phbot satın al kısmına geçebiliriz. Gelen sayfada biraz önce üyelik açtığımız mail'i alta ve üste iki defa giriyoruz. Onun altındaki Week kısmından da kaç hafta almak istediğimizi seçiyor ve alttaki ödeme yöntemlerinden uygun olanını seçiyorsunuz.


Not: Eğer uzatmak isterseniz de yine bu başlık altındaki işlemleri uygulamanız gerekiyor.

Bunun ardından üstteki Account yazısına tıklayıp Password Reset kısmına tıklıyoruz. Tekrar e-posta adresimizi yazacağız ve Reset tuşuna basacağız. Sonra mail adresimize şifremiz gelecek. E-mail adresimize gelen bu şifre ile indirdiğimiz phBot'umuza giriş yapacağız.


[Resim: ZUemda.png]

Phbot Kurulumu, Başlangıç

Phbot Download kısmından indrdiğimiz phBot Installer.exe adlı dosyayı açıyoruz. Gelen ekranda:


Stable yani durağan, sabit güncelleme almayan versiyonudur.

Testing ise gelen güncellemelerin hepsinden yararlanan Phbot'un en güncel versiyonudur.

Bu sebeple Testing'i seçiyoruz.

Geriye kalan alttaki bütün hepsini de aktif ediyoruz. (Eğer Python yazılım dilini bilmiyorsanız veya kullanmayacaksanız Plugins'e tık atmayabilirsiniz.)

Sonra Install diyoruz ve botumuzu yüklüyoruz.


[Resim: gl07Kc.png]


Phbot Giriş ve İlk Ayarlar


Şimdi yüklememizi yaptıktan sonra gelen Phbot Testing adlı uygulamayı açalım. Üyelik bilgilerimizi girdikten sonra TRSRO'yu seçiyoruz. (Eğer TRSRO değil de başka sürümler için kullanmak isterseniz seçebilirsiniz. Ayarlarınızı düzenlerken yapılması gereken farklı bir şey olmayacak. Bütün sürüm ayarları aynı.)

Ardından gelen pencerede Language kısmında dil seçimimizi Türkçe yapıyoruz. Ayarların kaydedilmesi için kapatıp açıyoruz. Türkçe olduğunu göreceğiz. Şimdilik bu uygulamayı kapatalım. Şimdi sıra geldi, Manager adlı uygulamaya.

Not: Bu ekrandayken bir hata verirse, sizden Silkroad klasörünü göstermenizi isteyecektir, onu gösterip oyun klasörünü yüklemesi için biraz zaman veriniz.


[Resim: QCnME9.png]


Phbot Manager Uygulaması Detaylı Anlatım

Sonra yüklenen bir diğer uygulama olan Manager'i açıyoruz. Bizden bir şifre isteyecektir. Bu şifre Manager uygulamanız için ayrı bir şifredir. Bunun için de bir tane şifre oluşturuyoruz. Manager'i ilk açtığımızda üstten Manager Options'a tıkladıktan sonra eğer aşağıdaki gibi bir ekran gelirse kapatıp tekrar açın, sorun çözülecektir.


[Resim: fL5rcd.png]


Peki Phbot'u Nasıl Türkçe Yaparız?

Hemen üstten Manage > Options > Manager > Language > Turkish > Save yapıyoruz ve tekrar kapatıp açıyoruz. Böylece botumuzu Türkçe 


[Resim: Y0jpZN.png]

Manager > Ayarlar > Bot kısmındaki Bot Klasörünü bulup Phbot Testing/Phbot.exe'yi seçiyoruz.

Minimap klasörünü de yine aynı yerden Phbot Testing/minimap olarak seçiyoruz. Sonra kaydedelim.

Alttaki güncellemeyi atlayı seçebiliriz çünkü güncelleme gelirse otomatik olarak yapar ve biz bilgisayar başında değilsek bu sıkıntı olabilir.


[Resim: 74DBGR.png]

Seçenekler kısmında ise bilgisayarımız ne kadar iyiyse ve ne kadar hesap açacaksak o ayarları arttırıp çoğaltabiliriz. Sayı olarak ms değeri 5000 ms = 5 saniye, 12000 ms = 12 saniye gibidir. Ayarları bilgisayarınıza, kasma durumuna göre yapılandırabilirsiniz. Bu durumda clientiniz açılırken daha fazla bekleyebilir veya daha hızlı açılabilir.

Onun haricinde bu pencereden yapmanız gereken pek bir şey yok. Çünkü TRSRO'da an itibariyle 2 IP limiti vardır ve 2 tane hesap açacağımızı varsayıyorum. Eğer Isro oynuyorsanız da Tüm hesapları aynı anda aç seçeneğine değil Start up to "2" accounts at once seçeneğini işaretleyin. Aynı anda 2'den fazla client açarsanız IP adresiniz bloklanabilir.

Kaydet yaptıktan sonra oyunun Manager ana ekranına tekrar geldik. Şimdi hesaplarımızı eklemeye başlayalım. Sol alttaki "+" işaretine tıklıyoruz. Buraya bir isim yazalım. Sonra solda eklediğimiz o isme tekrar tıklayarak onun altına 2 tane TRSRO hesabımızı ekleyeceğiz.[Resim: UcdMu1.png]


Kullanıcı adı, şifre, sunucu, karakter, ikincil şifremizi yazdıktan sonra sağdaki "Ayarlar" kısmına geçelim. Önerilen ayarlar: Gizle, Bot iconunu gizle, Clienti başlat, Oyuna giriş yapınca clienti kapat, Gizle, Silkroad'ı Gizle, Botu başlat'tır. (Fakat siz isterseniz bazı kısımları işaretleyip kalanlarını botu biraz daha öğrenip sonra da girip işaretleyebilirsiniz.) "Kaydet"e tıklayalım. Sonra yine bir isim giriyoruz. 

Unutmayalım: Manager uygulamasında ayarlarda yaptığımız her eylemi kaydetmemiz gerekir. phBot uygulamasında ise yaptığımız her ayar otomatik olarak kaydedilir. 

İkinci bir çar açmak istiyorsak, şimdi oluşturduğumuz birinci çarımızın üstüne tıklıyoruz. Onun ardından + tuşuna basıp ekliyoruz.


[Resim: yF8O7R.png]


Dipnot: Eğer Isro veya farklı bir yerde oynuyorsanız örnek olarak: Pazar çarları, Level kasılan karakterler, level kasan karakterler diye hesaplar açabiliriz. Bunun altına da karakter eklemek istiyorsak ilk başta o hesabın üzerine tıklayıp ilk hesabımızı açacağız. Ardından o hesabın altına açacağımız karakterleri ilk karakterimizin üstüne tıklayıp + seçeneğine tıklayıp açacağız.


[Resim: 77FKKm.png]


Eğer karakterimizi açmak istersek sağ tuş yapıp "Başlat"a tıklayabiliriz. Karakterlerimizi kaydettik, şimdi "Hesaplar" alanındaki karakterlerin üstündeki ana hesabımıza tıklayalım. Burada aşağıda görüldüğü gibi birçok özelliği bulunmaktadır. Clienti, botu başlatabilirsiniz, ışınlanabilirsiniz, bir karakterin olduğu yere reverse atabilirsiniz, komut ve koordinat değiştirme ayarlarından önceden yapılan scriptinizi yani yolunuzu seçebilirsiniz.


Bu ekranın bir diğer özelliği de CTRL + A (Hepsini Seç) komutuyla bütün karakterlerimizi seçip tek tek işlem yapmak yerine aynı anda işlem yapabiliyoruz veya CTRL'ye basılı tutup sol fare tuşuyla bütün karakterler yerine dilediğimiz karakterleri seçip sadece onlara işlem uygulayabiliyoruz.


[Resim: 3VUGtq.png]

Phbot Oyun İçi Ayarları


Otomatik Yapılandırma

Şimdi karakterimizi başlatalım. Karakterimiz oyuna otomatik olarak giriş yaptıktan sonra ilk yapmamız gereken ayar soldaki "Otomatik Yapılandırma" kısmındaki Tipi ve Silah bilgilerini girmemiz olacaktır. Bu ayarı sağ taraftan "Yapılandır" dedikten sonra o karakterin özelliğine göre bütün pot, skill, ışınlanma vs. ayarlarını otomatik olarak yapılandıracaktır.


Bunun ardından karakterimize kayıtlı olarak gelen ayarları kendi isteğimize göre istersek tekrar düzenleyebiliriz.


[Resim: daclUa.png]
Profiller
Profiller, bir karakter için birden çok konfigürasyon oluşturmanıza olanak sağlar.
1: Bir profil seçmenize izin verir.
2: Yeni – Mevcut karakter için yeni bir profil oluşturur.
3: Adını değiştirmek – Seçili olan profili yeniden adlandırır.
4: Sil – Mevcut profili siler.


Protection
“Koruma” sekmesi, otomatik iksir ayarlarınızı, iade seçeneklerinizi ve canavar saldırısı tercihlerinizi içerir.


Potions
İksir türünü etkinleştirmek için kutuyu işaretleyin. İksirler, HP / MP istatistikleriniz belirlediğiniz bir yüzdenin altına düştüğünde kullanılır.


 
[Resim: phbot-ayarlari-11.jpg]
 
Return / Şehre Dönüş
“Geri Dön” sekmesi şehre geri dönme seçeneklerini ayarlar.


[Resim: phbot-ayarlari-12.jpg]


 1. HP iksirleri <= X – Belli miktarda HP iksirine sahip olduğunuzda şehre geri dönün.
 2. <= 5 MP iksiri kaldı – Envanterinizde <= 5 MP iksiriniz olduğunda geri dönün.
 3. Evrensel hapların dışında – Envanterinizde artık Evrensel Hap kalmadığında geri dönün.
 4. Out of vigors – Vigor iksirleri bittiğinde geri dönün.
 5. Oklar arrows/bolts – Envanterinizde başka ok veya cıvata kalmadığında geri dönün. Bir Yay / Arbaletiniz varsa, bot Çince karakterler için okları ve Avrupa karakterleri için Cıvataları sayacaktır.
 6. Out of speed scrolls – Hareket hızı parşömenlerinden çıktığınızda geri dönün.
 7. Envanter dolu – Bu seçenek boş 2 boş yuvanız olduğunda geri dönecektir. Etkinleştirilmelidir, böylece her zaman eşya düşürme alanınız olur ve ayrıca silahlar arasında geçiş yapabilirsiniz.
 8. Silah dayanıklılığı – Silah dayanıklılığı 4’ten az olduğunda geri döner.
 9. Kalkan dayanıklılığı – Kalkan dayanıklılığı 4’ten az olduğunda geri döner.
 10. Zırh dayanıklılığı – Herhangi bir zırh dayanıklılığı 4’ten az olduğunda geri döner.
 11. Union Party Biletleri – Union parti biletleri bittiğinde iade edin.
 12. Yaşam Enerjisi – Yaşam Enerjisi tükendiğinde geri döner eşyalar.
 13. Sonraki saatten X dakika önce iade edin – Bu seçenek, belirli oyun içi etkinliklere dönmek için kullanılabilir.
 14. Her X dakikada bir geri dön – Bu seçenek, kasabaya nadiren dönen Ozanlar veya Rahipler için kullanılabilir.
 15. Her gün … dönüş – Bu seçenek her gün Genie Lamp görevini almak için kullanılabilir.
 16. Dönüş / bağlantıyı kes … dakika – Bu seçenek şehre dönecek ve ayarlanan her dakikada bir bağlantıyı kesecektir. Gri çubuk deneyimini belirli sayıda yenilemek için kullanılabilir.
 17. Styria – Steiermark’a dönüş 
  styria
 18. Kaydedilmesi için komut dosyanızda komuta sahip olmalısınız . 
  styria
 19. Komut özellikle USAK / SilkroadR için ayarlanmıştır ve farklı bir zamanda buna sahip özel sunucularda çalışmaz. Yine de Steiermark’a harita sekmesinden kaydolabilirsiniz.
 20. Partide X’ten az oyuncu varsa iade edin – Partide belirlenen sayıda oyuncu olmadığında şehre geri döner.
 21. ölü – Öldüğünde şehre dön.
 22. X dakika içinde dirilmeyecek – Birinin sizi diriltmesini bekler ve sonra şehre döner.
 23. Eğitim alanı dışında ölürse hemen geri dönün – Beklemek yerine eğitim alanı içinde değilseniz hemen geri dönecektir.
 24. Diriliş kaydırmasını kullan – Kasabaya dönmek yerine, eğer varsa bir diriliş parşömeni kullanır.
 25. X dakika içinde saldırıya uğramadı – Belirli bir süre içinde bir canavar tarafından saldırıya uğramazsanız şehre geri dönün.
 26. Size yakın benzersiz doğar – Yakınınızda benzersiz bir ortaya çıktığında geri dönün.
 27. İş taşıma ölüyor – İş aktarımı bittiğinde bir dönüş parşömeni kullanın. Bu, taşıma gerektiren iş görevleri yaparken kullanışlıdır.
 28. Pembe durum – Karakterinizin pembe cinayet durumu varsa geri dönün.
 29. Cinayet durumu – Karakterinizin cinayet statüsü varsa bağlantı kesilir.
 30. Kırılırsa birincil silahı değiştirin – Silah dayanıklılığı ile şehre dönmek yerine kırılırsa birincil silahı aynı öğe türüne geçirir

Sockets
Dişli soketi becerilerini kullanın.
[Resim: phbot-ayarlari-13.jpg]
Evcil Hayvan İadesi
Evcil hayvan iade seçenekleri.
[Resim: phbot-ayarlari-14.jpg]

 1. Evcil hayvan kurtarma kitleri – Kurtarma kitleri tükendiğinde iade edin (evcil hayvan)
 2. Pet canlandırmak – Evcil hayvan canlanınca geri dönün
 3. Evcil hayvan yemi – Feed öğeleri bittiğinde geri dön
 4. Anormal durum – Evcil hayvan için anormal durum iksirleri bittiğinde geri dönün
 5. Taşıma kurtarma kitleri – Taşıma kurtarma kitleri dışında iade edin (kurt evcil hayvan)

Canavar


“Canavar” sekmesi, canavar türleri ve çılgın seçenekler için tercihler belirlemenize olanak tanır.

[Resim: phbot-ayarlari-15.jpg]

 1. meh – “meh”, “tercih yok” ile aynıdır.
 2. Ignore Göz ardı etmek – Canavar türünü tamamen yok sayar. Canavar size saldırırsa, bot ona saldırmaz. Tamamen görmezden gelinecek.
 3. Avoid – Canavar tipinden kaçınır. Sadece canavarı seçmeyecek. Ayrıca kaçındığınız türdeki canavarlardan da kaçınmayacaktır. Canavar türü size saldırırsa, bot geri saldırır.
 4. Prefer – Size saldıran başka bir canavar yoksa önce bu canavar türünü seçer.
 5. Berserk – Bu seçenekler, bot belirli bir canavar türüne saldırdığında, belirli sayıda canavarın size saldırdığında veya komut dosyasını çalıştırırken çılgını kontrol eder.

Monster Preferences


“Canavar Tercihleri”, yukarıdakiyle aynı tercihleri, ancak belirli bir canavar adı için ayarlamanıza izin verir.

[Resim: phbot-ayarlari-16.jpg]
 1. Arama kutusu – Bir canavar adı girin ve bot onu arayacaktır.
 2. Arama düğmesi – Canavar adını girdikten sonra canavarı aramak için enter tuşuna basabilir veya bu düğmeyi tıklayabilirsiniz.
 3. Temizle düğmesi – Hafızanın bir kısmını boşaltmak için pencereyi temizler.
 4. Yeniden başlatma tuşu – Tüm canavar tercih ayarlarını sıfırlar.
 5. Canavarlar – Aradığınız ada göre canavarların bir listesini görüntüler. Aradıktan sonra, tercihi seçmek için bir menü açmak için canavara sağ tıklayın.

Şeytanın Ruhu


Seçilen seçeneklere bağlı olarak Şeytanın Ruhunu kullanır.

[Resim: phbot-ayarlari-17.jpg]

Notifications

PhBot simge durumuna küçültüldüğünde “Bildirimler” tepsi simgesinin altında görünür.

[Resim: phbot-ayarlari-18.jpg]

 1. Düşürmek – Bir öğe düşüşü aldığınızda bir bildirim görüntüleyin.
 2. Karakter seçin – Karakteriniz seçildiğinde ve oyuna giriş yaptığınızda bir bildirim görüntüleyin. Bu, yalnızca çok fazla sunucu trafiği olduğunda yararlıdır.
 3. Karakter öldü – Karakterin öldüğünde bir bildirim göster
 4. Seviye atlamak – Karakteriniz seviye atladığında bir bildirim görüntüleyin
 5. kesmek – Sunucuyla bağlantınız kesilirse bir bildirim görüntüleyin

Scrolls


Kaydırmalar sekmesi, hangi kaydırmaların bot tarafından otomatik olarak kullanılması gerektiğini seçmenize izin verecektir. Kaydırma, botlama, botlama ve izleme yapılmazken kullanılır.

Misc.

Ek çeşitli seçenekler.

[Resim: phbot-ayarlari-20.jpg]

 1. Diğer oyuncuların resmini otomatik olarak kabul et – Botun canlandırmayı kabul etmesi için bu seçeneği etkinleştirmeniz gerekir.
 2. Sadece parti üyelerinden res kabul et – Parti olmayan üyelerden gelen canlandırma isteklerini kabul etmeyin.
 3. Öldüğünüzde botu durdur> X – Belirli bir süreden fazla ölürseniz botu tamamen durdurun.
 4. Bir Adalet Heykeli tarafından ölürsen dur – Joymax, şişeleri öldürmek için Adalet Heykeli’ni kasabaların dışına yerleştirdi ancak kısa süre sonra onları kaldırdılar. Bu seçenek artık gerekli değildir.
 5. Hız ilaçları kullanın – Hareket hızı ilaçları kullanın
 6. Komut dosyasında yalnızca hız ilaçları kullanın – Bu seçenek, grubunuzda hız tutkunu kullanan bir Bard varsa kullanılabilir. Biraz altın kurtarabilir.
 7. Botu% 50 EXP’de (SilkroadR) durdur – SilkroadR, oyunda yalnızca belirli bir süre için EXP kazanmanıza izin veren bir çubuğa sahiptir. Değer -> -> ile başlar .
  100%50%0%
 8. Botu% 0 EXP’de (SilkroadR) durdur – # 7’ye benzer. SilkroadR, oyunda yalnızca belirli bir süre için EXP kazanmanıza izin veren bir çubuğa sahiptir. Bundan sonra, çubuk griye döner ve artık EXP kazanmazsınız.
 9. Çılgını oyundan çıkarın – Bazen birisi çılgına döndüğünde iSRO / SilkroadR çökebilir. Bu, çılgın animasyonu devre dışı bırakacak ve oyunun çökmesini önleyecektir. Bu hata düzeltilmiş olabilir ama gerçekten bilmenin bir yolu yok.
 10. Oyundan görünmez olanı kaldır – Oyunda görünmez oyuncuları görmenizi sağlar. iSRO / SilkroadR artık görünmez oyuncular için hareket paketleri göndermiyor, bu yüzden bu seçenek orada işe yaramaz. Ancak, vSRO özel sunucularında yine de iyi çalışması gerekir.
 11. İş taşıma ölürse yeniden doğar – İş taşıma ölürse, yeniden canlandırın. İş aktarımı bittiğinde geri dönme seçeneği de vardır (İade sekmesinde).
 12. Fazla iksir sat – Kasaba sekmesinde belirlenen iksir miktarından daha fazlasını alırsanız, fazlalık bir NPC’ye satılabilir.
 13. GM ortaya çıkarsa bağlantıyı kes – Bot, oyunda bir GM tespit ederse, bağlantıyı kesebilme özelliğine sahiptir.
 14. Bot yaparken bir oyuncu size saldırırsa bağlantıyı kesin.
 15. Kasabada bir hırsız oyuncu bulunursa dur – Otomatik ticaret özelliğini kullanıyorsanız bu yararlıdır.
 16. İstatistik noktalarını otomatik olarak ekle – Bot, bot yazarken seviye atlarken istatistik puanları ekleme yeteneğine sahiptir. Bu, belirli görevleri otomatikleştirmek için eğitim alanı koşulları ve otomatik ustalık ile birlikte kullanılabilir.

Town / Kasaba


“Kasaba” sekmesi, öğe satın almayı döngüde ayarlamanıza olanak tanır.

[Resim: phbot-ayarlari-21.jpg]

 1. Bu, kasaba eşyalarının görüneceği alandır.
 2. Arama kutusu – Satın almak istediğiniz ürünün adını yazın ve enter tuşuna basın.
 3. Arama düğmesi – Öğe adını yazdıktan sonra, öğeleri aramak için enter tuşuna basabilir veya bu düğmeyi tıklayabilirsiniz.
 4. Temizle düğmesi – Pencereyi temizler ve hafızanın bir kısmını boşaltır.
 5. Yenile düğmesi – Satın alınabilecek tüm NPC eşyalarını gösterir.
 6. Yeniden başlatma tuşu – Kasabanızın tüm satın alma ayarlarını sıfırlar.
 7. Öğenin satın alınmasını sağlar.
 8. Yakınlarda bir klan üyesi varsa klan depolamayı atla – Aynı anda yalnızca bir kişi klan deposuna erişebilir. Yakında başka bir klan üyesi varsa, bu seçenek klan depolamayı atlayacaktır.
 9. Lonca sotrage tekrar denemesi – Bazen başka bir üyenin klan deposunda sıkışıp kaldığı bir oyun hatası oluşur. Bu değer, bu gerçekleştiğinde tekrar deneme sayısıdır.
 10. Düzenlemek istediğiniz öğeyi bulduktan sonra, miktarı değiştirmek için “Miktar” alanına çift tıklayın ve ardından etkinleştirmek için simgenin yanındaki kutuyu işaretleyin. Bu yol, bir grup açılan kutuya sahip olmaktan çok daha iyidir çünkü onu desteklenen herhangi bir NPC’deki herhangi bir öğeyi satın alacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
 11. Ücretsiz düşük seviyeli iksirler otomatik olarak satılacak, böylece tam bir yığın elde etmek için yeniden satın alınabilecekler.

Training Area


Script

Add Training Area

Yeni bir eğitim alanı eklemek nispeten basittir. Bu yöntem, yol bulmayı kullandığı için komut dosyası gerektirmez.
 1. Eğitim Alanı listesine sağ tıklayın.
 2. “Ekle” yi tıklayın.
 3. Bir isim ver.
 4. Şimdi listede göründüğünü göreceksiniz.

 
[Resim: phbot-ayarlari-22.jpg]
[Resim: phbot-ayarlari-23.jpg]
 
Karakterlerinizin mevcut koordinatlarını almak için “Konum Al” ı tıklayın.
[Resim: phbot-ayarlari-24.jpg]
 
“Yarıçap” veya “Yarıçap Seç” i düzenlemek için, değerlere çift tıklamanız yeterlidir. Daha fazla seçenek için eğitim alanınıza sağ tıklayın.
Create Walk Script
Komut dosyası, esasen, kasaba döngüsünü tamamladıktan sonra botun izleyeceği bir yoldur. Komut dosyalarının oluşturulması çok basittir ve mağaralar ve görev teslimatı için gereklidir. İlk tıklamanızın kasaba belirme alanında olduğundan emin olun, aksi takdirde kötü şeyler olur!
“Create” u tıklayın. Bu, bir komut dosyası kaydetmenize ve ona özel komutlar eklemenize izin verecek yeni bir iletişim kutusu açar.[Resim: phbot-ayarlari-25.jpg]

 
“Kaydet” i tıklayın. Bu, karakter hareketlerinizi kaydetmeye başlayacak ve bir ışınlanmadan sonra “bekle” komutları ekleyecektir.


[Resim: phbot-ayarlari-26.jpg]

Komut dosyanızı kaydetmeyi bitirdiğinizde, “Durdur” ve “Farklı Kaydet” i tıklayın.
Komut dosyanızı kaydedin ve “Komut Dosyası Oluşturucu” yu kapatın.
Eğitim alanınıza sağ tıklayın ve “Komut Dosyasını Değiştir” seçeneğine tıklayın.
Yeni oluşturduğunuz komut dosyasını seçin ve bitirdiniz.
Conditions / Koşullar
Eğitim Alanı Koşulları, karakteriniz belirlediğiniz belirli bir seviyeye ulaştığında mevcut Eğitim Alanını başka bir yere değiştirmenize izin verir. Listeye sağ tıkladığınızda ve “Ekle” ye gittiğinizde görünen diyalogları takip ederek bu sekmeyi anlamak kolaydır.


Ayarlar


[Resim: phbot-ayarlari-27.jpg]
 
 1. Dolaşma – Varsayılan olarak, bot eğitim alanınızda rastgele dolaşacaktır. Bu seçenek bunu devre dışı bırakacaktır.
 2. Arkadaşınızı eğitim alanına götürün – Evcil hayvanı eğitim alanına götürün
 3. Kasaba komut dosyalarına devam et – Şehir betiğinizin yarısında bağlantıyı keserseniz, bot bu seçeneği etkinleştirerek devam edebilir.
 4. Komut dosyasına devam edilemediğinde geri dön. – Komut dosyasına devam edemediğinde bir dönüş kaydırma kullanın. Bu aynı zamanda komut dosyasının yarısında bağlantının kesilmesiyle de ilgilidir.
 5. Senaryoda Adalet Heykeli’nden kaçının – Rehberde daha önce söylediğim gibi, Joymax, kasabanın hemen dışında, onlara rastlayan herkesi (botları) anında öldürecek olan Adalet Heykeli canavarlarına sahipti. Bu seçenek, bunların etrafından dolaşmak için A * kullanır.
 6. Eğitim alanında çiçek çağırın – Çiçekler, çağrılabilen buff canavarlardır.
 7. Komut dosyası yürüme gecikmesi – Oyunda çok fazla gecikme varsa, bu seçenek botun bir koordinattan diğerine çok hızlı bir şekilde devam etmesini önlemek için yararlı olabilir.
 8. X’ten sonra sıkışmışsa bir koordinata geri dönün – Bazen oyunda, karakterinizin birkaç adım geri gitmesine neden olan ve nesnelere takılmasına neden olan bir gecikme vardır. Karakter belirli bir süre içinde hareket etmemişse, bu seçenek bir koordinata geri gidecektir.
 9. X’ten sonra betiğe takılırsa döndür – Yine, bazen gecikme olabilir, bu nedenle bu seçenek, karakter belirli bir süre içinde hareket etmediyse bir dönüş kaydırma kullanacaktır.
 10. Onarım çekici kullanın – Dayanıklılığa geri dönmek yerine, bot, varsa bir tamir çekici kullanabilir.
 11. Eğitim alanında canavar çağırma parşömenlerini ve Pandora’nın Kutusunu kullanın – Eğitim alanında canavar çağırma parşömenlerini kullanır
 12. Başka bir tane çağırmadan önce tüm güçlü canavarların öldürülmesini bekleyin – Karakterinizin veya grubunuzun ölmesini önlemek için, bot başka bir parşömen kullanmadan önce çağırma parşömenlerinden doğan güçlü canavarların ölmesini bekleyebilir.
 13. Berserker rejenerasyon iksirleri kullanın – Çılgınınız dolu değilse, bot, çılgınınızı yenilemek için bir çılgına dönme iksiri kullanabilir.
 14. Yaşam Enerjisi iksirleri kullanın – Energy of Life iksirleri, bir NPC’den satın alınabilmeleri dışında, çılgınınızı uzatır veya tıpkı bir çılgına dönme iksiri gibi çılgına dönebilir.
 15. Öldüğünüzde ters dönüş parşömeni kullanın – Kasaba döngüsünü tamamladıktan sonra, bot eğitim alanınıza geri dönmek için ters dönüş yapacaktır. Bot başlatılırken ölmenizi gerektirir. Botu yeniden başlatırsanız, onu kullanmaz.
 16. Eğitim alanında çarpışma algılamayı etkinleştirin – Bir engelin arkasındaki canavarın seçimini engeller. Otomatik görev için gereklidir. Navmesh verilerini indirmenizi gerektirir. Serbest bırakma dizisinde bağlantılıdır.
 17. Engellerin etrafında dolaşın – Bir canavara saldırmak için engellerin etrafından dolaşmak için yol bulmayı kullanın. Etkin olması için # 16 gerekir.
 18. Daha iyi eşyalar donatın – Toplanmış veya halihazırda envanterinizde bulunan daha iyi öğeleri donatır. Boş dişli yuvalarını donatılabilen öğelerle değiştirmez.
 19. Kasaba komut dosyasını tamamen atla – Kasaba senaryosunu yapmayı atlar ve hemen eğitim alanına gider.
 20. Paskalya Yumurtası etkinlik NPC’lerini kullanın – Paskalya Yumurtası etkinliği, kullanılabilecek eğitim alanında NPC’leri ortaya çıkarır.
 21. Yaşam Enerjisi Çılgına Yenilenmesini Kullanın – Energy of Life öğelerini kullanır. Çılgınca restorasyon, çılgın seçeneklerinize göre kullanılır; aksi takdirde sadece Yaşam Enerjisi öğesi kullanılır.
 22. Kasabaya döndükten sonra ters dönüş kaydırma kullanın – 15 ile aynı, ancak şehre geri dönmek için bir dönüş parşömeni kullandıysanız, tersi de kullanacaktır.

Script Commands / Komut Dosyası Komutları


Tüm komutlar büyük / küçük harfe duyarlıdır ve parametreler virgülle ayrılmalıdır.
walk / yürümek
Bu komut, botun karakterin bir dizi koordinatta yürümesini sağlar.
Attack / Saldırı
“Saldırı” sekmesi, saldırı ve buff yapılandırmanızdır. Canavarları hangi becerilerle öldüreceğinizi yapılandırdığınız yer burasıdır.
Attack

[Resim: phbot-ayarlari-28.jpg]

 1. Beceri listesi – Burada tüm karakter becerilerinizin bir listesini bulacaksınız. Imbue ve pasif beceriler listelenmeyecektir.
 2. Düğme Ekle / Kaldır – Bu iki düğme, saldırı listesine beceri eklemenizi veya kaldırmanızı sağlar.
 3. tip – Bu açılır kutu, canavar türlerinin bir listesini içerir. Belirli canavar türlerine belirli beceriler eklemenizi sağlar.
 4. Saldırı listesi – Eklediğiniz saldırı becerilerinin listesi.
 5. Imbue – Beceri aşılayın. Bunu yalnızca Çinli ve Avrupalı Rogue karakterler kullanabilecektir.
 6. Yukarı / Aşağı düğmeleri – Bu iki düğme, saldırı listesinde becerileri yukarı ve aşağı taşımanıza olanak tanır.
 7. Becerileri sırayla yayınlayın – Yeni bir canavar seçerken beceri kullanım endeksini sıfırlar. Bu, önceki canavarda bıraktığı becerinin yerine, becerilerin sırayla kullanılmasına izin verir.
 8. Çalmak canavarları öldür – Diğer oyuncuların saldırdığı canavarlara saldırın.
 9. Canavarlara saldırmayın – Clerics / Bards gibi yalnızca buff canavarlara saldırmamalı ve bu seçenek bunun için.
 10. Parti üyelerini koruyun – Başka bir parti üyesi bir canavar tarafından saldırıya uğradığında, o canavara geçin ve en yakınını seçmek yerine ona saldırın.
 11. Önce düşük canavarlara saldır – Daha düşük bir canavar “türü” size saldırdığında, daha yüksek canavara saldırmadan önce onu öldürün. Örneğin. saldıran parti canavarı, normal canavar size saldırır, canavarları normal olana çevirir ve onu öldürür, sonra parti canavarına geri dönersiniz.
 12. X DOT’dan sonra canavarı değiştir – Warlock karakterleri için. Bir canavara X sayıda DOT atın ve ardından geçiş yapın.
 13. Belirli bir canavar türü için beceriler yoksa daha düşük beceriler kullanın – Bir canavar için yapılandırılmış hiçbir beceriniz olmadığında varsayılan, “Genel” e geri dönmektir. Bu seçenek, Dev canavarlar için yapılandırılmış bir beceriniz yoksa ancak “Şampiyon” için yaparsanız, “Dev” -> “Dev” yerine “Şampiyon” -> “Genel” seçeneğinden aşağıya inecektir.
 14. Daha yavaş saldırı modu – Öğelere saldırırken / parlatırken / toplarken daha az paket gönderir. Aslında daha yavaş değil.
 15. Yakındaki benzersizleri otomatik seç (botlama olmamalıdır) – Bot bot yapmadığında uniqueleri seçili tutabilir, böylece ürettiği canavarlara değil, yalnızca unique’e saldırırsınız.
 16. Işınlanma becerilerini kullanın – Kullanım ve beceri bir canavar daha hızlı ulaşmak için.
  Ghost WalkTeleport

Buffs


Bu listeye tüm silahlar için buff ekleyebilirsiniz. Silahlar, güçlendirmeye bağlı olarak otomatik olarak değişir.
 1. Canavarlara saldırırken güçlendirme – Bir güçlendirme bittiğinde, bir canavara saldırıyor olsa bile yeniden biçimlendirin.
 2. Şeytanın Ruhunu / Meleğin Ruhunu Kullan – Devil’s Spirit, hareket hızını artıran ve saldırı gücünü artıran bir alışveriş merkezidir. Bot tarafından botlama sırasında kullanılabilir.
 3. Yansıtma Yansıtması Cast – Mirror Reflect, D12 ve üstü silahlarda bir silah becerisidir. Size bir canavara / oyuncuya yapılan hasarı yansıtma şansı vardır. Çoğunlukla canavarlarda işe yaramaz.
 4. Acil güçlendirme HP <X – Acil durum güçlendirmeleri, HP ayarlanan miktardan az olduğunda kullanılacaktır.
 5. Acil güçlendirme MP <X – Acil durum güçlendirmeleri, MP ayarlanan miktardan az olduğunda kullanılacaktır.
 6. Kötü durumda Cast Force Cure – Evrensel / saflaştırma çekimleri kullanmak yerine Force Cure kullanın Sadece Çince
 7. Kötü durumda Cast Force Therapy – Evrensel / saflaştırma çekimleri kullanmak yerine Kuvvet Terapisi uygulayın Sadece Çince
 8. Bir buff bittiğinde tüm buffları yeniden oluşturun – Bazı güçlendirmeler birbirine çok yakın biter ve birden fazla silah anahtarı gerektirebilir. Bu, bir buff bittiğinde tüm ikincil silah güçlendirmelerini yeniden oluşturmanıza olanak tanır.

Party Buffs


Parti güçlendirmeleri, partinizdeki (veya muhtemelen partinin dışındaki) başka bir oyuncuya uygulanan güçlendirmelerdir. Lütfen aynı güçlendirmeye sahip aynı oyuncuya aynı sınıftan birden fazla karakterin olmamasına dikkat edin.
 1. Parti Buffları listesi – Mevcut tüm parti meraklılarının listesi. Bir oyuncu eklemek için: buff adını seçin, sağ taraftan oyuncu adını seçin, solu gösteren ok düğmesine tıklayın.
 2. Düğme Ekle / Kaldır – Belirli bir parti güçlendirmesinden bir oyuncu ekler veya kaldırır.
 3. Oyuncu listesi – Parti üyeleri bu listede görünecek.


PH BOT SRORUN VE ÇÖZÜMLERİ İÇİN 
 
https://merihforum.com/konu-ph-bot-invalid-target-gecersiz-hedef-cozum.html?pid=5465#pid5465Bul
Alıntı

 
#2

TR SRO kısmı eklendi

edit:resimlerde oynama yapıp başka sitelere yönlendirmeler kaldırıldıBul
Alıntı


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: Emre KRMN, Kodlayanlar MyBB, © 2002-2022 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-∞ Tüm hakları saklıdır.