• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
phyton webframework neden gerekli

 
#1

Bir web çerçevesi, güvenilir, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir web uygulamaları oluştururken bir geliştiricinin hayatını kolaylaştıran bir kod kitaplığıdır.
Web çerçeveleri neden yararlıdır?
Web çerçeveleri, web için siteler ve uygulamalar programlarken geliştiricilerin son yirmi yılda öğrendiklerini kapsar. Çerçeveler, ortak HTTP işlemleri için kodu yeniden kullanmayı ve projeleri yapılandırmayı kolaylaştırır, böylece çerçeve bilgisi olan diğer geliştiriciler, uygulamayı hızlı bir şekilde kurabilir ve bakım yapabilir.
Web çerçeveleri, Django , Flask , Bottle , Pyramid , Morepath ve birkaç başka kütüphane tarafından uygulanan bir kavramdır . Parçaların web geliştirmebölümünde nasıl bir araya geldiğini öğrenin veya tüm konuları görüntüleyin .
Ortak web çerçevesi işlevselliği
Çerçeveler kendi kodunda işlevsellik sağlamak veya uzantıları üzerinden web uygulamaları çalıştırmak için gereken ortak operasyonları gerçekleştirmek için. Bu ortak operasyonlar şunları içerir:
 1. URL yönlendirmesi
 2. HTML, XML, JSON ve diğer çıkış biçimi şablonu
 3. Veritabanı manipülasyonu
 4. Siteler arası istek fişeği (CSRF) ve diğer saldırılara karşı güvenlik
 5. Oturum saklama ve alma
Tüm web çerçevelerinde yukarıdaki işlevlerin tamamı için kod bulunmaz. Çerçeveler, her geliştiriciye bilinen her web çerçevesi özelliğini sunmaktan tek bir kullanım örneğini uygulamaya kadar uzanır. Bazı çerçeveler, diğerlerinin paket tarafından sağlanan uzantılara uygun minimal bir çekirdek paketine sahipken, mümkün olan her şeyin çerçeveyle birlikte geldiği "bataryalılar" yaklaşımını benimser.
Örneğin, Django web uygulama çerçevesi , ilişkisel veritabanı okuma, yazma, sorgulama ve silme işlemlerini özetler bir Nesne-İlişkisel Haritalama (ORM) katmanı içerir. Bununla birlikte, Django'nun ORM, MongoDB gibi ilişkisel olmayan veritabanlarında önemli bir değişiklik yapmadan çalışamaz .
Flask ve Pyramid gibi bazı diğer web çerçeveleri , dış Python kitaplıklarını birleştirerek ilişkisel olmayan veritabanlarında kullanmak daha kolaydır. Bir uçta kolay genişletilebilirliğe sahip en düşük işlevsellik ile çerçeve içindeki diğer her şeyin sıkı entegrasyonu ile her şeyi içeren bir spektrum var.
Web çerçevelerini karşılaştırma
Bir Django projesindeki kodun Flask ile karşılaştırıldığında nasıl yapılandığını merak ediyor musunuz? Bu Django web uygulaması öğreticisine göz atın ve ardından Flask ile oluşturulan aynı uygulamayı görüntüleyin .
Aynı web uygulamasının değişen Python web çerçeveleri, templating motorları ve nesne ilişkisel haritaları ile kodlandığı compare-python-web-frameworks adlı bir depo da vardır.
Web çerçevelerini öğrenirken, web uygulaması dağıtımını ve web API'lerini de incelemelisiniz .
Bir web çerçevesi kullanmak zorunda mıyım?
Projenizde bir web çerçevesi kullanıp kullanmamanız, web geliştirme deneyiminize ve gerçekleştirmeye çalıştığınıza bağlıdır. Yeni başlayan bir programcı iseniz ve yalnızca bir web uygulaması üzerinde bir öğrenme projesi olarak çalışmak istiyorsanız o zaman bir çerçeve, web uygulamaları çoğunluğunda yaygın olan URL yönlendirme, veri işleme ve kimlik doğrulama gibi yukarıda listelenen kavramları anlamanıza yardımcı olabilir.
Öte yandan, önemli web geliştirme deneyimine sahip deneyimli bir programcı iseniz, mevcut çerçeveler projenizin gereksinimlerine uymuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu durumda, kendi çerçevenizi oluşturmak için WSGI sıhhi tesisat için Werkzeug gibi açık kaynak kitaplıklarını kendi kodunuzla karıştırıp eşleştirebilirsiniz . Django , Flask , Pyramid , Bottle ve diğerleri tarafından karşılanmayan web geliştiricilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için hala yeni çerçeveler için Python ekosisteminde bol yer var .
Kısacası, bir web uygulaması oluşturmak için bir web çerçevesi kullanmanız gerekip gerekmediği deneyimlerinize ve ne yapmak istediğinize bağlıdır. Bir web uygulaması oluşturmak için bir web çerçevesi kullanmak kesinlikle gerekmez; ancak çoğu durumda geliştiricilerin hayatlarını kolaylaştıracaktır.
Web çerçevesi kaynaklarıWeb çerçeveleri öğrenme kontrol listesi
 1. Büyük bir Python web çerçevesi seçin ( Django veya Flask önerilir). Yeni başlamak istediğinizde, her çerçeveyi anlamaya çalışarak etrafında zıplatmak yerine ilk önce bir çerçeve öğrenmek en iyisidir.
 2. Çerçeve sayfasındaki kaynaklar bağlantılarında bulunan ayrıntılı bir öğretici aracılığıyla çalışın.
 3. Seçtiğiniz çerçeveyle oluşturulan açık kaynak örneklerini inceleyin, böylece bu projelerin bir bölümünü alabilir ve uygulamanızda kodu tekrar kullanabilirsiniz.
 4. Web uygulamanızın ilk basit yinelemesini oluşturun ve Web'de erişilebilir kılmak için dağıtım bölümüne gidin .
Ara
Cevapla


[-]
Hızlı Cevap

İnsan Doğrulama:
Aşağıda görünen onay kutusunu işaretleyiniz. Bu işlem otomatik spam kayıtları önlemek için kullanılır.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  phyton pdf kaynak Adamantin 3 3,816 27-11-2017, Saat: 15:31
Son Yorum: MyQ
  phyton webframeworks dalaylama 0 2,596 07-08-2017, Saat: 23:23
Son Yorum: dalaylama
  neden Python selami 0 2,144 18-05-2017, Saat: 00:43
Son Yorum: selami

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

   
Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB, © 2002-2021 MyBB Group.  Merih Forum® bilgi paylaşım platformu. 2015-2020 Tüm hakları saklıdır.